Sari la conținut

Formula 1


Jorge Lorenzo

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 6,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 46 minute, john17 a spus:

În ce film? 

 

se refera la intrat cu masina intentionat in altcineva, nu la pus mana, aia decide fata daca e ok sau nu

parca ala de la miorita si-a luat 5 ani definitiv chiar daca doar l-a atins pe ala cu loganul

Editat de prafrau
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 15 ore, pomo a spus:

Mazepin are ceva ieșiri nervoase în palmares: l'a luat la pumni pe un pilot din Formula 3, la Spa anul ăsta a dat cu mașina în pancarta cu locul 2 și a sărit măgăria de era să'l lovească pe Tsunoda. Un astfel de comportament nu ar trebui să fie promovat în F1.

True.

Similar cazul baiatului ala de la cart care l-a batut de l-a imprastiat (si el si ta-su) pe alt copil in uk pt ca il acrosase in cursa.E si o filmare urata,se repede el in paddock la copil,apoi vine ta su sare pe el samd.

Tati lui desigur ca detinea circuitul.Fiind in UK insa,l-au crucificat - oricum a zis din start ca ii pare rau de ce a facut si ca se retrage din racing.Nu ar mai fi avut nici o alta cariera oricum in afara de a alerga de unul singur pe circuitul lui tati.

Sa ne lase astia si sa se tot duca.

Acum 5 ore, prafrau a spus:

cand esti bad boy pe barba ta e frumos

cand esti pe banii lu' tac-tu parca e de porc

:agree:

Smecheri pe barba lui tati mai lipseau in F1.

De draq cauta toti oligarhii astia in F1?sa se duca in fotbal cu odraslele lor cu tot,acolo la spart seminte e mai pe teritoriul lor.

Acum 3 ore, cuki a spus:

Cam toti pilotii buni din F1 in ultimii 30 de ani, au fost exact aia care nu vrei tu sa vezi in F1. Au sarit la bataie, au lovit ce au apucat...au intrat unii in altii intentionat cu masina. Daca faci asta pe strada te baga la tentativa de omor. 

Nu spun ca s-au comortat toti asa, ci in principiu cam aia care au ajuns sa fie campioni mondiali.

Da,poate,unii dintre ei.

Dar campioniii mondiali erau inainte de toate foarte buni foarte rapizi si ff calculati totusi.Unii din ei erau rai duri si razbunatori (Schumacher e exemplul perfect),dar asta nu era conditia pt a fi campion mondial.Conditia era alta :)

1 oră în urmă, john17 a spus:

Tocmai, ăla cred că e singurul caz! 

Acu 1 sapt nu l-au impuscat pe ala la Iasi cu o mazda cu nr de belgia ca nu a vrut sa opreasca ba mai mult a vrut sa intre cu masina in ei?

Ca in State unde intentia de lovire a unui politist cu masina e incadrat la atac cu arma mortala - si pe buna dreptate as zice.

Nu a fost frasuiala pe retele ca tipa lumea ca vai Doamne nu l-a somat nu i-a aruncat inainte benzi cu cuie si ce alte vise mai au comentatorii de pe canapea?Nimeni nu vrea insa sa mearga la munca si sa se intoarca paralizat in scaun ca a fost lovit de un tampit in timp ce incerca sa il opreasca.

Vrei sa fii golan - iti asumi.Una e sa fugi de politie alta e sa vrei sa dai cu masina in ei.Shit happens.

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Acum 22 ore, cuki a spus:

Joaca prosteste Hamilton, cu atitudinea asta de Bully sper sa ramana fara contract.

:rock:

 

Lewis black pride tati retrage-te in glorie te rugam :P

 

Si surpriza surprizelor,MP de la Melbourne e amenintat cu amanarea datorita....(tineti-va bine)....coronavirus :crack:

"I didn't expect...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Brivio pleaca de la Suzuki la Alpine F1 (Renault)

 

Da.Asta lovitura pt Suzuki.

