Sari la conținut

in atentia tuturor organizatorilor de curse-intentii organizare cursa


atillas
 Share

Postări Recomandate

pentru evitarea suprapunerilor aparute anul acesta cel putin in cadrul curselor prietenesti si nu numai(in campionat am fost nevoit sa modific din cauza mondialului de 4 ori data EMD-ului) rog toti organizatorii de prietenesti,campionate de enduro si hard enduro,sa treaca datele in care intentioneaza sa organizeze in 2014 evenimentele,pentru a incerca sa structuram un program cat de cat.ma ocup sa fac un tabel cu date si le discutati cei care va suprapuneti in privat pana cadeti la un numitor comun.

Pentru a ajunge mai usor unii in contact cu altii va rog sa treceti si cate un nr. de telefon de contact.

 

ATENTIE,NU ARE LEGATURA CU CALENDARUL COMPETITIONAL FRM.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna initiativa

Noi vrem sa facem o cursa de acum in col cat vom putea si vrem sa o facem dupa modelul curselor din campionatul national de hard enduro (prolog 2 si zile de cursa ) am dori sa nu se suprapuna peste nici o cursa chiar daca e din campionat sau prieteneasca

.O sa ma uit peste calendarul de anul acesta si voi anunta cand intentionez sa fac cursa in 2014

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

pentru evitarea suprapunerilor aparute anul acesta cel putin in cadrul curselor prietenesti si nu numai(in campionat am fost nevoit sa modific din cauza mondialului de 4 ori data EMD-ului) rog toti organizatorii de prietenesti,campionate de enduro si hard enduro,sa treaca datele in care intentioneaza sa organizeze in 2014 evenimentele,pentru a incerca sa structuram un program cat de cat.ma ocup sa fac un tabel cu date si le discutati cei care va suprapuneti in privat pana cadeti la un numitor comun.

Pentru a ajunge mai usor unii in contact cu altii va rog sa treceti si cate un nr. de telefon de contact.

 

ATENTIE,NU ARE LEGATURA CU CALENDARUL COMPETITIONAL FRM.

 

mondiala sa modificat odata ! de ce ai aminat de 4 ori? o afirmatie nefondata ! in rest toate bune de la Buzau

 

 

pentru evitarea suprapunerilor aparute anul acesta cel putin in cadrul curselor prietenesti si nu numai(in campionat am fost nevoit sa modific din cauza mondialului de 4 ori data EMD-ului) rog toti organizatorii de prietenesti,campionate de enduro si hard enduro,sa treaca datele in care intentioneaza sa organizeze in 2014 evenimentele,pentru a incerca sa structuram un program cat de cat.ma ocup sa fac un tabel cu date si le discutati cei care va suprapuneti in privat pana cadeti la un numitor comun.

Pentru a ajunge mai usor unii in contact cu altii va rog sa treceti si cate un nr. de telefon de contact.

 

ATENTIE,NU ARE LEGATURA CU CALENDARUL COMPETITIONAL FRM.

 

mondiala sa modificat odata ! de ce ai aminat de 4 ori? o afirmatie nefondata ! in rest toate bune de la Buzau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimate domn,daca consideri ca am facut afirmatii nefondate,te rog suna pe doamna Olariu si intreab-o despre cele 4 luni de discutii telefonice interminabile avute cu dansa si istoria acestor modificari.(chiar si pe topicul de anul trecut al concursului vei gasi parte din discutiile vis-a-vis de aceasta situatie,de loc placuta,ce pe noi ne-a afectat foarte mult-pierdere sponsori,refacut bannere si afise,etc)

Sper ca afirmatiile unui oficial FRM iti vor fi suficiente in a lamuri aceasta chestiune.

 

Toate bune si de la Valcea. :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimate domn,daca consideri ca am facut afirmatii nefondate,te rog suna pe doamna Olariu si intreab-o despre cele 4 luni de discutii telefonice interminabile avute cu dansa si istoria acestor modificari.(chiar si pe topicul de anul trecut al concursului vei gasi parte din discutiile vis-a-vis de aceasta situatie,de loc placuta,ce pe noi ne-a afectat foarte mult-pierdere sponsori,refacut bannere si afise,etc)

Sper ca afirmatiile unui oficial FRM iti vor fi suficiente in a lamuri aceasta chestiune.

