Sari la conținut

Formula 1


Jorge Lorenzo

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 6,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 35 minute, Method a spus:

 

...according to the police account, the officers did knock and announce themselves before forcing entry."

 

 

am inteles, mortul e de vina, politistii zic ca nu au facut nimic gresit, tu te faci ca nu intelegi

nu prea am ce discuta cu tine pe chestia asta fiindca nu am fost acolo sa stiu sigur ca sa ma pot contrazice, dar daca tie ti se pare ok ce scrie acolo, chiar si in forma ta, sustinuta doar de politisti (si contrazisa tot pe wiki in paragraful 3, dar nu cred ca ai ajuns pana acolo), nu prea am ce comenta

stiam ca sunt si d-astia, dar pana acum nu am cunoscut niciunul cu acces la internet

 

am avut de-a face cu politia din state, nu sunt cele mai placute interactiuni nici ca alb vorbitor de engleza pe la nivelul lor, singura pregatire pe care o au pare poligonul de tragere (sau, altfel spus, au exact educatia si comportamentul negrilor pe care ii impusca, dar uniforma in spate)

e o problema acolo pe care majoritatea populatiei o recunoaste (daca te uiti protestele sunt sustinute de peste 50% din americani), unii or stii mai bine de la distanta

 

nu sunt un fan al manelistului, mi se pare un plangacios prefacut, dar si-a castigat dreptul sa afiseze ce mesaj vrea el prin performante

ca nu-i place unuia cu fantezii elitiste de damaroaia, rasa pura de ce o fi trecut pe aici sa-si faca de cap cu inaintasii lui, nu cred ca conteaza

 

asta e partea buna, cum am zis, sponsorii n-o sa zica nimic fiindca inteleg complexitatea situatiei mai bine ca unul care proiecteaza piane pe forumuri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Normal ca nu avem cum sa fim la fata locului,deci in consecinta se iau drept veridice constatarile organelor competente si calificate,cam asa parca era si chestia asta cu dreptul...nu ale unor baieti care demonstreaza vandalizand proprietati.In fine,e greu si cu principiile statului de drept samd,trebuie sa fi citit putin inainte sa te apuci sa vorbesti dar se pare ca nu.

Te-ai lansat in niste atacuri total gratuite la adresa mea,ti-am explicat cu argumente punctuale ca esti pe langa si total in necunostinta de cauza si tu in loc sa recunosti ca pe langa faptul ca nu stii despre ce vorbesti nici macar rabdare sa citesti niste articole care arata succint faptele nu ai.Inteleg ca te deranjeaza cand cineva iti arata ca bati campii,dar frustrarea ta nu e un motiv sa continui atacurile la adresa mea.

Pe de alta parte sunt convins ca ai 15 ani de state in spate si esti un fin cunoscator al politiei de peste ocean care "e toti inculti".Trailer trash.mda.Cred ca si la ei se face scoala tot la Campina ca la noi....Si au oprit niste conferentiari pe dreapta.Mda...in fine,discutiile astea nu isi au rostul aici.Sa fii sanatos.

 

Restart rules don’t need reviewing, says Masi as 12 drivers warned for their part in Mugello chaos

Nu-l penalizeaza pe Bottas,ceea ce mi se pare si normal.

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack:

the pink mercedes

Acum 6 ore, john17 a spus:

Până la urmă în afară de izbe și steaguri roșii - a, și tricoiul tuciuriului, uitasem! - pe pistă s-a petrecut ceva notabil? Că prodigiosu' a kilotat până la primul viraj. 🤭

Mercedes did their thing,restul...

Si apropo de vestitul deja tricou - FIA investigating Lewis Hamilton for Breonna Taylor T-shirt at Mugello

Ha!...bine,mi se pare ca avand in vedere situatia actuala si bombardamentul mediatic cu vrajeala asta de black lives shit,FIA calca pe un teren minat,dar na,probabil s-au saturat si astia de harneala asta si astfel ii dau un semnal ca e deja exagerat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

13 hours ago, Valentino Rossi VR46 said:

Un lucru interesant ce a iesit la iveala dupa accidentul lui Stroll.