Inca odata jos palaria pt Mir care a stiut sa profite si sa extraga 120% din tot ce s-a putut anul asta,iata ce inseamna sa bati fierul cat e cald.La anul cu Brivio plecat si cu MM poate pe revenire,putea sa mearga el exemplar ca nu cred ca va mai avea Suzuki sanse la un titlu.

Pierdere catastrofala pt Suzuki as zice eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...
Acum 2 ore, cuki a spus:

Asta este insa reversul medaliei cand esti multiplu campion...indiferent de sport. Toata lumea, inclusiv fanii campioniilor se plictisesc sa-i vada tot castigand.

VR46 :love:

 

Acum 2 ore, cuki a spus:

Sa speram ca se gata cu Lewis in 2021

Si eu sper :)

Dar cine stie....sincer m-as mira sa mai concureze doar anul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cread ca mai sta anul asta la AMG doar pentru nr.8. Dupa ce-l depaseste pe MS la titluri, o sa mearga la Ferrari sa-i scoata din rahat pe descultii aia (pe o suma exorbitanta, desigur) si apoi se retrage in glorie.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dimpotriva, s-au angajat sa "promoveze diversitatea", ca fara clauza asta nu dadea 7-championul cu pixul.

Asta ori ramine vorba goala, ori o sa se aplice cote de gen, rasa, religie, orientare sexuala si altele in cadrul echipei de curse Mercedes-AMG. Si totul pe baza de credite, de exemplu lollypop-man si cricarii vor avea 3 credite, aia de fixeaza rotile 2 credite, caratorii de roti 1 credit, seful de echipa 4 credite si tot asa. Daca pui seful de echipa negru sau homosexual ai impuscat deja 4 credite (daca e negru homosexual ai 6 credite, daca e femeie neagra lesbiana ai 10), asa ca poti sa-ti faci in rest echipa in liniste, cu conditia sa pui cel putin 2 femei la insurubat roti sau la carat rotile de pe fata (ceva mai usoare). Si asa ai echipa "diversa", cum vrea championul.

 

Nota incorecta politic: Cu exceptia primei fraze, restul e imaginatia mea cam cum s-ar putea desfaura lucrurile in realitate. Prevad vremuri grele pentru AMG daca chiar vor sa implementeze o asemenea timpenie; chit ca banuiala mea e ca LH a bagat astea ca sa-si gonfleze statusul pe Facebook de mare aparator si port-stindard al minoritatilor, in realitate daca nu semna nu avea volan.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

19 hours ago, cuki said:

Ferrari e fix cu Leclerc si Sainz pe 22 si cred si 23. Mclaren/Aston e si el fix pe anul viitor. Singurul loc "liber" ar fi RedBull si Renault, but no way...

Eu cred ca mai sta si pentru 22 la Mercedes, impreuna cu Russel.

 

Nu mai pleacă ăla nicăieri de la Mercedes - doar la pensie. E clar că vine Russell de la anul. De văzut dacă acceptă megastarul de renume internațional să și-o ia de la ăsta mic, pentru că asta se va întâmpla. Dacă nu, îl vor mai păstra probabil pe Bottas încă un an pe post de roată ajutătoare și adios Liuis. Nu ne vei lipsi deloc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 22 ore, cuki a spus:

Bun...sau Ronnie O´Sullivan :) Dar aia au charisma

True.

Acum 2 ore, FLEX a spus:

Dimpotriva, s-au angajat sa "promoveze diversitatea", ca fara clauza asta nu dadea 7-championul cu pixul.

Asta ori ramine vorba goala, ori o sa se aplice cote de gen, rasa, religie, orientare sexuala si altele in cadrul echipei de curse Mercedes-AMG. Si totul pe baza de credite, de exemplu lollypop-man si cricarii vor avea 3 credite, aia de fixeaza rotile 2 credite, caratorii de roti 1 credit, seful de echipa 4 credite si tot asa. Daca pui seful de echipa negru sau homosexual ai impuscat deja 4 credite (daca e negru homosexual ai 6 credite, daca e femeie neagra lesbiana ai 10), asa ca poti sa-ti faci in rest echipa in liniste, cu conditia sa pui cel putin 2 femei la insurubat roti sau la carat rotile de pe fata (ceva mai usoare). Si asa ai echipa "diversa", cum vrea championul.