 

Toate bune si de la Valcea. :angryfire:

Stimate domn oooooo!!!!! multam! Teo is my name ai uitat? daca mondiala sa aminat odata dv STEF parca?, cum ati aminat de 4 ori? hai nu fi suparat facem conversatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in 2012 am anuntat odata cand vreau sa fac cursa sa zicem x,am platit catre FRM din septembrie 2012 pentru 2013 rezervarea in conditiile in care mi s-a spus clar ca nu va fi nici o problema,cu cat mai repede cu atat mai bine,ca nu va veni nimeni sa se suprapuna cu noi.

Facem tam tam pe la sponsori,scoatem afise ,mergem la televiziuni,ne apucam de pregatit imprimatele.(la data respectiva am tinut cont doar de Romaniacs,fiind singurii cu data stabilita).Primesc telefon cred ca prin ianuarie ca la data x este modialul si ca trebuie sa ne mutam noi,ca nu suntem asa de importanti(ceva de genul asta).ok,no problem,cine suntem noi pe langa mondial(niste furnici),mutam data la x plus 1 saptamana,apuc intre timp sa fac demersuri sa reusesc sa deschid hotelul ala comunist din voineasa,cereri,drumuri la Bucuresti sa ma milogesc de ei,sindicatele neavand de gand sa il deschida.Cu mari greutati obtin o promisiune de deschidere pentru data respectiva.(in calendarul FIA deja mondialul era stabilit).Dupa 2 saptamani primesc alt telefon de la FRM ca mii de scuze ,etc etc dar sunt nu stiu ce situatii si vor face ein la data x plus o saptamana.Biiine,hai sa ne mutam cu o saptamana.(discutii interminabile si asigurari ca nu se mai modifica nimic.)perfect,vechile imprimate le aruncasem,modificam iar tot,iar incepem discutii cu hotelul sa schimbam data,aia niste imbecili comunisti,nu si nu.Cu putin inainte de cursa,nu imi amintesc exact aflu DE PE FORUM,nici macar nu ma mai sunat nimeni,ca s-a schimbat iarasi data mondialului ca nus ce dracu scandal au facut grecii.Sun la FRM, ca sa vezi, sucita, invartita ca nu s-a mai intamplat niciodata in istoria FIM sa se modifice o data de genul asta dar nu au ce sa face deci modificam a 4-a oara data cursei.(in plus de asta pierdem din aceasta ultima miscare si echipa oficiala fraceza de enduro ,care vorbisera cu Patrick si vroiau sa vina sa alerge la Voineasa.Asa ca eu personal am terminat-o definitiv cu campionate sau alte chestiuni organizate cu ajutorul FRM.Pana la urma tineam cursa si asa in acelasi weekend cu mondialul dar FRM mi-a spus clar si raspicat NU,nu au oameni sa trimita la 2 evenimente de genul asta si fara FRM este ilegal sau ceva de genul.Asa ca traiasca prietenestile si caledarele pirat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar trebui ca un contract intre FRM si organizator sa fie semnat la stabilirea datei, cu clauze si in favoarea organizatorului. Amanarea cursei pe care o anunti cu 1 an de zile inainte... nu prea merge nici macar cu o zi. Cand cererile pentru a organiza o etapa de mondial stiu ca se depun cu mult, mult timp inainte... nu se face peste noapte.

 

Sa nu credeti ca am ceva cu organizatorii de la Buzau, am fost, iar ce am vazut acolo a fost fara greseala din toate punctele de vedere! Totul vine de sus.

