Sari la conținut

Formula 1


Jorge Lorenzo

Postări Recomandate

Acum 1 minut, Lup69 a spus:

Doar ca idei:

a) cum ar fi fost o echipa RB cu Max si Lewis, contra unei echipe Merc cu Russel si Perez? 

b) sau ambele cu piloti debutanti si mariile lor transferati la echipele satelit?

Just for fun!

cum a fi sa vina Rossi si sa se dea cu mercu.. :D 

fantezii si speculatii ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 23 ore, john17 a spus:

Nu cred, femeile sunt mai încantate de gizmo-uri decât de pedigree-ul sportiv al unui blender. 

Am dat peste asta:

https://youtu.be/AAeQHfwtr5s

Am vazut-o si eu f misto simularea.

 

Nu am vazut cursa am inteles ca nu am ce vedea.

Verst a rulat-o bravo lui.

 

Hai cu Perez la RBR,m-as bucura f mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, Method a spus:

Nu am vazut cursa am inteles ca nu am ce vedea.

Cum să n-ai?!? Vezi cât de magistral a pilotat ăla care e 3 capete peste toți! Cum care?!? Ăla bronzat! 😈 Nici măcar nu l-au arătat, puțin doar când îl fugărea (parcă) Perez! :lol:Nici măcar la botă nu a încercat să se dea, a demonstrat încă o dată - magistral aș spune - că e cel mai bun din curtea școlii. 

O cursă obișnuită de f1 când wax nu comite nici un verștapăn, adică poți dormi liniștit. "În schimbul meu nu s-a întâmplat NIMIC!", ăsta e leitmotivul. 

Să tot urmărești așa ceva... :puke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, cuki a spus:

Daca nu ramane...nasol. Pacat ca au iesit anul asta multi piloti buni (Magnussen, Grosjean, Kvyat?, Perez?) si au intrat Alonso, Marzipan, Schumi Jr. , si japonezul de la Honda. Au iesit 4 driveri talentati si cu palmares, si au intrat in schimb 2 paydriveri, un fiu a lui tata si un pensionar. Not really good

deci pleaca baiatul lui tata, talentul care moare speranta, torpila si ala care vine cu banii lui carlos slim?

imi curge o lacrima solitara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, Method a spus:

Alonso la young drivers test

De la o vârstă e ceva firesc să dea în mintea copiilor! 

Acum 6 ore, Method a spus:

Dar a rupt norma - a fost sub timpul de calificare al lui Ocon

I-au dat o mașină necurată

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca a mai prins 1 an,chiar merita o sansa intr-o masina competitiva.

Probabil si echipa e una din cele mai competitive din F1,dar si una care pune presiune imensa.Eh,a mai vrut 1 an in F1 si  o sansa - le are.

Va fi interesant.Perez e rapid.Nu stiu,nu cred ca e la fel de rapid ca Verst,dar e bataios si rapid.

Fingers crossed,asteptam iuresuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 ore, cuki a spus:

RedBull este o echipa foarte dificila, iar decand cu Max si tot focusul din jurul lui...a devenit aproape imposibila pentru 2nd Driver. Asta din pacate nu cred ca se va schimba anul viitor, cred ca is in stare sa-l dea afara pe Perez daca indrasneste sa-l challenguiasca pe Max si prin asta cauzeaza un dublu abandon. 

Va fi oricum interesant de vazut ce abordare va fi in echipa...eu chiar sper ca Perez sa ajute la rasturnarea Mercedesului de pe tron, chiar daca sansele sunt extrem de mici avand in vedere ca masiniile si aproape identice anult viitor

:agree:

Eu nu cred ca RB va putea sa atace in mod real AMG.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare că Mazepin e out de la HAAS. Am găsit ceva pe net că echipa și'a luat mâna de pe el după tâmpeniile postate ca să nu strece relația cu sponsorii, și'a actualizat profilul cu titulatura Professional racing driver iar Fittipaldi și'a trecut pe profilul personal HAAS F1 driver.

Poate avem parte de o surpriză plăcută și n'o să'l vedem din primăvară, căci tare cred că s'ar fi purtat de 1 milion de ori mai urât decât Magnussen.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt curios ce o să fie, mai ales că Mazepin venea cu o basculantă de bani de care HAAS are nevoie ca de aer. Oare s'ar putea deschide o noua poartă pt Hulk sau să vină un alt începător bun precum Callum Ilott sau Robert Swhartzman?

Mazepin are ceva ieșiri nervoase în palmares: l'a luat la pumni pe un pilot din Formula 3, la Spa anul ăsta a dat cu mașina în pancarta cu locul 2 și a sărit măgăria de era să'l lovească pe Tsunoda. Un astfel de comportament nu ar trebui să fie promovat în F1.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 minute, pomo a spus:

Sunt curios ce o să fie, mai ales că Mazepin venea cu o basculantă de bani de care HAAS are nevoie ca de aer. Oare s'ar putea deschide o noua poartă pt Hulk sau să vină un alt începător bun precum Callum Ilott sau Robert Swhartzman?

Mazepin are ceva ieșiri nervoase în palmares: l'a luat la pumni pe un pilot din Formula 3, la Spa anul ăsta a dat cu mașina în pancarta cu locul 2 și a sărit măgăria de era să'l lovească pe Tsunoda. Un astfel de comportament nu ar trebui să fie promovat în F1.

