Sari la conținut

Rock Wheel Moto Festival - 27-29 Septembrie - Aerodrom Comana


hard_rock
 Share

Postări Recomandate

Faptul ca este aproape de Bucuresti este un plus,sunt multi motociclisti care ar veni la o intrunire cu traditie,dar nu construita asa:preturi mari la consumatie,NORME DE SIGURANTA INEXISTENTE,erau copii pe aerodrom,au intrat masini printre participantii la concurs,motodeltaplanele decolau,aterizau...Poate din aceste critici au de invatat pentru la anul si o sa iasa mai bine si lume o sa fie si mai multa..RIDE SAFE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 108
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

sa va invatati minte Eveniment amestecat cu zbor si alte dume organizat de "asociatii"-> in cazul asta e un soi de festivalul berii unde motorijdii sunt grupul ala mare care vine si campeaza, cumpara produse la pret de concert, platesc bilet, doar e un eveniment comercial.

Asta de mai sus este un tip de eveniment.

Al 2-lea tip de eveniment cu motoristi sunt intalnirile anuale organizate de cluburi. Din pacate de catva ani unele tind sa mearga spre tipul de mai sus.

al 3-lea tip este cel restrans, rudimentar, unde chestile care le gasesti de cummparat sunt cu scpul de a asigura matzul, unde lumea sta la foc seara si mai pastreaza ce trebuie din atmosfera.

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu la ce va asteptati. Ce credeati ca o sa fie la o "intrunire" "organizata" in CAMP. Cred ca ati avut multe iluzii cei care ati fost acolo si evident ca ati pierdut timpul de pomana. Mai bine, dupa cum ne-am obijnuit deja unii dintre noi, decat la intrunire mai bine o tura pe unde vrea muschiul nostru si cu cine vrem incat sa nu ne para rau de banii cheltuiti. Daca ploua nitel sa vezi domino cu vitezanele alea in fanul de pe jos :). Campare? In ce film? Pai la sfarsit de septembrie cu ploaia la usa in CAMP... CEVA DEOSEBIT. Daca si la anul vor "organiza" asa ceva sa nu uitati sa mergeti. Nu mai sunt intrunirile ce au fost de f multi ani, putine, dar extrem de putine mai sunt OK iar alea sunt organizate si gandite din timp cu bataie de cap si efort al organizatorilor nu pe genunchi ca asa a visat noaptea cineva. Hai sa punem de o intrunire, pac o scena, 2 corturi, o rulota de shaworma si 3 butoaie de bere sa luam banii la prosti. Pacat, asa NU!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat......daca dupa atatia ani inca n-am invatat sa organizam o intrunire....iar faza cu biletul la intrare e de o nesimtire fara margini, nu plange nimeni dupa 5 lei dar sa anunti un pret si pe urma sa plateasca fiecare dupa cum are chef cel de la intrare mi se pare de tot cacao-ul. De restul ce sa mai zic.....singura parte buna e ca am intalnit oameni super si au fost neasteptat de multi motociclisti....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa va invatati minte Eveniment amestecat cu zbor si alte dume organizat de "asociatii"-> in cazul asta e un soi de festivalul berii unde motorijdii sunt grupul ala mare care vine si campeaza, cumpara produse la pret de concert, platesc bilet, doar e un eveniment comercial.

Asta de mai sus este un tip de eveniment.

Al 2-lea tip de eveniment cu motoristi sunt intalnirile anuale organizate de cluburi. Din pacate de catva ani unele tind sa mearga spre tipul de mai sus.

al 3-lea tip este cel restrans, rudimentar, unde chestile care le gasesti de cummparat sunt cu scpul de a asigura matzul, unde lumea sta la foc seara si mai pastreaza ce trebuie din atmosfera.

unde? as vrea sa merg wk-ul viitor la o intrunire ok.