 

119523876-10160176830764908-192552747762
 

 

Cred ca avrut sa fie o gluma, nu? fotografia corecta este asta:

 

Canadians-Lance-Stroll-Nicholas-Latifi-crash-out-at-F1-Tuscan.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca vine Domenicalli la Liberty ca Formula 1 CEO.E bine ca nu i-au dat o pozitie mai importanta...foarte capabil omul.... :crack:

Mai eu nu inteleg,nu ar trebui sa dea pozitii din astea bazat pe realizarile anterioare?Ce realizari anterioare are baiatul asta in afara de a rata cateva campionate mondiale cu Ferrari?wtf

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

How Formula 1 is cutting downforce again for 2021

Facepalm.

Dupa ce acum 3 ? ani au marit downforce'ul masiv,prin marirea aripilor fata-spate (despre care spuneau - aberant,am zis la acea data,ca va duce la "tight racing",acum - tadaaa! . incearca sa il micsoreze din nou.

Asta ca sa ne facem idee despre ce viziune au astia.Acum e alba acum e neagra si cu par.

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da,e adevarat.

Sper insa sa nu ai dreptate cu faza cu covid si in (tot) anul 2021...

La Istanbul pe virajul ala de 280kmh in banking inregistrau cei mai mari g din F1,deci gumele vor fi supuse unui mare stres.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, cuki a spus:

Anu asta se asteapa la 280 intrare, 300 iesire...in conditiile in care top speed pe Istanbul e 320-330.

Auci...sa nu aiba iar probleme cu gumele ca la Silverstone pe Maggots-Beckets....alea era de 260,asta e si mai rapid.

1 oră în urmă, loco a spus:

o comparatie ineresanta intre o masina de formula 1 si o motocicleta de motogp:

Haha,deci foarte tare comparatia.

Moto e mai rapida cu 0.5s dar pierde 3s in primul viraj...fantastic.Iar ca franare...nenorocire - masina franeaza cu aproape 200m mai tarziu.

Killer.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, cuki a spus:

Bottas a devenit mai "punchable" dupa comunicarea radio post cursa...in care a spus: "to all my critics, fuck you" sau ceva de genu. Ma gandeam in sinea mea...bun, intradevar e remarcabil sa conduci o cursa de F1, DAR tu nu ai batut pe nimeni. Lewis se bate singur, iar din cand in cand mai esti si tu acolo pregatit sa-ti pice victoria in brate. Anyway, daca facea afirmatia aia dupa o lupta fair cu Lewis din care Bottas sa-si arata superioritatea pe circuit, era okish...defapt era okish daca spunea asta dupa ce lua titlul mondial, pentru ca totusi este in cea mai buna masina by miles.

 

dupa fiecare victorie, fiind finlandez deci ciudat de felul lui, zice "to whom it may concern, fuck you"

e de inteles sa nu observe lumea asta avand in vedere cat de des castiga

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, prafrau a spus:

e de inteles sa nu observe lumea asta avand in vedere cat de des castiga

Aahhaah,da,tare asta.

Acum 3 ore, cuki a spus:

 

Parca i-au retras punctele de pe licenta. Intradevar Lewis parca ar fi avut 10 puncte, inca 2 puncte si trebuia sa stea acasa 1 cursa.

 

Acuma sincer imi pare rau de Lewis si ii inteleg frustrarea. A 2-a cursa in care Bono&Co ii rapesc victoria, si totul pe baza unor greseli puerile. Zici ca is primu an in F1 si acuma se obisnuiesc cu regulamentul.

 

All in all, inafara de start cursa fara istoric. Cateva dueluri faine in midfield, un duel chiar fain intre Albon, Norris si Russel, dar cand vedea ca este intre ultimii 3 te lua cu rasul. 