Sigur,sa vina numai baietasi politicaly corect.Baietasi dastia care trec prin f1 fara sa lase nimic in urma lor.Nici

macar un scuipat pe jos.Ca nu e mumos.

Iar carnatul ala de Hulk,care de bun ce este nu l-a vrut nimeni.

Vine Schumi junior cu PR si zece consilieri care o sa-l invete sa zica si buna ziua,si cum sa se stearga la cwr.Asta da chilot.

Ce sa o dam de gard,e rus si deja daca ramane si Kvyat sunt prea multi rusi.Pe deasupra pustiul are sange in instalatie nu este inca pizdificat ca fatalaii de seama lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, adiy32 a spus:

Ce sa o dam de gard,e rus si deja daca ramane si Kvyat sunt prea multi rusi.Pe deasupra pustiul are sange in instalatie nu este inca pizdificat ca fatalaii de seama lui.

 

cand esti bad boy pe barba ta e frumos

cand esti pe banii lu' tac-tu parca e de porc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 46 minute, john17 a spus:

În ce film? 

 

se refera la intrat cu masina intentionat in altcineva, nu la pus mana, aia decide fata daca e ok sau nu

parca ala de la miorita si-a luat 5 ani definitiv chiar daca doar l-a atins pe ala cu loganul

Editat de prafrau
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 15 ore, pomo a spus:

Mazepin are ceva ieșiri nervoase în palmares: l'a luat la pumni pe un pilot din Formula 3, la Spa anul ăsta a dat cu mașina în pancarta cu locul 2 și a sărit măgăria de era să'l lovească pe Tsunoda. Un astfel de comportament nu ar trebui să fie promovat în F1.

True.

Similar cazul baiatului ala de la cart care l-a batut de l-a imprastiat (si el si ta-su) pe alt copil in uk pt ca il acrosase in cursa.E si o filmare urata,se repede el in paddock la copil,apoi vine ta su sare pe el samd.

Tati lui desigur ca detinea circuitul.Fiind in UK insa,l-au crucificat - oricum a zis din start ca ii pare rau de ce a facut si ca se retrage din racing.Nu ar mai fi avut nici o alta cariera oricum in afara de a alerga de unul singur pe circuitul lui tati.

Sa ne lase astia si sa se tot duca.

Acum 5 ore, prafrau a spus:

cand esti bad boy pe barba ta e frumos

cand esti pe banii lu' tac-tu parca e de porc

:agree:

Smecheri pe barba lui tati mai lipseau in F1.

De draq cauta toti oligarhii astia in F1?sa se duca in fotbal cu odraslele lor cu tot,acolo la spart seminte e mai pe teritoriul lor.

Acum 3 ore, cuki a spus:

Cam toti pilotii buni din F1 in ultimii 30 de ani, au fost exact aia care nu vrei tu sa vezi in F1. Au sarit la bataie, au lovit ce au apucat...au intrat unii in altii intentionat cu masina. Daca faci asta pe strada te baga la tentativa de omor. 

Nu spun ca s-au comortat toti asa, ci in principiu cam aia care au ajuns sa fie campioni mondiali.

Da,poate,unii dintre ei.

Dar campioniii mondiali erau inainte de toate foarte buni foarte rapizi si ff calculati totusi.Unii din ei erau rai duri si razbunatori (Schumacher e exemplul perfect),dar asta nu era conditia pt a fi campion mondial.Conditia era alta :)

1 oră în urmă, john17 a spus:

Tocmai, ăla cred că e singurul caz! 

Acu 1 sapt nu l-au impuscat pe ala la Iasi cu o mazda cu nr de belgia ca nu a vrut sa opreasca ba mai mult a vrut sa intre cu masina in ei?

Ca in State unde intentia de lovire a unui politist cu masina e incadrat la atac cu arma mortala - si pe buna dreptate as zice.

Nu a fost frasuiala pe retele ca tipa lumea ca vai Doamne nu l-a somat nu i-a aruncat inainte benzi cu cuie si ce alte vise mai au comentatorii de pe canapea?Nimeni nu vrea insa sa mearga la munca si sa se intoarca paralizat in scaun ca a fost lovit de un tampit in timp ce incerca sa il opreasca.

Vrei sa fii golan - iti asumi.Una e sa fugi de politie alta e sa vrei sa dai cu masina in ei.Shit happens.

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Acum 22 ore, cuki a spus:

Joaca prosteste Hamilton, cu atitudinea asta de Bully sper sa ramana fara contract.

:rock:

 

Lewis black pride tati retrage-te in glorie te rugam :P

 

Si surpriza surprizelor,MP de la Melbourne e amenintat cu amanarea datorita....(tineti-va bine)....coronavirus :crack:

"I didn't expect...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Brivio pleaca de la Suzuki la Alpine F1 (Renault)

 

Da.Asta lovitura pt Suzuki.

Inca odata jos palaria pt Mir care a stiut sa profite si sa extraga 120% din tot ce s-a putut anul asta,iata ce inseamna sa bati fierul cat e cald.La anul cu Brivio plecat si cu MM poate pe revenire,putea sa mearga el exemplar ca nu cred ca va mai avea Suzuki sanse la un titlu.

Pierdere catastrofala pt Suzuki as zice eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...