Sari la conținut

Postări Recomandate

N-a venit acasa? cat a fost, concret? Si... data pt viteza sau pt altceva?

 

Si dupa ce iese, aflam si verdictul... o amenda de 6500 coroane, cam 830 de eur din ce am calculat noi. Asta pentru o viteza de 108 km/h in zona aia de 70.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 80
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am dat de linkul asta cu chestii faine din Norvegia... mi se pare potrivit sa il pun aici ;)

 

http://www.huffingtonpost.com/2014/01/07/norway-greatest-place-on-earth_n_4550413.html

 

 

Allemannsrett ala nu e valabil si pentru mobre, nu?

Chiar si facand abstractie de mobre, mi-ar fi greu sa etichetez o tara cu clima Norvegiei ca best place on earth. :)

Editat de mihaio07
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci frumos, nu mai stiam postul. ;)

 

Deci, a fost trimisa acasa? ca inteleg ca nu s-a platit pe loc... (?)

Nu o venit nici acasa, nici nu s-a platit pe loc. O ramas in aer.

 

Allemannsrett ala nu e valabil si pentru mobre, nu?

Chiar si facand abstractie de mobre, mi-ar fi greu sa etichetez o tara cu clima Norvegiei ca best place on earth. :)

Cat timp am fost eu pe acolo, sa stii ca o fost cald si soare, senin perfect, in fiecare zi aproape. Ploaie numai o zi am prins. Clima nu e la fel pe toata lungimea tarii, ca si la noi. Numa ca Norvegia e si mai lunga, pe vertical ca Ro. Jos poate fi senin si sus sa ploua cu galeata, si reciproca poate fi valabila.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

mi-ar fi greu sa etichetez o tara cu clima Norvegiei ca best place on earth.

 

Totusi, peisajele sunt superbe si toate povestile de calatorie ale prietenilor nostri pe mine ma indeamna sa cred ca, totusi, asa este.

 

Doar atat: o strica pretzul. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Si uite ca m-am logat din nou... pentru tine, Dane!

 

 

Nu de alta, dar eu pe 1 iunie 2013 imi faceam poze langa globul ala de la capatul Europei (cvasi)continentale. Am avut bafta cu concediu de 4 saptamani, insa :)

 

 

Felicitari pentru plimbare! Eu am mers pe varianta "lunga" cu plecare pe Polonia - Baltice - Finlanda si retur pe Suedia - Danemarca - Germania - Austria; traversare cu bac numai la Talin/Helsinki. Dar am mers cu titiu, nu cu motorasu - ca nu mai am motor momentan :)

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca mai traiesti Nu mai stiam nimic de tine

 

Ehei, multa vreme a trecut! :)

 

Am ajuns si eu pe la cap de Norvegia, desi am dat skip la fiorduri, de data asta.

 

Poza la 1am, ora locala. Vedere aproximativ spre Nord. Dar deja stii asta :)

post-42478-0-82863300-1391028955_thumb.jpg

 

Sa mai aud de ture de-astea de la tine ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

domnilor !frumoasa plimbare,felicitari !poate se gandeste cineva sa organizeze o plimbare acolo in 2014,eu m-asi baga!

de ce trebuie cineva sa organizeze......?

 

din ce ai vazut ca s a scris pe forum poti sa ti faci singur traseul fara probleme si cu siguranta din cei care au fost multi te vor ajuta cu sfaturi sau idei

 

daca imi lasi in pm un mail iti trimit traseul meu salvat maps

 

NU MAI ASTEPTATI sa faca cineva ceva..........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pt tura si multumiri pt frumoasele poze si impresii pe care le-ati impartasit cu noi.

 

Acum 15 ani in pretul biletului de acces la NordKapp,si atunci f mare,era inclusa posibilitatea de a pune cortul pe marginea parcarii.In ajutorul celor care vor calatori pana acolo,va rog,chiar si pe ceilalti care ati fost de curand,sa confirmati daca mai este valabil. Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebarea e .???? de unde au luat poza aia NASPA pentru locatia aia DEMENTIALA....

 

uite si din alte unghiuri zona...

Eu ma dezic de poza postata de Dan, nu e facuta de mine :rusinica: Sigur e luata de pe net sa ne arate frumusetea aia de drum. Problema a fost ca fix pe curbele alea frumoase, pe coborare, am ajuns din urma 2 autocare care abia se taraiau. Ne-au stricat toata placerea dar ne-am scos noi cojocul pe multe altele.

Daca va e dor, aici sunt inca o parte din poze: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10202822692749580&type=1&l=361f2d8189

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Felicitari pt tura si multumiri pt frumoasele poze si impresii pe care le-ati impartasit cu noi.

 

Acum 15 ani in pretul biletului de acces la NordKapp,si atunci f mare,era inclusa posibilitatea de a pune cortul pe marginea parcarii.In ajutorul celor care vor calatori pana acolo,va rog,chiar si pe ceilalti care ati fost de curand,sa confirmati daca mai este valabil. Multumesc.

 

poti pune cortul chiar langa cosmelia care-ti ia banii de intrare, nu se ia nimeni de tine.

toti sunt ocupati cu globul sa faca poze cu pensinarii care vin cu autocarul, :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...