Sari la conținut

Filme si seriale


Postări Recomandate

vazut de curand Gardienii Galaxiei Vol 2.

exact la ce ma asteptam de la el, misto, de ras e ok.

efecte speciale foarte bine facute.

 

Rezervare facuta azi la Aliens Covenant.

sper sa nu ies injurand din sala...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

vazut de curand Gardienii Galaxiei Vol 2.

exact la ce ma asteptam de la el, misto, de ras e ok.

efecte speciale foarte bine facute.

 

Rezervare facuta azi la Aliens Covenant.

sper sa nu ies injurand din sala...

 

eu merg maine....

 

se pare ca este un mix de stiluri intre Prometheus si seria initiala Alien.

 

pana acum singurele filme "din serie" care nu m-au convins au fost cele cu vs. Predator...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In ulitimele 3 zile am incercat sa ma uit de 3 ori la ultimul triplu X. Stiam la ce sa ma astept dar totusi cand l-am vazut p-ala ca isi da drumu' din varfu' schelei de la zeci de metri inaltime cu niste schiuri gasite acolo si n-are nici pe dracu' mi-a dat sangele pe nas. Si daca asta n-ar fi tot pe urma il vad pe eroul nost' cum o arde cu manta pe laterala unui otobuz pe longboard fiind. Asta a fost momentul in care mi-am bagat-o in ma-sa si am schimbat pe Tom&Jerry. Asta in primele 10 minute.

 

Pierderea ta. Ai ratat mersul pe si pe sub apa cu o enduroaica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pierderea ta. Ai ratat mersul pe si pe sub apa cu o enduroaica.

 

aha... plus corceala aia de surfing cu motocicleta 2t cu sunet 4t.....

 

overall, filmul merge bine cand ai musafiri si nu stii pe ce program sa lasi televizorul...

 

totusi, xxx este capodopera cinematografica fata de seria F&F cu acelasi protagonist.

Editat de florinelu07
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

totusi, xxx este capodopera cinematografica fata de seria F&F cu acelasi protagonist.

 

Am inteles ca s-au straduit nitel sa spele rusinea ultimelor FF si asta aparut acum ar fi chiar mistocut pt un popcorn

 

 

 

PS - si blonda aia...

23243998.jpg

Editat de Cap0ne
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles ca s-au straduit nitel sa spele rusinea ultimelor FF si asta aparut acum ar fi chiar mistocut pt un popcorn

nu. primele doua FF au fost fime cu masini.

astea nu mai sunt filme cu masini / raceri.

triplu x oricum a fost o exagerare de la start la finish si primul.

nu prea se mai fac fime misto...

 

eu merg maine....

 

se pare ca este un mix de stiluri intre Prometheus si seria initiala Alien.

 

pana acum singurele filme "din serie" care nu m-au convins au fost cele cu vs. Predator...

la fel si eu, diseara.

eu sunt fan orice related to alien si predator...

sau fasait si astea fata de primele, clar.

dar nu e situatia de mai sus ca in FF-uri.

totusi tema se pastreaza. nu pot sa o dea in SF-uri, ca e deja, si nu vezi legaturi ridicole intre curse de masini si ... agentii guvernamentale top secret sau alte aberatii de genul.

AVP a fost chiar misto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum fu' Alien?

Am vrut si io sa ma duc, dar pana la urma am intrat la King Arthur.

Au adunat pe cate unul/una din Game of Thrones, The young pope, Gladiator, The musketeers, Troy si... lui Arthur ii era mai bine sa fi ramas la SOA. Poveste "pe lângă", juma' de film numa' noapte (de aveam impresia ca is ochelarii murdari) si...

Deci cu fu' Alien?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si mie imi place tartarul

Degeaba Bogdane, nu te vindeca de galbejeala.

 

On topic, ziceam ca o sa vad Bacalaureat. Nu e chiar oribil filmul dar in aia ma-sii de treaba, e anul 2017 si mi se pare ca la noi tot nu exista ingineri de sunet. Unde se adauga ca intonatia artificiala din cinematografia noastra e boala veche si, se pare, fara leac.

Editat de gn77b
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma duc la concerte de jazz de zeci de ani si aceeasi problema mereu - sunetul.

Muzicienii mari vin deobicei cu sunetist dupa ei. Si sa vezi diferenta. Daca in prima parte a concertului sunetul e groaznic (reglat de "profesionistii" romani), dupa pauza, dupa ce intra americanii la butoane, se schimba totul radical (in bine).

De multe ori m-am intrebat ce puii mei fac sunetistii astia romani de nu sunt in stare sa butoneze mixerele alea. Hai, inteleg, pe vremea lui ceausescu erau slabi pentru ca n-aveau scule si n-aveau de la cine sa invete. Dar acum au scule si au avut nenumarate ocazii sa invete - cum spuneam, trupele bune vin cu sunetistii lor - macar sa se uite cum fac aia, sa mai puna o intrebare... in atatia ani ar fi invatat ceva cred. Si cred ca e valabil si in cinematografie. S-au turnat la noi o gramada de filme americane, au venit meseriasi de la Hollywood, au plecat ai nostri sa se scoleasca pe afara. Filmele americane care au fost facute la noi suna la fel ca orice alt film american, filmele romanesti suna tot ca filmele romanesti de acum 50 de ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma duc la concerte de jazz de zeci de ani si aceeasi problema mereu - sunetul.

Muzicienii mari vin deobicei cu sunetist dupa ei. Si sa vezi diferenta. Daca in prima parte a concertului sunetul e groaznic (reglat de "profesionistii" romani), dupa pauza, dupa ce intra americanii la butoane, se schimba totul radical (in bine).

