Sari la conținut

Formula 1


Jorge Lorenzo

Postări Recomandate

Bă ej' neboon Magnussen în poll pt cursa de sprint? Nu cred că s-a gandit nici o secundă în viața lui Gunter Steiner că o să apuce ziua aia.

În altă ordine de ide, ați văzut casca lui Albon pt cursa asta? Cu logo-ul Red Bull mare desenat. Să fie tot omagiu pt fondatorul care a murit acum ceva timp în urmă?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

32 minutes ago, Tzitzicat said:

Verst…..casca de sef de formatie

 

E cu foiță de aur. No joke.

 

17 hours ago, pomo said:

Să fie tot omagiu pt fondatorul care a murit acum ceva timp în urmă?

 

Nah, cred că este încă pilot Red Bull. Are ditamai logo-ul și pe casca normală. 

 

image.thumb.png.65b5ab1fd7a262aa8da08ad12ef845dc.png

 

La Interlagos are doar o altă schemă de culori.

 

image.thumb.png.d72c27c03f6c7930923e5ca7babc1f18.png

 

La fel, Mick Schumacher, Perez, Hamilton, Leclerc și Vettel.

 

image.thumb.png.60157279d67ec491ad0de26b82abea91.png image.thumb.png.d293a511b8777c85c7278262fdb5cfdf.png image.thumb.png.1cf70adf67931a200e05438e81d5f470.png

 

Pentru cine nu a văzut cum a luat Kevin pole-ul, poate vedea aici.

 

Cursa de sprint în seara asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Primă linie Mercedes mâine la start. Red Bull au dat-o de gard cu alegerea gumelor lui Verstappen astăzi. Deși Horner spune că asta le dă mai multă flexibilitate cu strategia mâine. În rest multe dueluri. Probabil mai multe decât vor fi mâine în cursa principală.

 

O cursă frumoasă. Nu înțeleg cine, ca spectator, poate fi împotriva acestor curse.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 30 minute, PzKpfW a spus:

 

 

O cursă frumoasă. Nu înțeleg cine, ca spectator, poate fi împotriva acestor curse.

 

 

Uzura tehnica si a pilotilor e mare in cursele de sprint.Plus riscul de accidente.

Pe principiul asta sa se dea o tura ,doua.Si sa vezi atunci spectacol.Cu DRS de la start.Sa vezi atunci show.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On 11/12/2022 at 5:34 PM, Tzitzicat said:

A la Fernandez

 

image.thumb.png.fc6d9ed920d2d6bb3ff42ded15a6830a.png

 

Cât de mult s-a schimbat Sebică - de la faze de genul:

 

 

...la:

 

 

 

Pneurile rămase disponibile pentru fiecare pilot:

 

image.thumb.png.a4864b543e9470e7b55956f6842e1ead.png

 

Verstappen, Ricciardo, Tsunoda și Latifi, singurii cu 2 seturi noi de Soft-uri. De văzut dacă le va fi util.

 

sozk32qvqoz91.thumb.png.59dbcf161acdb88f87627fc21dd6110a.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam exagerată penalizarea, erau practic unul lângă altul. Racing incident. Trebuia să-i lase loc de un monopost acolo. Nu a fost niciodată atâta loc.

 

j1ubtr3rmrz91.thumb.jpg.ca8888e4a925fc1140a7ddcac4aa5663.jpg

 

Dar nu prea ai cum să-i dai penalizare lui Hamilton în Brazilia, nu-i așa? Nu că ar fi contat per total, Mercedes au fost clar mai rapizi astăzi. Surprinzător cât de slabi au fost Red Bull. Motor detunat la sfârșit de sezon? Consum excesiv de gume? Resurse orientate în întregime spre 2023? Probabil toate la un loc. Schimbul de generații s-a făcut la Mercedes; Russell are de acum avantaj față de Hamilton. Detaliu interesant: God Save the King a fost cântat pentru prima dată pentru un câștigător în F1.

 

Foarte urât gestul lui Verstappen față de Pérez în schimb. I s-a spus să-l lase să treacă înapoi dacă nu reușea să-l depășească măcar pe Alonso. Nu a făcut-o, și a spus pe radio când a fost întrebat de ce (nu a fost transmis live): "(...) I gave you my reasons. Is that clear?". Era deja cunoscut faptul că Pérez este doar un lacheu pentru Verstappen, acum a devenit oficial.

 

Cam la fel de penibilă cererea (repetată) lui Leclerc să-i fie cedată poziția lui Sainz "pentru campionat". Nu ai cum să-i iei un podium lui Sainz pentru asta.

 

Îmi pare rău pentru Magnussen și Vettel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe final, Leclerc se milogea pt schimb de pozitie cu Sainz, pe cand Wax a trecut pe langa Perez ca acceleratu prin halta...., desi Perez ar fi avut nevoie de punctele alea in clasamentul pilotilor.....

Patetic gestul lui Wax, dpmdv

__________

 

 

 

 

Panzer: am postat in acelasi timp, cam aceasi idee :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu știu ce v-o fi plăcut,  m-am uitat la toată cursa, n-am adormit dar nici n-am văzut nimic! 😳

La ăștia sunt permise așa, pe față, ordinele de echipă?!? Patetic, ce plm competiție e asta?!? 🤬

putinică exaltat ca de obicei, "safety car, safety car!". Cioara mațu'.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 minute, apriliacluj a spus:

Pai a uitat ca anul trecut fara ajutorul lui Perez poate nu era campion mondial :))

atunci in ultima cursa, chiar i-a multumit pt ajutorul acordat....

in fine, la chestii de astea se vede caracterul unui om....

Frumoasa intenția lui Perez însă din păcate nu i-a folosit cu nimic lui Vers. Cu absolut nimic. 

 

Deci avem miza pentru ultima cursa din sezon. Eu sper sa câștige Charles 🙂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare că motivul ar fi faptul că la Monaco Pérez ar fi băgat intenționat monopostul în zid în Q3 când avea cel mai bun timp - ceea ce a dus la oprirea sesiunii și implicit la pole pentru el. Pérez ar fi recunoscut asta față de Marko.

 

Sună puțin a teorie a conspirației. Și chiar dacă este adevărat, este teribil de stupid din partea lui Verstappen să rupă relația relativ bună pe care o avea cu Pérez pentru un amărât de loc 6.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu știu dacă, chiar a spus-o Perez(prima fraza) însă e amuzant omu. Poate ar trebui sa se concentreze mai mult pe pilotat decât pe "câștigat titluri" pentru Verst. 

La ultimul restart de sub SC el era bine merci la jumătate de km de Ham 🤦‍♂️. Asa vroia sa câștige puncte? 

Screenshot_20221113_230919_com.android.chrome~2.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...