Da exact aia ma intrebam si eu - cum e cu clauza diversitatii tiganesti pe care o vroia Luis?Se mai aplica?

Si daca da - cum se aplica efectiv?Asa?

Sau de ex daca inginerii sunt toti pasty white pt ca deh asa sunt englezii (iar jamaicanii din UK can't be bothered sa faca facultati tehnice pt ca au alte treburi gen sa faca un ban pe dealing),deci nu e ingineri negri marocani samd,ce facem cu clauza?Ii vopsim pe albi sa fim politically corect si ii punem sa cante impreuna Ivory and Ebony?

Facepalm.

Nu ma enerveaza atat de mult faptul ca primadona bate campii,m-am obisnuit cu el pe campii....ma enerveaza ca nemtii de la Mercedes nu l-au scuipat pana acuma,pt ca s-a vazut destul de clar ca poate fi suplinit...nu 100% dar la un 90% cu succes.Destul pt a impusca titlul.

Acum 2 ore, PzKpfW a spus:

Nu mai pleacă ăla nicăieri de la Mercedes - doar la pensie. E clar că vine Russell de la anul. De văzut dacă acceptă megastarul de renume internațional să și-o ia de la ăsta mic, pentru că asta se va întâmpla. Dacă nu, îl vor mai păstra probabil pe Bottas încă un an pe post de roată ajutătoare și adios Liuis. Nu ne vei lipsi deloc.

Fingers crossed.

 

Eh,cu o exceptie - nu cred nici in o mie de ani ca #godbless si-o ia de la Russell.Never ever.

Sunt multi piloti capabili sa ia titlul pe AMG,asta da.

Piloti capabili sa il bata pe Hamilton pe masina identica - vreo 2.Poate.

Ferrari eyeing revolutionary F1 engine design for 2022

...One change that looks set to be adopted is for Ferrari to go down the Mercedes route of separating the compressor from the turbo – an idea that Honda also switched to several years ago.Whereas both elements on the Ferrari are currently on the gearbox side of the engine, from next year the two elements will be either side of it – connected by a shaft.

But beyond that philosophical change, it is also understood that Ferrari is looking at taking the idea one step further – and bring the compressor actually inside the six-cylinder intake box with an all-new arrangement for the intercooler.Such a revolutionary change would not only bring with it performance gains, but would also open up more aerodynamic opportunities thanks to making the overall engine layout more compact.

The trimming back of the engine size would also bring with it a weight benefit which could help with both the centre of gravity and the location of any ballast.The new design idea will present a huge challenge, both in terms of ensuring that the performance gains work but also in guaranteeing that reliability is not compromised.

Ieeei...la 8 ani dupa ce AMG a venit cu conceptul split-turbo (despre care am zis inca de atunci si sustin in continuare ca e un game-changer),Ferrari vor pune (poate) si ei in practica aceasta idee de geniu.

Peste inca vreo 7-8 ani poate adopta si conceptul Fric suspension.

Rapizi dom'le italienii,reactioneaza fantastic la schimbari,te poti pune cu ei? :moron:

...si ne mai miram de ce AMG castiga fara drept de apel....pai pt ca nu doarme in bocanci,de aia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hamilton și-a luat-o de la Button și Rosberg. Doi piloți bun, dar în niciun caz cei mai talentați din generația lor. De Alonso nu mai zic. Cred că percepția despre băiatul ăsta este trunchiată datorită superiorității materialului de concurs și a slăbiciunilor lui Bottas - despre care cred că s-a văzut bine ce nivel are în cursa 2 din Bahrain de anul trecut. Pilot bun este. Septuplu campion mondial? În niciun caz.

 

Iar "italienii" de la Ferrari nu prea mai sunt italieni. Au cam 50% străini în pozițiile cheie. Executanții și oarecum mentalitatea au rămas Made in Italy.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...