Sari la conținut

FZ1 Fazer / FZS 1000 Fazer


markyinxs
 Share

Postări Recomandate

multumesc pentru sfaturi. o sa ma gandesc, mai e un pic pana incepe sezonul. ma gandesc si daca nu as putea sa tai din cutiile de fjr, din latime, ca sa le fac mai mici....e doar o idee... o mai pritocesc...ce sa fac, daca nu pot iesi cu mobra imi vin tot felul de idei...mintea odihnita....

mamaaa. acu am vazut filmarea...nasol momentu. saracu om

Editat de markyinxs
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Răspunsuri 1,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

pentru mine e o problema sa montez cutii mari. nu mai pot face aceleasi depasiri, pentru ca latimea utilajului devine prea mare. asta e motivul pentru care vreau cutii de 20-15 litri. oricum nu am nevoie de mare spatiu de depozitare. pana acum purtam doar un rucsac si nu am nevoie de alt spatiu. vreau cutii pentru ca pot lasa bagajele incuiate cand cobor de pe mobra, nu ma tre sa car rucsacul dupa mine. si vreau cutii care sa aiba forma capacului ca cele de FJR pentru ca imi plac. e chestie de gust. poza aia cu fz6 cu cutii de fjr imi place foarte mult. mobra arata super.

am vazut un fazer care avea cutii mari laterale si era lat cat o dacie....m-a cam pus pe ganduri. nu vreau asta. mai bine merg cu masina. cu motocicleta vreau sa fi mai sprinten.

http://motooutlet.ro/Genti-laterale-Kappa-K21-21L

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se aude minunat. dar deocamdata o las cu silencer. am testat la garaj . ies vecinii pe la geamuri si nu e ok. :-L face exact ca o masina sport cu motor mareee, accelerata. sunetu ala misto de motor sport.

Editat de Florynn
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O comparatie de la cunoscatori intre fzs1000 si fz1 fazer?sunt interesat sa vand fazerul de 600 si sa trec la cel de 1000,ma intereseaza care e mai fiabil,nu am auzit lucruri bune despre injectie....si daca are careva de vanzare si e dispus de un schimb+ diferenta astept

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva daca se potriveste aripa spate de pe R 1 pe FZS 1000?

 

Nu merge,gasesti aripa de fzs pe ebay.uk,it,de si nu e scumpa

merge montat un parbriz de 2006 2009 pe un 2002 daca tai eu partea de jos, cea ascutita ?

 

Nu cred ca merge fara sa decupezi si sa dai alte gauri de prindere.

O comparatie de la cunoscatori intre fzs1000 si fz1 fazer?sunt interesat sa vand fazerul de 600 si sa trec la cel de 1000,ma intereseaza care e mai fiabil,nu am auzit lucruri bune despre injectie....si daca are careva de vanzare si e dispus de un schimb+ diferenta astept

Model 2001-2005 in State FZ1 Europa FZS1000 este acelasi difera doar coloristica,sunt fiabile nu au hibe,fiind pe carburatie mai trebuiesc curatate ,sincronizate,clapeta evacuare curatata ,reglata,in rest se intretin ca orice moto.FZ1 N, Fazer sau FazerGT Primele(2006-2008)dar nu toate, pe injectie au mai avut probleme ,dupaia(2009) nu am vazut pe undeva sa se planga careva de ceva.

PS:Am inmatriculat-o pe numele meu,nu o mai vand curand.

post-4659-0-25247800-1424628121_thumb.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O comparatie de la cunoscatori intre fzs1000 si fz1 fazer?sunt interesat sa vand fazerul de 600 si sa trec la cel de 1000,ma intereseaza care e mai fiabil,nu am auzit lucruri bune despre injectie....si daca are careva de vanzare si e dispus de un schimb+ diferenta astept

ti-as recomanda modelul de dupa 2010 :)

astea pe injectie ma gandesc ca sunt mai bune, personal nu am mers cu acel model, dar am citit in multe teste comparative avantajele noului model.....

cica progresam, progresam..., nu?

 

BTW, eu cu modelul 2001-2005 am facut peste 40k km, si numai consumabile am schimbat, absolut nici o problema nu am avut....

 

numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu merge,gasesti aripa de fzs pe ebay.uk,it,de si nu e scumpa

 

Pana la urma o sa comand una de pe ebay,m-am uitat si eu la un R1 si e diferenta mare.

Am gasit una pt. R1 la pret foarte bun si parca am vazut-o pe Fazer-ul meu :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand un modul de semnalizare spate pt stop,adica semnalizezi din stop si mai are o functie(care se leaga separat) pt stop pe frana care se aprinde intermitent la actionarea franei.Este scos de pe Fz meu ,asa a venit din State cu el .

Pret 100ron.

Daca e cineva interesat sa dea un semn.

post-4659-0-13403500-1424937916_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Pana la urma o sa comand una de pe ebay,m-am uitat si eu la un R1 si e diferenta mare.

Am gasit una pt. R1 la pret foarte bun si parca am vazut-o pe Fazer-ul meu :crack:

am vazut un fazer cu coditza de r1, deci se poate, nu stiu ce modificari a facut s-o monteze

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

curind. credema face toti banutii. doamne cum suna fara silencer

sint foarte nemultumit de frana spate. asa prinde la toate? surioara mai mica are frana pe spate mai ok cu mult ca asta mare

Editat de Florynn
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frana spate e de pomana, e acolo sa dea la numar, daca exagerezi cu piciorul drept blochezi spatele, atat.

 

eu o folosesc de cateva ori inainte sa ajung acasa ca sa nu rugineasca discul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...