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost acolo ,am stat 10 minute evident am plecat ,fara sa mai fiu nevoit sa platesc 30 de lei ptr alea 10 minute.a fost o intrunire pe capatuiala exact cum sunt nuntile la romani,mai aveau un pic si strigau darul,nu se poate fratilor intrunire facuta la finele lui septembrie ,un pic mai aveau si o faceau de craciun cu zapada si colinde, romanii au ajuns de caruta la fenomenul moto,15 lei intrare pentru cateva ore ,de baut nu puteai bea pentru ca nu puteai campa asta nu e vreme sa dormi in cort ,asa ca mergi acolo te uiti ca muta la plop nu bautura ca deh nu poti pleca baut cu motorul,zona era pentru enduristi,dar totusi selenara atmosfera ,.am fost la zeci de intruniri si erau langa o padure ceva un lac ,singurele nashpa au fost la prejmer brasov intr-un targ de vite si asta pe niste dealuri oricum asa nu ,in bulgaria intrarea 20 de lei locatii super faine , concerte si preturi mici,nu mai spuneam de ardeal unde toata vara sunt intruniri de calitate ,sa spunem ca sunt la inceput si au inceput cu picioarele din spate.poate se vor destepta si sudistii sa mai faca intruniri cum faceau odata daca nu chiar mai bune.daca aceasta intrunire era acum 3 saptamani deja aveau de 3 ori mai multa populatie Oricum putem sa spunem ca poate s-a spart gheata si vor dfi si la noi intruniri si vor invata din greselile facute. Eu oricum m-am distrat ,la rulota mea de la calugareni unde am facut gratare si rata pe varza la ceaun asa ca plimbarea mi-a prins bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost acolo ,am stat 10 minute evident am plecat ,fara sa mai fiu nevoit sa platesc 30 de lei ptr alea 10 minute.a fost o intrunire pe capatuiala exact cum sunt nuntile la romani,mai aveau un pic si strigau darul,nu se poate fratilor intrunire facuta la finele lui septembrie ,un pic mai aveau si o faceau de craciun cu zapada si colinde, romanii au ajuns de caruta la fenomenul moto,15 lei intrare pentru cateva ore ,de baut nu puteai bea pentru ca nu puteai campa asta nu e vreme sa dormi in cort ,asa ca mergi acolo te uiti ca muta la plop nu bautura ca deh nu poti pleca baut cu motorul,zona era pentru enduristi,dar totusi selenara atmosfera ,.am fost la zeci de intruniri si erau langa o padure ceva un lac ,singurele nashpa au fost la prejmer brasov intr-un targ de vite si asta pe niste dealuri oricum asa nu ,in bulgaria intrarea 20 de lei locatii super faine , concerte si preturi mici,nu mai spuneam de ardeal unde toata vara sunt intruniri de calitate ,sa spunem ca sunt la inceput si au inceput cu picioarele din spate.poate se vor destepta si sudistii sa mai faca intruniri cum faceau odata daca nu chiar mai bune.daca aceasta intrunire era acum 3 saptamani deja aveau de 3 ori mai multa populatie Oricum putem sa spunem ca poate s-a spart gheata si vor dfi si la noi intruniri si vor invata din greselile facute. Eu oricum m-am distrat ,la rulota mea de la calugareni unde am facut gratare si rata pe varza la ceaun asa ca plimbarea mi-a prins bine

 

In zona de sud mie mi-a placut intrunirea celor de la Chopper Academy de la Lehliu. Intrarea libera. Organizare faina, concerte faine, bautura si mancare la preturi accesibile. Se poate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum naiba sa dua 7 lei pe o bere si 6 lei pe o cola pai ce o beau la mariott sau hilton fratilor...... o bem pe camp suflati in poponeata de vant eu sunt om de 20 de beri pai ce fac credit la banca sa vin sa stau cateva ore la intrunirile voastre,astia au fost pusi pe capatuiala ,nu i-a ajutat vremea ca poate se pregateau sa-si cumpere apartamente din banii nostri



inainte intrunirile erau facute pentru motociclisti, sa fie distractie preturi usoare ,sa socializam relaxati nu cu frica ca nu ne mai ajung banii decat de o bere,sa vina si cel cu jawa sau cu minsk-ul si cel cu harley=ul,am prins cateva intruniri puse pe japca ,una de la predeal acum cativa ani totusi berea nu era 7 lei ,in schimb o frigaruie care avea cepa grasime si putina carne costa 25 de lei, in conditiile in care un kg de carne nu depasea 12 lei atunci ,va dati seama ca la 1 kg de carne faceau 20 de frigarui si faceau ca erau frigarui cu urme de carne in schimb gaseai ceapa aproape intreaga,...... cum o fi sa investesti 12 lei si sa castigi 500 de lei,asta s-a ajuns din motociclismul sudist ,se numeste motociclism capitalist,mananca si beau doar corporatistii si patronii ,celalti sa vina cu pachetel de acasa



apropos la intrunire la velico tarnovo plimbarea cu elicopterul era 40 leva adica vreo 80 de ron ,la noi cu motodeltaplanul costa 100 de lei ca deh motodeltaplanul consuma mai mult ca elicopterul

asta referitor la preturi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa carcotim in continuare daca tot s-a inceput! :) Nici un suc fara zahar, pai cu obezii ce facem, ii facem mai obezi? O apa 5 lei mi s-a parut mult, i-am dat lu' ala exact 5 lei si asteptam un rest ceva...

Cand am venit nu mai erau nici mici, nici ceafa, doar niste pulpe pe gratar. Cred ca oricine isi putea imagina ca lumea va incepe sa vina intr-adevar dupa ora 12-1 incolo, la ora 2 nu mai era nimic, adica exact in perioada in care se putea manca/vinde ceva.

 

Locatia ar merge, scena trebuia amenajata in partea exact opusa, toate pozele ieseau contrejour si telefoanele noastre nu sunt prea aprige la pozat! :D Asta asa ca sa carcotim!

