Sari la conținut

Formula 1


Jorge Lorenzo

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 6,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 9 minute, Method a spus:

Ce-a zis colegul !

 

Se pare ca e adevarat pt ca e deja oficial ca Bottas a semnat cu Alfa,deci la AMG e un loc liber,so....

 

Eu cred ca Russell isi va luat totusi bataie de la Ham.Ar fi superb sa fie invers dar nu cred.

 

Deși Russel e flămând după rezultate, eu cred Toto o să-i arate care e banca lui, indiferent daca ia sau nu sezonul ăsta Ham campionatul. Iar Ham să se retragă după ce și-a luat mardeala de la Russel, nu cred ca acceptă așa ceva, nici el și nici Toto și nimeni din conducerea AMG. Poate Ham vrea sa ia 9 titluri, să fie precum Beethoven cu 9 simfonii.

Parcă pe pagina precedentă zicea cineva că nu crede că Bottas va veni la Alfa: am citit prin ceva postare de Instagram, ca la anul Alfa va fi cu motor AMG. Cât e adevăr, cât e fabulație, nu știu.

Editat de pomo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 33 minute, cuki a spus:

 

Nu putem decat sa speculam...pana acuma Mercedesul a fost condus in cursa de Hamilton, Bottas si Russel in acea cursa in AbuDhabi pe circuitul exterior, care la 55 sec tura si 7-8 viraje nu e neaparat un circuit benchmark.

 

Hamilton are talent, experienta cu nemiluita si un psihic extrem de puternic...dar poate ca varsta isi va spune cuvantul

Russel are talent, experienta subtire, iar cu pshicul...pana acuma okish (cu expetia manusii in capul lui Bottas)...dar are tineretea in favoarea lui. 

 

Daca am avea aceleasi masini si anul viitor, as spune 95% sanse ca Hamilton sa termine sezonul in fata lui Russel...dar cum totul se schimba, nu ai de unde sti unde va nimieri Mercedes in materie de pace anul viitor. Daca ramane dominant in fata (+1sec peste restu), clar Hamilton va fi favoritul la titlu. 

 

Ciudat oricum, este greu sa predici ceea ce se va intampla...it can swing both ways. Trist ar fi sa ajunga Mercedes echipa de Midfield, iar Alfa un fel de Brawn GP

Mikka Hakkinen a zis într'un interviun că Bottas are stofă de campion mondial. Cum ar fi să se adeverească ce ai zis și Alfa Romeo să ia campionatul cu Bottas? Cred că nici în cele mai umede vise ale lui Bottas nu se întâmplă asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

https://www.formula1.com/en/latest/article.mercedes-announce-george-russell-will-partner-lewis-hamilton-in-2022.jtndbCmN3CR8Lm9s54e4T.html

 

Na că e oficial. Aștetp să apară Drive to survive să vedem dacă a fost adevărat ce a zis Rosberg că semnarea contractului a fost filmată.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 minute, pomo a spus:

https://www.formula1.com/en/latest/article.mercedes-announce-george-russell-will-partner-lewis-hamilton-in-2022.jtndbCmN3CR8Lm9s54e4T.html

 

Na că e oficial. Aștetp să apară Drive to survive să vedem dacă a fost adevărat ce a zis Rosberg că semnarea contractului a fost filmată.

:rock:

Sa-l vedem pe little wonder-boy la treaba da.E un lucru bun oricum faptul ca Bottas n-a mai fost semnat de catre aMG.

Acum 3 minute, ENEOS a spus:

Ar fi probabil faza cea mai spectaculoasă pe care a avut-o f1 în ultima vreme! 

:puke:

Ahahah,true true din pacate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mă plâng pt că ajung la finish fix în ordinea din quali, indiferent că fac 60+ tururi "la liber" e same thing ca după 3 în spatele safety car-ului! Spectacol pe pistă 0 barat, lupte "roată la roată" nu mai sunt de mult, doar strategii și "undercut-uri". E mai palpitant să urmărești o partidă de șah în Cișmigiu, și acolo nu-i ai nici pe aiogura & safetycar să-ți turuie în cap! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 02.09.2021 la 13:37, Method a spus:

In primul rand pt ca Ham va manevra ca sa nu vina Russell la AMG cat e el - bag mana in foc ca cei 2 nu vor fi "contemporani"...

Hai ca evoluezi. Acum au trecut 5 zile. Nu-i ca anul trecut cand joi la 10 bagai mana in foc ca o gripa banala n-are cum sa anuleze o cursa de F1 (unde sunt foooaaaarte multi bani in joc) si joi la 12 era oficial ca exista covid si in Australia/F1

 

In orice caz, pana la inceputul sezonului viitor esti in grafic. Ai ceva informatii ca Ham isi anunta retragerea sau ca a tocmit vreun hitman pentru ala mic?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea ta despre mine...nu ma intereseaza.Samantareala ta de pe margine o stiu f bine,ma lasa rece,sa fii sanatos.

Faptul ca nu imi ies mie pronosticurile cu privire la Russell si Ham...chiar ma bucura.M-ar bucura si daca Russell i-ar da o replica buna pe circuit manelistului.

Cu privire la anularea etapei de anul trecut din Australia...din moment ce se vandusera toate biletele ba chiar s-au si tinut FPuri,cred ca au fost capete mult mai luminate care au gandit la fel ca mine,asa ca...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Albon confirmat de la anul la Williams. A apărut ieri o poză făcută printr'o crăpatură de perete cu el in tricoul Williams, iar azi vine anunțul oficial.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ahahah buna aia cu crapatura.

Si cei de la alpha tauri si-au prelungit contractele.

A mai ramas un loc la Alfa Romeo nesemnat si unul la Haas.Sa vedem unde se duce Schumi cel mic,in rest silly season e cam over.

 

Btw apare documentar puternic cu Schumi cel mare sapt viit pe Netflix.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ham a făcut cam ca Bottas în ultimele curse, bine că n'a fost ploaie, că dădea și el un strike.

Teoretic, da, poate câștiga, dar uite că a stat 18 ture în spatele lui Norris și nu a reușit nici măcar să se apropie să încerce o depășire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 hour ago, pomo said:

Teoretic, da, poate câștiga, dar uite că a stat 18 ture în spatele lui Norris și nu a reușit nici măcar să se apropie să încerce o depășire.

 

În afară de strategia cu opririle la standuri, notează și că a fost și diferență de gume în cursa de sprint. Mercedes au subestimat longevitatea gumelor Soft, care au ținut foarte bine. Ei au mers pe Medium, McLaren-urile au mers pe Soft. Oricum, Wolff spunea că delta de depășire pe Monza este de 1.2s. Cam mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta cu pneurile nu am observat'o, deși am văzut aseară rezumatul și azi în reluare, dar nu prind cursa principală de la ora 16.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...