 

Bottas a devenit mai "punchable" dupa comunicarea radio post cursa...in care a spus: "to all my critics, fuck you" sau ceva de genu. Ma gandeam in sinea mea...bun, intradevar e remarcabil sa conduci o cursa de F1, DAR tu nu ai batut pe nimeni. Lewis se bate singur, iar din cand in cand mai esti si tu acolo pregatit sa-ti pice victoria in brate. Anyway, daca facea afirmatia aia dupa o lupta fair cu Lewis din care Bottas sa-si arata superioritatea pe circuit, era okish...defapt era okish daca spunea asta dupa ce lua titlul mondial, pentru ca totusi este in cea mai buna masina by miles.

 

Sainz a dat-o de gard rookie style, Ferrari pe nicaieri chiar daca Leclerc a terminat pe 6 sau 7, pozitia lui Leclerc se datoreaza in mare masura circumsatantelor. Mclarenuriile s-au scos basically la inceput din cursa, Lecler l-a rezolvat pe Stroll, iar Vettel a fost folosit pe post de frana pentru Renault.

Rici cursa buna, Ocon tot mai frustrat pe zi ce trece, si-o ia in toate pozitiile de la Rici. 

Albon ma mira negativ...chiar speram sa faca ceva cursa asta, dar la RedBull zici ca 90% din effort merge spre Max si restul spre pilotul 2. Sau RedBull este defapt un ronghi de masina, iar Max un super pilot (putin probabil). Oricum de la plecarea lui Rici, ma mira cum masina 2 de la RedBull abia daca ajunge in puncte in fiecare cursa, iar Max castiga sau termina pe podium.

N-am vazut cursa,doar startul.

Iar a gresit-o Bono?Ma mira.Oricum Lewis sa stea lin,ia campionatul fluierand.

Bottas se lauda ca nimic,exact.Mi se pare ca s-a nascut talent si va muri speranta...in nici un film din capul lui nu va putea sa-l invinga pe Ham de pe aceeiasi masina.

Sainz a fost super funny la start - Verst greseste virajul si trece razant - dar calculat - pe langa zidul ala - Sainz trece la fel numai ca roata lui ramane acolo :crack:

Am mai spus,si o mai repet ca sunt fan : Ricci bate anul asta un pilot extraordinar in persoana lui Ocon.Super fast.Si demonstreaza (a cata oara?) stofa de campion.Sa speram.

Da,pacat de albon pt ca anul trecut chiar a mers onorabil.

 

Cred ca (mult) mai interesant decat sezonul asta va fi drive to survive de pe netflix.Abia astept

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mick Schumacher va testa cu Alfa Romeo la Nurbüngring în FP1 împreună cu Callum Ilott la Haas. Robert Schwartzman va testa cu Alfa Romeo la Abu Dhabi, parcă.

Chiar sunt curios dacă va impresiona Mick în scurtul timp pe care'l are, pt că în F2 are un parcurs fabulos, aproape 30 de puncte diferență față de Ilott și mai sunt două etape cred, așa că are șanse mari să ia titlul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit :crack:

Cyril cred ca e pe jos...iar Horner...da.De Verst nu mai zic...

 

Honda'i Honda :bounce:

Super decizie...dupa ce 5 ani au facut total nimic in F1,oo,sry,au luat o victorie cu Gasly nu?,deci dupa ce au luat o minunata victorie cu Gasly in 5 ani de bagat bani,acum se retrag in glorie?Rosberb style?Aberant.

Probabil e si din considerente financiare,si nu ca sa-si urmeze goal'ul de "carbon neutrality"...adica masini electrice nu?ca asta inteleg.

 

...si ce e cel mai haios e faptul ca RBR la anul va merge pe un motor la care clar nu se va mai lucra nimic nici in pauza de iarna si nici dupa.Mirific.Verstappen,iti dorim succes :)

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Verst are clauză în contract că poate pleca la anul dacă nu e performantă mașna și dacă se retrage Honda și zvonurile au început să prindă contur: ba că merge la Mercedes, ba că nu știu unde, ba că nu știu ce. Cât timp e Luis și Bottas acolo, nici unul n'o să accepte să fie coleg cu el.

Și tot din categoria zvonuri: Alfa Romeo la anul îi va avea pe Kimi și Mick Schumacher. Kimi chiar a semnat un precontract cu echipa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...