 

Gagii aia cu zburatoarele mi-au dat emotii de multe ori, ca deobicei trebuia sa se umfle in pene si sa faca ei tot felul de giumbuslucuri, la un moment dat aveam impresia ca un motodeltaplan din ala o sa-i dea o roata in cap razant celui care invartea la gratare...dupa ce ca nu prea avea randament cu grataru' il mai si ranea! :))

Oricum, periculoasa treaba cu zburatorii.

Delimitarea concursurilor nu mi s-a parut periculoasa,dar asta fiindca nu s-a exagerat, putea sa se intampla ceva daca e sa fim iar carcotasi.

 

S-a asteptat prea mult pentru perioada organizarii, degeaba se umfla motoristii in pene, sezonul s-a incheiat. Chiar pot sa zic ca au avut noroc cu ziua de sambata ca fost super. Altfel,din cauza datei prea tarzii in calendar putea fi chiar munca degeaba, imaginati-va doar 2 zile daca era decalata vremea si era un fiasco total...

 

Asa, oricum, eu nu m-am simtit rau, am stat de vorba cu multa lume cunoscuta,concursurile au fost funny pana la urma, per total nu am plecat dezamagit.

 

Iar faza cu unii au platit 10 lei si altii 15 este cea mai deranjanta ca principiu, ca nu ma fac nici macar pe mine 5 lei aia diferenta, dar nu se face asa ceva.

Editat de the mentalist
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai bine ar fi ca la urmatoarea japca sa-i lasam balta si sa plecam la plimbare. sa-si vanda lor sucurile, berile si micii aia scumpi.

se pare ca organizatorii n-au nimic de spus, e clar ca n-au invatat nimic din ce s-a intamplat, e clar ca pentru ei nu conteaza criticile noastre. conform mentalitatii romanesti, lasa ca vin ei si data viitoare. pun pariu ca data viitoare biletul va fi 20 de roni, berea 9 lei iar cola 8. si TOTUL FARA CHITANTE, EVAZIONISTII LU' PESTE !!! trebuia sa sun la opc, anaf, guvern, cotroceni,protv, antene, realitatitv, ziare de scandal, si alte alea...

 

l.e. eu le-am dat 10 lei la intrare ..iar mai apoi am mers cu Dan in Comana si ne-am luat mancare si de baut de la magazin. asa merita :P

Editat de marcelius78
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine sa va raspunda? dna diana care nu a avut nici macar bunul simt sa isi pregateasca un speech minim pt deschidere si s-a balbait pe scena precum un copil de 3 ani ca nu stia ce sa spuna?

 

o busea rasul cand a vazut cati fraieri au venit probabil...

Editat de belogerer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU. Nu stiam magaria si ca sa iti demonstrez ca am mandrie iti promit ca dna respectiva plus colegii vor fi vizitati de garda financiara/protectia consumatorului/pompieri/politie si tot ce mai inseamna organ de control la urmatorul eveniment pe care vor dori sa il organizeze daca se mai repeta magariile. In plus pot sesiza oricand autoritatea aeronatica civila pt multiplele nereguli si incalcari ale normelor de securitate de sambata. Exista filmari cu parapantistul care a pierdut controlul si a cazut la nici 30 m de terasa si cu deltaplanele cu motor care decolau la 2 m de bancile pline de oameni ca sa nu mai spun ca ii faceau freza grataragiului dupa decolare...

Editat de belogerer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu am dat dat banul nici nu am intrat ,nu stiam de magarie doar o banuiam e adevarat puteam face si eu un act caritabil asa doar ca sa am mandrie si apoi se speculeaza nevoie de adunatura a motociclistilor si daca tot ne adunam undeva ce ar fi daca s-ar gasi unii mai destepti sa ne scoata banutii din buzunare doar socializarea costa ,data viitoare va adunati la mine la rulota ,am 2000 de metri de pamant curent electric ,berea e 1,5 lei la lidl , mici va cumparati voi cu un 14 lei kg ,muzica e , zona wilde si cu cu 70 de lei cu benzina cu tot beti de stati in cap loc de campare si tot la 30 de km de bucuresti la calugareni,asa ca ar trebui sa ne facem noi intrunirile noastre pe unde avem loc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu am dat dat banul nici nu am intrat ,nu stiam de magarie doar o banuiam e adevarat puteam face si eu un act caritabil asa doar ca sa am mandrie si apoi se speculeaza nevoie de adunatura a motociclistilor si daca tot ne adunam undeva ce ar fi daca s-ar gasi unii mai destepti sa ne scoata banutii din buzunare doar socializarea costa ,data viitoare va adunati la mine la rulota ,am 2000 de metri de pamant curent electric ,berea e 1,5 lei la lidl , mici va cumparati voi cu un 14 lei kg ,muzica e , zona wilde si cu cu 70 de lei cu benzina cu tot beti de stati in cap loc de campare si tot la 30 de km de bucuresti la calugareni,asa ca ar trebui sa ne facem noi intrunirile noastre pe unde avem loc

:10: :10: :10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intradevar a doua zi numai timp de motor nu a fost si eu sper ca sa mai vina zile cu soare parca prea repede a venit iarna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...