Sari la conținut

Formula 1


Jorge Lorenzo

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 6,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Băă, ce circ! Nu mare, da' prost. 🤬

putinică e fenomenal, întâi surescitat de cele 2 ture de sprint, pe urmă "trebuia să se gândească, toți aveau să tragă tare etc."... 🤦‍♂️

Rahat cu perje. 

S-a depășit și timpul de 2h, nu contează, circ să fie. :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am înțeles finalul. 😳

Mai bine aș fi rămas pe Adult channel decât să văd laba asta tristă numită pompos formula 1... 🤬

Bine că a avut DC prilejul de a administra niște 👅 👅 pufoase unui fund bronzat! 👍

:puke:

 

 

Se pare că mai e un hater în afară de mine:

 

 

FB_IMG_1680422475389.jpg

 

Pe un grup internațional se vorbește că wax nu s-ar fi încadrat corect în căsuță la un restart. Bineînțeles că pe el nu-l penalizează nimeni...

 

Editat de ENEOS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cel mai mult mi-a placut de Wax cand a declarat ca el paraseste competitia daca se baga mai multe curse de sprint, daca se modifica regulamentul, hahahaha

pai cine e Wax, crede ca se opreste Marele circ fara el??

nu s-a oprit fara Senna, Prost, Schumacher, etc

e prost si increzut si arogant copchilu', pffff

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, prafrau a spus:

 

ai citit prost regula aia, citeste pana la capat

Posibil, nu sunt așa de pasionat încât să știu tot regulamentul.

Dar să înțeleg că ești de acord cu felul cum s-a gestionat finalul cursei? Ți-o fi și plăcut te pomeni!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au vrut să evite terminarea cursei sub Safety Car, după scandalul de la Abu Dhabi 2021. Îmi pare rău pentru cei care au pierdut (Alpine) dar ca spectator, am apreciat. Oricum la nivel de campionat jocurile sunt deja făcute.

 

Verstappen a comentat pentru că nu-l avantajează. Ferrari nu au avut noroc. Avantajul aero al celor de la Red Bull este atât de important încât se pare că au început să meargă cu motorul detunat (10%) - din etapa a 3-a. Tsunoda ia în sfârșit un punct. Magnussen și De Vries cei mai dezamăgitori piloți de până acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 47 minute, apriliacluj a spus:

e vorba de ceva petrecut cu 15 ani in urma...

eu as zice ca s-a prescris..., dar na, da bine pt stiri :)

Massa nu trăiește în România, poate la el în Brasil nu se prescriu faptele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

6 hours ago, pomo said:

 

Articolul este scris prost și senzaționalist, dar menționează contextul: Ecclestone a recunoscut recent că el și Mosley știau despre Crashgate chiar din 2008 dar nu au spus nimic. Scandalul a ajuns în presă abia în 2009, după ce Piquet Junior a fost dat afară de la Renault și a acționat răzbunător. La momentul respectiv era deja prea târziu pentru a mai face ceva cu rezultatul sezonului 2008.

 

În ciuda titlului de tabloid, Massa știe foarte bine că nu are șanse să modifice în vreun fel rezultatele 2008 la masa verde; speră probabil la scuze oficiale din partea FIA pentru modul în care au tratat subiectul.

 

Situația este relevantă și în sensul în care aduce la lumină un titlu și așa câștigat tendențios de către Lewis Hamilton acum 15 ani - și poate-i mai clamează pe cei care au strigat "hoții!" la ultima cursă din 2021 și sunt convinși că "i-au furat titlul lui Hamilton domn'e!".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul nu mai urmăresc asiduu de mult, mă uit doar când n-am altceva mai bun de făcut. Dar ce s-a întâmplat pe finalul ultimei curse m-a scârbit suficient cât să nu mă mai uit curând chiar dacă nu am altceva mai bun de făcut, mai bine dau pe Adult. Unde mai pui că acolo scap și de duo putinică-aiogura!

Deși ar fi haios să-l aud pe putinică țipând "steag roșu, steag roșu!" când i-o bagă în cwr. Nu lui. :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 ore, PzKpfW a spus:

Situația este relevantă și în sensul în care aduce la lumină un titlu și așa câștigat tendențios de către Lewis Hamilton acum 15 ani - și poate-i mai clamează pe cei care au strigat "hoții!" la ultima cursă din 2021 și sunt convinși că "i-au furat titlul lui Hamilton domn'e!".

Ce legatura avea Aonso, Briatore, Piquet cu Hamilton care a beneficiat de faptul ca a iesit Masa din puncte intr-o cursa desfasurata cu cu trei curse inainte de final?

Exagerezi facand comparatie intre cele doua situatii

In 2021 vorbim de o decizie controversata a directorului de cursa luata in ultima cursa a sezonului, care practic l-a facut campion pe verst

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hamilton a câștigat campionatul din 2008 la diferență de 1 punct și a profitat de pe urma unei decizii a FIA: cea de a nu ancheta cursa de la Singapore și de a (cel mai probabil) anula rezultatele acelei etape - caz în care Massa ar fi fost campion. Au acționat atunci voit, au ascuns ceea ce știau "pentru binele competiției" (trecuse abia un an de la "spygate") știind că asta vicia în mod direct rezultatele.

 

În 2021, decizia lui Massi (i.e., FIA) a fost de a nu încheia în mod penibil un campionat lung și disputat în spatele unui Safety Car. Din păcate Massi nu a avut prezența de spirit să bage un steag roșu în acel moment și să avem un scenariu precum cel de la Melbourne 2023.

 

Niciuna dintre decizii nu a fost vădit luată în interesul vreunui pilot, dar în 2008 a fost vorba despre politică; în 2021, despre spectacol. Mi se pare puerilă rău afirmația conform căreia "i-au furat campionatul lui Hamilton în 2021".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...