Sari la conținut

FZ1 Fazer / FZS 1000 Fazer


markyinxs
 Share

Postări Recomandate

se numesc low fairing aripioarele alea,si eu stiam ca nu e nevoie sa gauresti carenele pt crash pads,poate pt crash cage,multumesc de felicitari,asteptam poze cu a ta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

se numesc low fairing aripioarele alea,si eu stiam ca nu e nevoie sa gauresti carenele pt crash pads,poate pt crash cage,multumesc de felicitari,asteptam poze cu a ta.

 

Nu gasesc nicaieri pe la noi ...sau macar aproape de noi. :(

 

http://www.ebay.com/itm/Frame-Sliders-Crash-Protectors-for-YAMAHA-FZ-1-2008-2009-No-Fairing-Drill-Cut-/191228418642 - China si nici macar nu sunt sigur daca sunt pt GT

» Post actualizat in 19 Mar 2017 14:56

Nea' Ion care mi-a vandut-o zice ca nu merg crash pads normale fara sa gauresc carenele, dupa care spune ca trebuie crash pads speciale cu prelungire ... in S ..in L ....etc..

 

Caut mai bine de 3 ore... ma tot uit si realizez:

 

Carenele sunt modelul asta:

 

 

 

Eu nu vad nici un fel de S , L ...crash pad special ci un simplu surub drept.

 

Daca sunt modelul asta carenele....nu inseamna ca se potrivesc orice crash pad-uri normale?

 

 

post-94237-0-83624100-1489935367_thumb.jpg

Editat de Robbie222
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba da,dar gasesti destul de greu,eu daca nu gasesc originale o sa ma rezum la un pinten cu low fairing pt viitor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca sunt modelul asta carenele....nu inseamna ca se potrivesc orice crash pad-uri normale?

 

Daca iei carene oem de FZ1, ele vin cu suruburi mai lungi pentru sustinere cadru / crashpad-uri. Poti lua crashpad-uri LSL de la louis si le adaptezi (adaptor si crashpad)

 

post-70685-0-61880000-1462861185_thumb.jpg

» Post actualizat in 20 Mar 2017 07:34

PS: merg si crashpad-urile oem yamaha pt FZ1 (practic merg la pachet cu carenele oem fara improvizatii)

Editat de ®azvan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu le-am luat de la dealer. Dar exista si pe ebay sau alti dealeri (prin germania de ex). Aici le gasisem destul de ieftine http://www.ronayers.com/ sau aici nevopsite https://www.kfm-motorraeder.de/cms/en/genuine-spare-parts/yamaha-spare-parts?itemid=3C3W07129100

 

cauta dupa cod: 3C3-W0712-92-00 (thunder blue - DPBMX)

 

Preturile variaza intre 350 si 700 eur

Editat de ®azvan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Razvaneee,poate vii si tu sa ne intalnim aci la Cluj,daca vine Robi&co din Bucale.:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca iei carene oem de FZ1, ele vin cu suruburi mai lungi pentru sustinere cadru / crashpad-uri. Poti lua crashpad-uri LSL de la louis si le adaptezi (adaptor si crashpad)

 

» Post actualizat in 20 Mar 2017 07:34

PS: merg si crashpad-urile oem yamaha pt FZ1 (practic merg la pachet cu carenele oem fara improvizatii)

 

Uite cum e la mine fara carena. Eu din ce am observat in poza atasata anterior (luata de pe net) in cercul albastru vine prinsa carena si in cercul rosu vine montat crash pad-ul.

 

Nu inteleg de ce mi-ar mai trebui adaptor, poti sa-mi explici? Sau ala de la mine e adaptor?

post-94237-0-05244900-1489997280_thumb.jpg

Editat de Robbie222
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Piesa aceea montata la tine este doar pentru sustinerea carenei. Surubul care tine piesa montata pe cadru va trebui schimbat cu unul pentru crashpad, mai lung, pe care il vei primi cand vei achizitiona acel adaptor LSL, sau crashpad-ul oem (care spre deosebire de LSL, vine impreuna cu acel surub)

 

Practic crashpad-ul oem are surub+crashpad, iar crashpad-ul LSL are adaptor montare separat + crashpad-ul comandat separat (in caz ca avariezi doar crashpad-ul, nu mai cumperi si surubul)

 


Razvaneee,poate vii si tu sa ne intalnim aci la Cluj,daca vine Robi&co din Bucale. :)

 

De venit vin, dar depinde de data... nu am asigurare la motor inca, si datorita achizitiei golf-ului, nici bani de ea nu am momentan...

