Sari la conținut

Accident Mamaia


silvinio
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 100
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Aoleu, iar in Braila? Abia mai fusese unul... dar pe Calea Calarasilor (? - cred) se circula aiurea in general, motociclistul trebuia sa franeze cand a vazut ca masina scoate botul...

Serios ???!!! Tu franezi la toate masinile care scot botul de pe o strada laterala ? :blink: .Inseamna ca ai prea mult timp liber ! OT Sanatate multa baiatului, ce se mai stie despre el ?

Editat de teiu29
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Serios ???!!! Tu franezi la toate masinile care scot botul de pe o strada laterala ? :blink: .Inseamna ca ai prea mult timp liber ! OT Sanatate multa baiatului, ce se mai stie despre el ?

 

Serios. Daca il vad ca iese de pe straduta si nu da semne ca m-a vazut, daca am timp claxonez. Daca e prea aproape franez. Evitare a incercat tipul din filmulet si l-a luat. Merg prudent prin zonele in care stiu ca sunt multe iesiri de pe stradute fara vizibilitate.

 

Da, am prea mult timp liber ca sa ma intorc acasa ok. Din experienta. Cand m-am grabit sa ajung undeva a iesit prost. Fiecare conduce cum se simte in siguranta, 3 impacturi cu asfaltul mi-au fost suficiente sa ma conving ca nu merita sa ma grabesc. Problemz?

Editat de northern_freyja
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce face pustiu?

 

 

din cate am inteles...situatia-i neschimbata

 

Serios. Daca il vad ca iese de pe straduta si nu da semne ca m-a vazut, daca am timp claxonez. Daca e prea aproape franez. Evitare a incercat tipul din filmulet si l-a luat. Merg prudent prin zonele in care stiu ca sunt multe iesiri de pe stradute fara vizibilitate.

 

Da, am prea mult timp liber ca sa ma intorc acasa ok. Din experienta. Cand m-am grabit sa ajung undeva a iesit prost. Fiecare conduce cum se simte in siguranta, 3 impacturi cu asfaltul mi-au fost suficiente sa ma conving ca nu merita sa ma grabesc. Problemz?

as aprecia ff mult daca v-ati concentra discutia doar la subiectul Paul...sau nu ati comnta aiurea referitor la alte accidente din nu stiu ce judet.

asta tine de respect si bun simt.

 

haideti sa facem ceva pentru copilul ala

haideti sa ne stoarcem creierii si sa gasim o varianta, minim de ajutor...pentru Paul.

Haideti sa facem ceva....

 

Paule, tu fa-te bine ca apoi..ii certam noi impreuna....

 

 

ps: povestile le putem spune pe alte topicuri sau pe alte retele de socializare.

 

multumesc anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problemz?

 

Yez, big problemz!!!... Desi am observat ca ti-ai invatat lectia si (macar) ai schimbat motorul, cu atitudinea asta o sa-ti consumi rapid si celelalte "6 lives" care ti-au mai ramas...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cate am inteles...situatia-i neschimbata

 

as aprecia ff mult daca v-ati concentra discutia doar la subiectul Paul...sau nu ati comnta aiurea referitor la alte accidente din nu stiu ce judet.

asta tine de respect si bun simt.

 

 

ps: povestile le putem spune pe alte topicuri sau pe alte retele de socializare.

 

multumesc anticipat.

 

Nu eu am deschis discutia despre accidentul din Braila, de ce nu s-a facut topic separat? Rugam un moderator sa mute toate replicile legate de accidentul respectiv intr-un topic nou?

 

Yez, big problemz!!!... Desi am observat ca ti-ai invatat lectia si (macar) ai schimbat motorul, cu atitudinea asta o sa-ti consumi rapid si celelalte "6 lives" care ti-au mai ramas...

 

Parca trebuia sa discutam despre accident, nu despre atitudinea mea... Nu mi-am schimbat motorul dar hai sa comentam cat de rapid o sa-l dau in gard...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parca trebuia sa discutam despre accident, nu despre atitudinea mea... Nu mi-am schimbat motorul dar hai sa comentam cat de rapid o sa-l dau in gard...

 

Despre accident nu prea ar (mai) fi multe de discutat, o huiduma de macara intoarce in loc nepermis iar un motociclist se zbate intre viata si moarte, surprins de manevra... scenariu deja clasic pe drumurile din romania.

 

In '90 am fost implicat intr-un accident oarecum similar, o dacie mi-a intors in fata fara sa semnalizeze, fara sa se asigure, in loc nepermis, iar eu, angajat fiind deja in depasire, nu am avut nici o sansa sa evit impactul... sau cel putin asa credeam la vremea respectiva. ACUM insa, dupa mai bine de 20 ani, STIU ca as fi putut evita incidentul.

 

Lipsa experientei, nu neaparat in strunirea motorului ci mai degraba in intelegerea psihologiei traficului si interpretarea semnalelor de pericol potential este principala cauza a accidentelor in care sunt implicati motociclisti incepatori. Desi pare cinism extrem, le-am urat intotdeauna incepatorilor pe doua roti sa aiba parte de un mic accident cat mai curand posibil... un fel de palma peste ceafa care valoreaza cat o mie de sfaturi. La mine unul cel putin, a functionat...

 

Din pacate insa, pentru protagonistul topicului nostru lectia este mult prea dura... ii doresc din tot sufletul noroc. O sa aiba mare nevoie sa treaca peste cele 3 mari praguri ale arsurilor serioase: 3 zile, 3 saptamani... 3 luni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cautand informatii despre Paul pe net, am dat de accidentul de la Braila pe care vi l-am impartasit si voua. Nu am avut nici o intentie, si imi pare rau ca avem atatea motive sa facem caz de necazurile altora. O sa-mi fac harakiri dar mai tarziu pentru ca acum am o veste buuuuuuuuuuuuunnnnnnnnnnnnnaaaa

Paul s-a trezit si e in recuperare... :) :10:

Bravo Paul :mexicanwave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

ce mai face pustiu?

Din pacate pustiul nu mai face nimic, a plecat. 20 ani, varsta la care incepi sa visezi, sa te formezi ca adult, varsta la care se presupune ca esti fara griji si fara bani.

Sper ca jigodia aia de sofer sa realizeze gafa facuta.

Editat de Gixu.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...