Jump to content

Capace PET în scop umanitar

dedics
 Share

Recommended Posts

Buna tuturor,

Nu stiu cati dintre voi ati aflat sau stiti de strangerea de capace PET pentru a ajuta o fetita pe nume Alexandra ca sa se poata acoperi cheltuielile interventiei/iilor medicale.

O firma de reciclare din Spania s-a oferit sa dea bani pt acest scop in schimbul capacelor.

Mai multe informatii puteti afla despre Alexandra, respectiv aceast campanie la adresa: http://capacepentrualexandra.wordpress.com

In momentul de fata doresc sa va rog, ca in cazul in care doriti sa participati, sa adunati 5-10-50 de capace, din casa, din vecini, de la prieteni de oriunde si in cursul saptamanii viitoare (23-27 Septembrie 2013) sa luati legatura cu mine, la numarul de telefon 0743112809 sau aici pe privat ca sa ne intelegem cum pot sa intru in posesia lor.

La locul meu de munca s-a inceput deja de ceva vreme o campanie de colectare dar se aduna mult mai greu si incet decat ne-am asteptat, asa ca, ma gandeam sa largesc un pic publicul tinta rugandu-va si pe voi sa participati la acesta colectare!

Campania este in derulare pana la sfarsitul lunii din cate am inteles asa ca mai avem o saptamna sa dam o mana de ajutor!

Oricine doreste sa predea capacele altundeva decat la mine o poate face luand legatura cu cineva prin multiplele posibilitati de contact care sunt specificate la adresa de web afisata mai sus!

O zi spectaculoasa in continuare si numai bine!

Cu respect,

Dedics

Edited by dedics

Motivul datei limita, daca am inteles bine se datoreaza faptului ca, recent au aparut ceva resurse de bani si cu ce e pana acum plus ce se mai aduna se poate sa fie de ajuns, insa daca nu atunci campania va continua.

Imi cer scuze daca informatiile mele sunt gresite, dar oricum daca cineva stie mai exact poate sa ma corecteze!

Am si eu vreo 200 .... sa imi zici cum sa ti-le trimit

Ai PM.

• 4 weeks later...

Buna tuturor,

Nu stiu cati dintre voi ati aflat sau stiti de strangerea de capace PET pentru a ajuta o fetita pe nume Alexandra ca sa se poata acoperi cheltuielile interventiei/iilor medicale.

O firma de reciclare din Spania s-a oferit sa dea bani pt acest scop in schimbul capacelor.

Mai multe informatii puteti afla despre Alexandra, respectiv aceast campanie la adresa: http://capacepentrualexandra.wordpress.com

In momentul de fata doresc sa va rog, ca in cazul in care doriti sa participati, sa adunati 5-10-50 de capace, din casa, din vecini, de la prieteni de oriunde si in cursul saptamanii viitoare (23-27 Septembrie 2013) sa luati legatura cu mine, la numarul de telefon 0743112809 sau aici pe privat ca sa ne intelegem cum pot sa intru in posesia lor.

La locul meu de munca s-a inceput deja de ceva vreme o campanie de colectare dar se aduna mult mai greu si incet decat ne-am asteptat, asa ca, ma gandeam sa largesc un pic publicul tinta rugandu-va si pe voi sa participati la acesta colectare!

Campania este in derulare pana la sfarsitul lunii din cate am inteles asa ca mai avem o saptamna sa dam o mana de ajutor!

Oricine doreste sa predea capacele altundeva decat la mine o poate face luand legatura cu cineva prin multiplele posibilitati de contact care sunt specificate la adresa de web afisata mai sus!

O zi spectaculoasa in continuare si numai bine!

Cu respect,

Dedics

mai e valabila campania?

la noi la firma se continua strangerea de capace PET

ok, bun asa, asa e si la mine...

intrebamca sa stiu daca sa antrenez in treaba asta o scoala intreaga

care este termenul limita?

ok, bun asa, asa e si la mine...

intrebamca sa stiu daca sa antrenez in treaba asta o scoala intreaga

care este termenul limita?

Salut,

o colega de a mea a luat legatura cu matusa fetitei, care ne-a informat ca in cazul in care nu va mai fi nevoie de capace atunci va da adresa noastra de contact mai departe la o alta familie care aduna la fel capace pt scop umanitar. Astfel la noi nu se va opri colectarea si cu siguranta se va continua si in alte locuri. Daca vrei am sa ma interesez mai exact in legatura cu termenul limita sau poti si tu lua legatura in mod direct folosind datele de contact de pe siteul dedicat acestei campanii.

Just let me know.

Salut,

o colega de a mea a luat legatura cu matusa fetitei, care ne-a informat ca in cazul in care nu va mai fi nevoie de capace atunci va da adresa noastra de contact mai departe la o alta familie care aduna la fel capace pt scop umanitar. Astfel la noi nu se va opri colectarea si cu siguranta se va continua si in alte locuri. Daca vrei am sa ma interesez mai exact in legatura cu termenul limita sau poti si tu lua legatura in mod direct folosind datele de contact de pe siteul dedicat acestei campanii.

Just let me know.

eu le-am dat termen limita sfarsitul lunii acesteia, asadar la sfarsitul lunii te voi contacta sa-ti dau ce am reusit sa strangem

• 1 month later...

Buna,

tin sa va anunt ca la noi se continua colectarea de capace daca mai vrea cineva sa se alature, feel free to contact me.

In continuare multumesc lui Edi si lui Gabriel pentru timpul si energia investita in a aduna si a livra capacele!

Mersi mult baieti si tuturor celor care au mai stat in spatele acestor colectari!

Placerea e de partea noastra!

Mai strangem ca nu ne cade mana si nici nu ne costa nimic :) ar trebui sa multumim in principal fetelor din caminul 1 Observator! de acolo vin majoritatea capacelor aduse de mine :P

zi-mi cand mergi sa le multumesti, ca vin si eu :P

am strans si noi, unde trebuie duse?

Salut,

momentan campania de colectare pentru Alexandra e suspendata, stim ca exista alta campanie asemanatoare (poate sunt chiar doua) insa nu am reusit sa contactam persoanele care coordondeaza acestea.

Noi continuam sa colectam la locul meu de munca si daca ai unde sa le tii, atunci te rog sa le pastrezi sau sa mai aduni pana in Ianuarie, daca nu, atunci probabil o sa am posibiltatea sa vin sa le iau de la tine luni 23 dec.

Poti sa imi scrii aici sau sa ma suni pe numarul de telefon afisat in primul post.

Multumesc.