 

Vestea buna e ca in weekend am reusit sa schimb uleiul :P

 

post-70685-0-25162500-1489998828_thumb.jpg

Editat de ®azvan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Piesa aceea montata la tine este doar pentru sustinerea carenei. Surubul care tine piesa montata pe cadru va trebui schimbat cu unul pentru crashpad, mai lung, pe care il vei primi cand vei achizitiona acel adaptor LSL, sau crashpad-ul oem (care spre deosebire de LSL, vine impreuna cu acel surub)

 

Practic crashpad-ul oem are surub+crashpad, iar crashpad-ul LSL are adaptor montare separat + crashpad-ul comandat separat (in caz ca avariezi doar crashpad-ul, nu mai cumperi si surubul)

 

Am inteles, merci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

De venit vin, dar depinde de data... nu am asigurare la motor inca, si datorita achizitiei golf-ului, nici bani de ea nu am momentan...

 

Vestea buna e ca in weekend am reusit sa schimb uleiul :P

 

attachicon.gifIMG_20170318_143430_098.jpg

Se face la 45-50 de lei asigurare pe 1 luna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu le-am luat de la dealer. Dar exista si pe ebay sau alti dealeri (prin germania de ex). Aici le gasisem destul de ieftine http://www.ronayers.com/ sau aici nevopsite https://www.kfm-motorraeder.de/cms/en/genuine-spare-parts/yamaha-spare-parts?itemid=3C3W07129100

 

cauta dupa cod: 3C3-W0712-92-00 (thunder blue - DPBMX)

 

Preturile variaza intre 350 si 700 eur

La mine e DPBMU ,ai codul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mine e DPBMU ,ai codul?

 

3C3-W0712-00-00 ocean depth (DBPMU)

 

scump domn'le scump! :crack: :crack:

 

Bre, nu mai faceti misto! Am de dat inapoi 2000 eur in mai putin de 2 luni... Iar salariul nu acopera tot

Editat de ®azvan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io n-am facut misto,daa' 10-11 euro din datoria ta,nu fac primavara...

Ma rog,cum doresti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Martie si aprilie sunt pe minus. Din mai imi revin. Dar incerc prin aprilie sa rup si de un rca si itp la motor, ca si ala s-a gasit sa expire pana la 1 mai... Mama lor, cand vin, nu vine cate una

Editat de ®azvan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bre, nu mai faceti misto! Am de dat inapoi 2000 eur in mai putin de 2 luni... Iar salariul nu acopera tot

sa-ti mai iei inca un job atunci!! :crack: :crack:

 

....nu te supara pe mine, just kidding, nu m-am putut abtine....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu le-am luat de la dealer. Dar exista si pe ebay sau alti dealeri (prin germania de ex). Aici le gasisem destul de ieftine http://www.ronayers.com/ sau aici nevopsite https://www.kfm-motorraeder.de/cms/en/genuine-spare-parts/yamaha-spare-parts?itemid=3C3W07129100

 

cauta dupa cod: 3C3-W0712-92-00 (thunder blue - DPBMX)

 

Preturile variaza intre 350 si 700 eur

mersi,m-am uitat sa nu apar carene pentru fz1,probabil nu se mai fac sau nu mai exista pe stock,

» Post actualizat in 20 Mar 2017 19:13

parbriz sport/double buble ,ermax,puig sau zero gravity ?? cel touring arata aiurea daca nu ai carene...arata ca un cocos fara pene

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

I-am sunat pana la urma pe cei de la Louis.de sa ma asigure ca se potrivesc crash padurile/adaptoarele si nu a reusit sa ma lamureasca cel care mi-a raspuns, le-am trimis email cu poze sa vedem ce zic. Cica ar trebui sa-mi raspunda maine.

 

I-am fazut si poze in sf :)

post-94237-0-22003700-1490200663_thumb.jpg

post-94237-0-34585100-1490200664_thumb.jpg

post-94237-0-41196900-1490200665_thumb.jpg

post-94237-0-54100600-1490200666_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmm,o poza ceva? esti multumit de calitate?

ma chiar e ok, caltate buna. nu l am testat inca. e cam greu fara numere. la noi e dezastru la politie, am programare facuta acum o luna pe 13 aprilie. :) ca in toamna am zis las ca am timp in primavara. eheee.

o sa i fac si poza sa vezi cum arata pe moto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

I-am sunat pana la urma pe cei de la Louis.de sa ma asigure ca se potrivesc crash padurile/adaptoarele si nu a reusit sa ma lamureasca cel care mi-a raspuns, le-am trimis email cu poze sa vedem ce zic. Cica ar trebui sa-mi raspunda maine.

 

I-am fazut si poze in sf :)

Arata chiar bine,as pune ceva rosu pe carenele alea,prea negre

» Post actualizat in 23 Mar 2017 04:40

ma chiar e ok, caltate buna. nu l am testat inca. e cam greu fara numere. la noi e dezastru la politie, am programare facuta acum o luna pe 13 aprilie. :) ca in toamna am zis las ca am timp in primavara. eheee.

o sa i fac si poza sa vezi cum arata pe moto.

Astept poza:P luni cica ma duc si eu sa o inmatriculez,fara programare desigur,stiu ca o sa stau ore la coada dar asta e

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...