Jump to content
Sign in to follow this  
violetbiker

NOMAZI IN BANAT

Recommended Posts

Un pic de sarcasm indreptat spre Goagleboy si Ducatimeccanica :)

http://www.piticigratis.com/?s=timisoara

Aaa era sa uit. Ca a pastram focul viu al separatismului danubian:

Plescoi is not Romania!

P.S. blogul nu-mi apartine.

blogul nu-ţi aparţine dar stilul de a vorbi este neaoş miticesc. deci o chestie din aia nu merită nici măcar citită, cu atât mai puţin considerată de cineva cu mai mult de 2 neuroni în cap.

şi... Dorele, ia zi bă koaíe, cum e treaba cu kilivizatzia pă la ăştia? (mesaj pentru autorul blogului)

Edited by GoogleBoy

blogul nu-ţi aparţine dar stilul de a vorbi este neaoş miticesc. deci o chestie din aia nu merită nici măcar citită, cu atât mai puţin considerată de cineva cu mai mult de 2 neuroni în cap.

şi... Dorele, ia zi bă koaíe, cum e treaba cu kilivizatzia pă la ăştia? (mesaj pentru autorul blogului)

blogul e al unu tip din bucale, deci "mitic" cum sunt ei denumiti in banat. tipul e foarte miserupist, misogin si daca tin bine minte , nu-l suporta pe mircea badea..deci eu nu am nimic cu el :)) mi se pare cool sa il hate-ui pe badea

Calmeaza-te stimabile! Daca ajungi in josul paginii vei vedea urmatorul paragraf:

,,Acest site este un pamflet si trebuie tratat ca atare''

Greu cu ironia si umorul sa inteleg? Sau poate doare samburele de adevar?

Calmeaza-te stimabile! Daca ajungi in josul paginii vei vedea urmatorul paragraf:

,,Acest site este un pamflet si trebuie tratat ca atare''

Greu cu ironia si umorul sa inteleg? Sau poate doare samburele de adevar?

una este umor şi alta este odioasa lispă de bun simţ.

Basarabia is not Romania.

Banat is not Romania.

Bucharest is Romania.

Fereasca Satan, sunt coplesit de frazele astea! In Banat se intra cu viza?

Ce nu e clar? In ce limba vrei sa iti traduc?

cand ai scris ca " BANAT IS NOT ROMANIA" poate te-ai referit ca este america sau anglia de ai scris in engleza ca altfel nu inteleg. daca vreai autonomie scriai in limba banateana ,

aaa care limba banateana?

acesta probabil e alt topic

nu inteleg de ce nu emigrati ca alte persoane care se simt jiganite de complexul romania si mai stati pe la noi, ati duce o viata mai buna si noi la fel

Un pic de sarcasm indreptat spre Goagleboy si Ducatimeccanica :)

http://www.piticigratis.com/?s=timisoara

Aaa era sa uit. Ca a pastram focul viu al separatismului danubian:

Plescoi is not Romania!

P.S. blogul nu-mi apartine.

4fb8e0938b2cf.jpg

Blogul unui mitic frustrat, care nu a gasit alta cale sa-si verse complexele,deoarece in viata reala ia s-ar da peste bot si ar fi ignorat ca fiind debil. Nu cred ca exista tratament cu tablete.

cand ai scris ca " BANAT IS NOT ROMANIA" poate te-ai referit ca este america sau anglia de ai scris in engleza ca altfel nu inteleg. daca vreai autonomie scriai in limba banateana ,

aaa care limba banateana?

acesta probabil e alt topic

nu inteleg de ce nu emigrati ca alte persoane care se simt jiganite de complexul romania si mai stati pe la noi, ati duce o viata mai buna si noi la fel

Ce are testicolul cu prefectura? Atat ai inteles tu, ca ma refer la limba ce se vorbeste? Nu-i nimic, nu esti singur, sunt multi ca tine. Ba mai mult, sunteti majoritatea din pacate. De aceea se poate prosti acest popor asa usor cu TV-ul. Ca nu ganditi si inghititi tot ce vi se serveste fara sa rumegati.

Legat de emigrare, relax. Se intampla la greu de ceva vreme. O sa te simti mirific in curand cand veti ramane aici tu cu cei ca tine.

Blogul unui mitic frustrat, care nu a gasit alta cale sa-si verse complexele,deoarece in viata reala ia s-ar da peste bot si ar fi ignorat ca fiind debil. Nu cred ca exista tratament cu tablete.

Scrie clar pe acel blog, este un pamflet! Te-a atacat ceva din ce a scris tipul?

Fereasca Satan, sunt coplesit de frazele astea! In Banat se intra cu viza?

Din pacate nu se intra cu viza :) . Mai tine cineva minte care a fost tematica topicului ? :)

Edited by Arthur TM

:) . Mai tine cineva minte care a fost tematica topicului ? :)

Noroc cu postul tau, eu am vazut doar cearta, si de la ploaie era sa fiu offtopic cu o polologhie despre antropologie sau semantica.

Dar parca era un topic dedicat, de ce nu se reactiveaza ala, ca e interesant? :peace:

Scrie clar pe acel blog, este un pamflet! Te-a atacat ceva din ce a scris tipul?

ups!

Din pacate nu se intra cu viza :) . Mai tine cineva minte care a fost tematica topicului ? :)

cearta? :D

Cu stima ma semnez...

