Sari la conținut

Formula 1


Jorge Lorenzo

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 6,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 20 ore, apriliacluj a spus:

MSCH cica ar avea o avere de peste un miliard..... ca acum nu se bucura de ei e alta treaba .....

Dar clar, fara acesti bani, de mult era mort...

Poate era mai bine sa fi fost mort decat mentinut in starea vegetativa de acum...parerea mea.

 

Cel mai bogat sportiv britanic.

Da,MSC stia sa se vanda extraordinar.Nota 20 pt managerul,echipa care "il" vindea.

Avea carisma,insa nu era un personaj ff simpatic.Ca si Verst dealtfel - se pare ca arogantii atrag....poate nu toti (Jorge Lorenzo),dar in general atrag.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 16 ore, ENEOS a spus:

MS măcar a fost întâi campion și apoi arogant, ăsta obraznic a pus caru' înaintea boilor. 

:10:

La MS au venit si rezultatele foarte foarte repede (ca si la Ham si Alonso dealtfel),in timp ce la alte mari stele ale formulei 1...fasss.

Acum 16 ore, apriliacluj a spus:

dracu stie, mie de la inceput mi-a fost antipatic, de la primul titlu, cand l-a acrosat intentionat pe Hill...

Achesez.Nu ca Hill sau Villeneuve erau simpatici dar...idk.

Privind retrospectiv,mi se pare extrem de dur,dar totusi acum parca incerc un sentiment de admiratie.Atunci oricum eram un copil mic si nu intelegeam mare lucru.

Insa per total omul era all-in.La fiecare cursa.Singurul care i-a facut fata cam 100% ca si agresivitate si cohones mi se pare ca a fost Alonso.Atat.

Restul (Villeneuve,Hakkinen) au profitat de niste avantaje ale materialului de concurs,altfel daca luptau pe picior de egalitate n-ar fi avut nici o sansa in fata lui.Parerea mea - care,repet,nu am fost deloc fan MS,ba dimpotriva,am fost cam hater.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Mamă, da ce circuit periculos! 

Maine își vor tăvăli mulți mașinile. 

Locul 3 nu e rău, depinde cum pleacă și mai ales schimbările de cauciucuri. 

Dar prevăd că vor fi multe abandonuri. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, PzKpfW a spus:

Îi poți spune cum vrei, dar e prima eroare de pilotaj din acest sezon. Și avea aproape 3 zecimi avans față de #44. Efectiv s-a calicit :) 

A avut avans, nasol că turul se termină la linia de sosire! Posibil ca aici să piardă titlul, nu era cazul să "se calicească". Așa rămâne speranță și sir manele mai ia un titlu. 

Editat de ENEOS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, PzKpfW a spus:

Îi poți spune cum vrei, dar e prima eroare de pilotaj din acest sezon. Și avea aproape 3 zecimi avans față de #44. Efectiv s-a calicit :) 

 

În rest mi-a plăcut. A fost full attack. Era s-o dea de zid și în primul viraj.

Da...greseste foarte putin,asta e un atu mare la el.Retrospectiv,nu cred ca i se poate imputa aceasta greseala,are dreptul.

Bine ca n-a facut asta in cursa.

 

Va fi foarte tight maine.

Parerea mea - daca maine castiga ia campionatul.

Daca maine castiga Ham,ia Ham campionatul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri in timpul calificarilor F Ion spunea ca intunecimea-sa Sir LH a facut ceva nasol in FP-uri, una ca n-a redus pe dublu steag galben si inca una ca a facut nu stiu ce unui amarit, mi se pare ca obstructie (redus viteza pe trasa ideala) cind venea ala lansat. FI zicea ca pentru numai una din contraventii Max a fost penalizat 3 locuri cursa trecuta, in mod normal Sir ar trebui sa dea inapoi citeva locuri la start, stiti ceva?

 

S-a cam calicit Max intr-adevar, dar ca si competitie a fost frumos sa dea blana orbitoare de-i iesisera ochii din cap lui Toto. In final, istoria tine cu cei curajosi 😀.

 

Un circuit mai anapoda ca asta n-am mai vazut, foarte periculos mi se pare, ingust si fara spatii de degajare, cred ca o sa fie festival de SC-uri. Flaminzii astia de la FIA pare ca ar licentia si un circuit in Scheii Brasovului, numa' sa le iasa lor cascavalul ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

17 minutes ago, FLEX said:

Ieri in timpul calificarilor F Ion spunea ca intunecimea-sa Sir LH a facut ceva nasol in FP-uri, una ca n-a redus pe dublu steag galben si inca una ca a facut nu stiu ce unui amarit, mi se pare ca obstructie (redus viteza pe trasa ideala) cind venea ala lansat. FI zicea ca pentru numai una din contraventii Max a fost penalizat 3 locuri cursa trecuta, in mod normal Sir ar trebui sa dea inapoi citeva locuri la start, stiti ceva?

 

A fost amendată echipa pentru că nu l-a avertizat.

 

17 minutes ago, FLEX said:

Un circuit mai anapoda ca asta n-am mai vazut, foarte periculos mi se pare, ingust si fara spatii de degajare, cred ca o sa fie festival de SC-uri. Flaminzii astia de la FIA pare ca ar licentia si un circuit in Scheii Brasovului, numa' sa le iasa lor cascavalul ...

 

Asta cam așa este. Dar nici Baku nu e departe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 59 minute, cio.infinitas a spus:

Sir a fost investigat, se pare ca nu au fost steaguri galbene, deci nici o penalizare.

Investigat de Rey Charles sau de George Nicolescu? În plm, se văd pe filmări steagurile, dar fia pe lângă foame văd că are și belemeu' mare! 🤬

Din ciclul "ce-i permis Cezarului nu-i permis măgarului"... 

Editat de ENEOS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...