De multe ori m-am intrebat ce puii mei fac sunetistii astia romani de nu sunt in stare sa butoneze mixerele alea. Hai, inteleg, pe vremea lui ceausescu erau slabi pentru ca n-aveau scule si n-aveau de la cine sa invete. Dar acum au scule si au avut nenumarate ocazii sa invete - cum spuneam, trupele bune vin cu sunetistii lor - macar sa se uite cum fac aia, sa mai puna o intrebare... in atatia ani ar fi invatat ceva cred. Si cred ca e valabil si in cinematografie. S-au turnat la noi o gramada de filme americane, au venit meseriasi de la Hollywood, au plecat ai nostri sa se scoleasca pe afara. Filmele americane care au fost facute la noi suna la fel ca orice alt film american, filmele romanesti suna tot ca filmele romanesti de acum 50 de ani.

Daca imi permit sa ma bag in discutie, cit de cit in calitate de profesionist in domeniu...

 

Cind e vorba de film, sunetul face cam 90% din total. Imaginea poatefi blurata sau miscata, atita timp cit sunetul e ok, totul e ok. Din fericire, cind am filmat in Bucuresti, am avut parte de un mega profesionist ca sunetist. Jos palaria. Problema cu sunetistii e peste tot in lume pe unde am umblat ( si am umblat ceva). Nu vorba de tara, e vorba de oameni. Si defapt e doar vorba de bugetul productiei. Daca ai buget mic si mai si vrei sa bagi cit mai mult in buzunar ca producator, atunci angajezi unul care are si el un microfon sau doua si se crede sunetist. Calitatea se observa. Daca vrei calitate, platesti si ai parte de oameni care stiu ce fac. Oameni cu experienta si aparatura.

 

Apropos de jazz, acum vreo 3 ani am filmat KLJnights ( Kuala Lumpur Jazz nights) 4 zile de jazz international. De la nume mici pina la celebritati in domeniu ( am aflat dupa). Numele mici au depins de echipa de sunet malaieziana angajata de organizator. La sfirsitul serii, m-am dus la inginerul de sunet sa-i cer inregistarea curata ( cum vorbisem de la inceput) care sa o folosesc peste imaginea mea in editura. Mi-a dat doar 20 min din 3h de concert: " Bro, computer broke down bro. So yeah... sorry"

In una din seri a venit un nume mare ( Hiromi) , o japoneza cu echipa ei de sunet. Innainte de a incepe, a venit inginerul ei de sunet la mine, s-a aplecat de vreo 20 de ori, m-am aplecat si eu, si tot ce mi-a zis: " please see me after the concert" La sfirsit, m-am dus la el, s-a mai aplecat de vreo 30 ori si mi-a dat un memory stick. Am facut transferul, ne-am mai aplecat de 30 ori si la revedere. Calitatea bineintales ca maxim...

 

Money talks ca peste tot

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fljqpgnndtena59pyytk.gif

Cam asa ceva, dar macar dupa vreo 30 de plecaciuni, omu isi face treaba. Stiu sigur ca nu am bataie de cap. Clientul de la KLJnights chiar m-a sunat zilele trecute sa vada daca sint disponibil pt Septembrie cind se v-a organiza din nou. Sper sa vina iar japonezii.

Nu e reclama, fac asta doar ca demonstraie. Daca te duci la: http://www.liberoproductions.com/#media ( site-ul companiei mele) si te duci la Hiromi pe la minutul 1.11 ( innainte e balarie si nu e filmat de mine) poti auzi calitatea sunetului de zici ca erai linga gagica)

Editat de reverend
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Pentru cei din generatia mea, care am crescut cu punk-ul, post-ul, industrialul, metalul de pana in 2000 samd, un documentar despre Killing Joke.

Trailerele de pe YouTube sunt majoritatea niste dureri de cap, agatandu-se de latura conceptuala a muzicii lor, asa ca il las doar pe acesta aici (tot pe youtube cred ca este si filmul intreg):

 


» Post actualizat in 20 May 2017 06:12


Have you seen Francis ?

 

A durat ceva pana sa documentez ce ai vrut sa zici :) :).

 

Mie unul, ca fost lucrator temporar in Londra si, de multi ani, in domenii din astea gri ale vietii, mi-a placut "ill Manors", am rezonat cu el.


» Post actualizat in 21 May 2017 16:10

LATER EDIT:

Astazi recomandari din Japonia si Coreea:

 

DEATH NOTE 1_2006_Inspirat din benzile lor desenate, succes imens in Japonia, fantasy, politist, manga, cel mai bine vandut film japonez in 2006, a inspirat o lunga serie de jocuri si filme de animatie, etc, etc.

 

DEATH NOTE 2_The last name_2006

 

Mai sunt si partile 3 si 4 aparute in 2016 si 2017, dar nu am apucat sa le vizionez, deci nu pot recomanda.

 

Si de la coreeni citare, un film vazut si placut maxim, cu chicken skin instant la purtator, drama, psihologic, actiune, etc:

THE YELLOW SEA

https://www.youtube.com/watch?v=YoyKIBiCb7Y

Editat de DeVazut_TM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Gangland Undercover S01 si doar 8 episoade aparute din S02.

pai alea 8 episoade sunt tot sezonul 2 :) serialul e in pauza acum, cred ca in toamna incepe sezonul 3 :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

The Mummy 2017... acelasi gen de umor ca in variantele precedente. Nu stiu cum l-au convins pe Maverick sa se bage in asta. Au lasat si loc de continuare.

Pff si eu care voiam sa merg maine sa-l vad :))

Lasa, vedem Baywatch, poate e mai amuzant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Filme si seriale

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...