Sari la conținut

Transfagarasan sambata 7 septembrie


renucs
 Share

Postări Recomandate

Salutare,

m-am intors eu aseara de pe Trans, am stat doua zile la Balea Lac (cu munca). Drumul e bun, peticit si mai sunt cateva gropi dar se poate merge cu orice motoreta, atentie la poduri ca mai e nisip pe jos. Mare atentie insa ca e FOARTE FRIG!!!. La pranz la Balea erau 7 grade, am facut toata ziua aburi la gura si printre pietre era zapada (a nins pana miercuri inclusiv!). Nu va sfatuiesc sa va intoarceti pe Cheia in aceeasi zi pentu ca o sa fiti rupti si nu mai intelegeti nimic din peisaj.... mai bine Bucuresti- Balea- Cartisoara- Brasov- Poiana Bv- Paraul rece- DN1-Ploiesti- A3

PS: erau 2 radare pe drum (prin localitati) si radar pe A3.

PPS: Azi am fost la Slatina si pe A1 am intalnit 3 radare (1 Logan, 1 Vento albastru si 1 Logan albastru)

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

m-am intors eu aseara de pe Trans, am stat doua zile la Balea Lac (cu munca). Drumul e bun, peticit si mai sunt cateva gropi dar se poate merge cu orice motoreta, atentie la poduri ca mai e nisip pe jos. Mare atentie insa ca e FOARTE FRIG!!!. La pranz la Balea erau 7 grade, am facut toata ziua aburi la gura si printre pietre era zapada (a nins pana miercuri inclusiv!). Nu va sfatuiesc sa va intoarceti pe Cheia in aceeasi zi pentu ca o sa fiti rupti si nu mai intelegeti nimic din peisaj.... mai bine Bucuresti- Balea- Cartisoara- Brasov- Poiana Bv- Paraul rece- DN1-Ploiesti- A3

PS: erau 2 radare pe drum (prin localitati) si radar pe A3.

PPS: Azi am fost la Slatina si pe A1 am intalnit 3 radare (1 Logan, 1 Vento albastru si 1 Logan albastru)

Asfalt uscat!

Multam'!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu si @renucs am ajuns impreuna in Bucuresti tot pe A3.

Eu am ajuns ok si acasa, despachetat si savurez o silva neagra.

 

Mersi pentru companie, a fost o tura buna.

 

P.S. Poze si filmulete maine :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici sunt pozele de la Balea pana la Bucuresti: https://www.dropbox.com/sh/uqowg5jitnp4h4a/zK2wKwgVyx ; Nu am apucat sa le selectez, descarcati ce va place :) o sa le tin pe dropbox o saptamana.

Filmuletul cu urcarea pana la Balea nu am avut timp sa-l editez.

Editat de wbmt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...