 

Acum o propunere pentru organizatori:

 

Din decembrie primesc mail-uri cand sunt cursele in tara. Din Germania, Austria, Ungaria etc. Lumea vrea sa vina la curse, dar nu au nimic de unde sa-si ia informatia. Momentan lucrez la un calendar, unde fiecare organizator de competitie sa-si poata posta informatiile. Nimeni nu trebuie sa plateasca nimic, serverul zonaenduro inca tine. Credeti ca ne putem organiza sa facem ceva asa cum vedem si pe afara?



http://zonaenduro.ro/calendar/action~posterboard/exact_date~1-3-2013/ ceva in genul asta sa fie.

Editat de guiutzu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar trebui ca un contract intre FRM si organizator sa fie semnat la stabilirea datei, cu clauze si in favoarea organizatorului. Amanarea cursei pe care o anunti cu 1 an de zile inainte... nu prea merge nici macar cu o zi. Cand cererile pentru a organiza o etapa de mondial stiu ca se depun cu mult, mult timp inainte... nu se face peste noapte.

 

Sa nu credeti ca am ceva cu organizatorii de la Buzau, am fost, iar ce am vazut acolo a fost fara greseala din toate punctele de vedere! Totul vine de sus.

 

Acum o propunere pentru organizatori:

 

Din decembrie primesc mail-uri cand sunt cursele in tara. Din Germania, Austria, Ungaria etc. Lumea vrea sa vina la curse, dar nu au nimic de unde sa-si ia informatia. Momentan lucrez la un calendar, unde fiecare organizator de competitie sa-si poata posta informatiile. Nimeni nu trebuie sa plateasca nimic, serverul zonaenduro inca tine. Credeti ca ne putem organiza sa facem ceva asa cum vedem si pe afara?

 

http://zonaenduro.ro/calendar/action~posterboard/exact_date~1-3-2013/ ceva in genul asta sa fie.

da...buna treaaba cu calendarul....asa vroia sa faca si stefi....si dani otil....dar trebuie facut cat mai repede....si adunata informatie si de la frm....chiar daca nu este de incredere...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noapte alba -> Totul e pregatit!

 

Cum se publica evenimentul:

 

1. Intrati pe www.zonaenduro.ro/register - aici alegeti Username-ul. De preferat initialele clubului sau a cursei. Ex. Hard Enduro Club Arad -> HECA

2. O sa primiti un mail cu o parola generata si un link unde puteti intra sa editati profilul.-> adresa clubului, nume, id-uri yahoo, fb etc.

3. Intre timp eu o sa activez contul ca si cont pentru ORGANIZATORI.

 

4. Pe www.zonaenduro.ro/login intrati pentru a adauga evenimentul.

5. Alegeti data, ora, locatie, coordonate gps, pret inscriere, link catre inscrieri online, adrese de contact, etc si o scurta descriere a evenimentului si o poza reprezentativa sau mai multe.

6. Click "Trimite pentru aprobare" - aici mai aranjez eu in pagina poze, text etc sa dea bine cu tema site-ului.

 

6 Pasi rapizi si toata lumea poata sa-si puna evenimentul. Acum e cursa de la Arad pusa. Calendarul disponibil aici: www.zonaenduro.ro/calendar sau daca doriti putem face si calendar.zonaenduro.ro



Si daca tot am inceput sa facem un lucru, dupa cum observati marile curse din tara au deja sectiune separata pe ZonaEnduro. In genul calendarului o sa fie activ un formular unde fiecare organizator poate sa posteze stiri legate de competitie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Am vazut ca Vali a renuntat la luna august asa ca,

 

nu suntem foarte siguri inca dar 2-3 august 2014, Brezoi editia a 8-a EMD "prieteneasca hard enduro.

Revin cu amanunte .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Gata ! Regulament si data fixata ! Va astept la "Hardest one day race in Romania" . Veniti de placerea muntelui, a naturii, a sportului, a prietenilor. Veniti ca sa puteti povesti ca ati terminat " PISCU NEGRU " Va astept cu drag !
In rest.... sa ne vedem cu bine !

 

 

 

post-213-0-88450000-1397928334_thumb.jpg

regulament piscu negru 2014.pdf

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...