Sari la conținut

Transfagarasan sambata 7 septembrie


renucs
 Share

Postări Recomandate

Daca mai sunt motociclisti care merg pe Transfagarasan pe 7 septembrie, ne putem aduna sa mergem impreuna, sa ne bucuram de minunata patrie si de realizarile Epocii de Aur.

Mentionez ca ma refer la plecare din Bucuresti, am uitat sa precizez asta.

Editat de renucs
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, stii ceva de portiunea de la vidraru? mai e naspa rau? Daca da, cam cati km sunt asa?



pies: vezi ca e nu stiu ce maraton, circulatia e permisa dar soferii sunt sfatuiti s-o lase mai moale, sa nu omoare vreun participant, evident.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://transmaraton.org/en

 

salut, stii ceva de portiunea de la vidraru? mai e naspa rau? Daca da, cam cati km sunt asa?



pies: vezi ca e nu stiu ce maraton, circulatia e permisa dar soferii sunt sfatuiti s-o lase mai moale, sa nu omoare vreun participant, evident.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, stii ceva de portiunea de la vidraru? mai e naspa rau? Daca da, cam cati km sunt asa?

 

pies: vezi ca e nu stiu ce maraton, circulatia e permisa dar soferii sunt sfatuiti s-o lase mai moale, sa nu omoare vreun participant, evident.

 

portinuea mi se pare mai buna ca anul trecut.

e okay si cu vitezana si cu tricicleta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt cei care mergem, e ok ora 9:00 la Petrom iesire A1?

Poate se hotarasete si Frigider, sa avem un "super membru" cu noi.

Pt mine cred ca o sa fie cam ultima iesire mai lunga pe anul asta, e posibil sa fie asa pt multi altii, asa ca profitati acum de ocazie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt cei care mergem, e ok ora 9:00 la Petrom iesire A1?

Poate se hotarasete si Frigider, sa avem un "super membru" cu noi.

Pt mine cred ca o sa fie cam ultima iesire mai lunga pe anul asta, e posibil sa fie asa pt multi altii, asa ca profitati acum de ocazie.

Cred ca merg si eu dar s-ar putea sa ne vedem pe traseu,

vremea se anunta OK http://freemeteo.com/default.asp?fid=779994_20090820_205816&pid=22&u=1&la=15&gid=9008603&ndate=2

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tocmai ce vorbeam cu un prieten de o plimbare prin zona aia , dar zic ca duminica ar fi mai ok ...

Editat de baz-v8
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oameni buni, eu merg cu un grupusor restrans, vit mica, etc :D

 

drum bun va doresc!



Daca am carenele gata reparate maine, ma bag si eu.

deus ex? hm..confund cred.

 

poate ne-ntalnim pe-acolo sa vad SV-ul :D

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt cei care mergem, e ok ora 9:00 la Petrom iesire A1?

Poate se hotarasete si Frigider, sa avem un "super membru" cu noi.

Pt mine cred ca o sa fie cam ultima iesire mai lunga pe anul asta, e posibil sa fie asa pt multi altii, asa ca profitati acum de ocazie.

salut.eu nu stiu unde e petromul asta..nu putem sa ne int undeva prin bucuresti daca se mai merge?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce treci de Pacii mai mergi cam 1 km si pe partea dr este Petromul.

Este singurul de la Pacii pana la A1 , nu ai cum sa-l ratezi



Un sfat prietenesc.......mai bine sa mergeti in grup cei care va cunoasteti si ati mai mers.

Noi am patin o data la o iesire pe cheia ca a venit si un incepator cu un R6 care nu avea permis decat de cateva luni si era PRIMA lui plimbare....nu mai dau alte detalii dar va inchipuiti voi ce a iesit. Pe un astfel de drum se merge si in grup dar fiecare cu viteza lui de deplasare in asa fel incat sa nu fie cineva obligat sa forteze si sa faca o prostie.

Eu am reusit performanta de a merge pe cheia intr-un grup mare de 54 de motociclisti dar acest mare grup era impartit in grupulete mai mici

Bafta si drum bun sa aveti. Astfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce treci de Pacii mai mergi cam 1 km si pe partea dr este Petromul.

Este singurul de la Pacii pana la A1 , nu ai cum sa-l ratezi

 

Un sfat prietenesc.......mai bine sa mergeti in grup cei care va cunoasteti si ati mai mers.

Noi am patin o data la o iesire pe cheia ca a venit si un incepator cu un R6 care nu avea permis decat de cateva luni si era PRIMA lui plimbare....nu mai dau alte detalii dar va inchipuiti voi ce a iesit. Pe un astfel de drum se merge si in grup dar fiecare cu viteza lui de deplasare in asa fel incat sa nu fie cineva obligat sa forteze si sa faca o prostie.

Eu am reusit performanta de a merge pe cheia intr-un grup mare de 54 de motociclisti dar acest mare grup era impartit in grupulete mai mici

Bafta si drum bun sa aveti. Astfalt uscat

merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Petromul este cu cateva sute de metrii inainte de intrarea pe A1, scrie mare albastru pe galben, PETROM =))).

Eu initial am vrut sa merg singur, dar m-a certat prietena ca cica nu ma lasa singur, e prea periculos, asa ca i-am promis ca fac topic pe forum si invit pe toata lumea. Iete topic, iete invitatie. Lucianjustme, daca inca ai nelamuriri, da-mi PM, lasa-mi nr de tel si o scoatem la capat.

Toate conditiile sunt favorabile inclusiv astrele.

 

Edit: eu intr-o zi am planuit si dus si intors, numai ca nu e nimic batut in cuie, putem sa schimbam planul, numai sa nu ne complicam prea mult.

Editat de renucs
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce ziceti de intoarcere pe Siriu sau Cheia?

a ) http://goo.gl/maps/Iab5x

b ) http://goo.gl/maps/InBvw

 

Eu voiam sa refac traseul "singuratic" http://goo.gl/maps/O8gjT , dar ma alatur voua daca va hotarati la una dintre variantele a. sau b.

 

Drumuri bune.

Editat de wbmt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...