Mie imi plac extrem de tare semnaturile in limba engleza :)

De asa lipsa de unitate intre cetatenii diferitelor regiuni ale tarii nu am auzit nicaieri. Oameni care se cred superiori doar pentru ca sunt nascuti intr-o regiune a tarii. Nici macar nu vorbiti de etnie, religie - doar separatism pe baza de ... ? nu am inteles nimic.

Si sa nu credeti ca voi "banatenii" sunteti speciali, nu. Toti oltenii stiu ca moldovenii sunt prosti; toti moldovenii stiu ca oltenii sunt niste maimute, toata lumea stie ca bucurestenii sunt niste tigani, etc etc etc.

Exact asta este motivul pentru care sunteti manipulati de baroni locali, guvernati de papusi si tara va este vanduta de sub ochi. Un neam fara pic de unitate si apartenenta la o "natiune". Uitandu-ma la unii dintre noi imi dau seama ca noi romanii suntem adevaratii "oameni fara patrie", si nu ungurii din ardeal - ma indoiesc ca vom ajunge vreodata la fel de uniti ca ei.

nu am inteles nimic.

hai ca-ti zic eu: banatul e miezul. :grinbandit:

hai ca-ti zic eu: banatul e miezul. :grinbandit:

Cand voi creste, ma voi muta in banat si dupa voi emigra in Ungaria. Asta ca sa fiu vazut bine de restul "Europei"! Pana atunci, mai colectionez masinute de la Bburago!

Stokerel, sunt doar doi tipi care se dau cu capul de pereti pe subiectul asta, restul au rabdare sa discute si sa-ti explice omeneste o chestie.

Edited by Leviatan

Ce are testicolul cu prefectura? Atat ai inteles tu, ca ma refer la limba ce se vorbeste? Nu-i nimic, nu esti singur, sunt multi ca tine. Ba mai mult, sunteti majoritatea din pacate. De aceea se poate prosti acest popor asa usor cu TV-ul. Ca nu ganditi si inghititi tot ce vi se serveste fara sa rumegati.

Legat de emigrare, relax. Se intampla la greu de ceva vreme. O sa te simti mirific in curand cand veti ramane aici tu cu cei ca tine.

Va apucati sa vorbiti de istorie pe meleagurile astea si scrii in engleza ..."Ce are testicolul cu prefectura?" asta e durerea mea referitor la limba ,

Cum ar fi sunat ca Martin Luther King, Jr. sa fi tinut un discurs in limba romana „Am un vis... etc ”

Nu stiu care din noi se uita prea mult la tv. , da tu ai mai multe influente

Restul e doar o parere de a mea, si nu cred ca o sa ramanem aici eu cu cei ca mine ca astia de vreti emigrare ori nu emigrati ori va intoarceti mereu tot aici ,, nu stiu de ce , probabil cand plecati ori nu va place acolo unde va duceti ori nu va suporta nici altii.

Sunteti undeva la mijloc , inspirati catre natiuni mai puternice ( la tine presupun ca are legatura cu limba engleza) dar nu va duce mintea macar sa ii egalati , si ajungeti tot aici

Altceva nu mai are rost sa vorbesc (politic sau istoric), ideea ca nu e binevenita propaganda asata a ta aici ... nu e pe topic sa zicem , apropo de de "Blogul unui mitic frustrat, care nu a gasit alta cale sa-si verse complexele,deoarece in viata reala ia s-ar da peste bot si ar fi ignorat ca fiind debil. Nu cred ca exista tratament cu tablete "

si ca sa intelegi greseala semnaturii asteia a ta , gresita din orice punct de vedere, nimeni nu mai vorbeste de topicul afisat si care probabil ar fi fost interesant , io sincer nu am mai accesat linkul alaturat si cre ca la fel si ceilalti , ci despre 2 cuvinte de (cuvant urat) scrise si alea in limba engleza . Mare branza ne-ai demonstrat tu noua. Istorie...pfff

eniuan spic bănățeanian?

Nem tudom!

Nem tudom!

tradu, te rog :D

ca o paranteza, ma declar placut surprins ca avem parte doar de 2-3 bănățeni (atentie, not from romania) infocati :)

Dudes, chillax!!! Intotdeauna vor fi olteni care vor spune ca nicaieri nu e ca la ei, bucovineni care sustin ca mancarea lor e cea mai buna, moldoveni care se bat cu pumnii in piept ca femeile lor sunt cele mai frumoase, ROMANI care cred ca Romania e cea mai speciala tara numai ca are ghinion de guvernari nasoale, mai nou, banateni care ar trebui sa aiba pasaport, etc.

Surpriza: Burger King Rules, moldovencele nu sunt chiar asa cum spune lumea, si din pacate pentru banateni, sunt tot in Romania, oricat de tare si-ar dori sa fie mai "occidentali"

Fucking shit, iara ati luat-o pe ulei...Nici nu mai citesc.

@star, moldovencele chiar ca sunt cele mai frumoase.

Nu stiu ce sa zic, eu sunt cu munca in zona de aproape un an si nu m-au dat pe spate. Poate sunt toate plecate in Bucuresti la produs.

Nu stiu ce sa zic, eu sunt cu munca in zona de aproape un an si nu m-au dat pe spate.

Nici pe mine nu m-au dat pe spate . Trebuie sa stai in picioare si ele in . . . :)

Edited by Arthur TM

Nici pe mine nu m-au dat pe spate . Trebuie sa stai in picioare si ele in . . . :)

:rusinica: