Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

SunSeeker

Ducati Monster 600 de vanzare

Recommended Posts

Se vinde Monster m600 inmatriculat in RO,anul acesta adus din Italia,an 1997 ,km rulati 39000 ( achizitionat la aproximativ 37000 km) prima mea motocicleta foarte ingrijita.

de la achizitionare sunt facute urmatoarele investitii:

Revizie(ulei motul, filtru aer, filtru benzina), bujii noi(NGK) ,adaugat al doilea disc frana suplimentar fata,

Desfacut, curatat carburatoarele.

Kit de lant nou (Esjot model Oring)

Anvelopa spate noua (Bridgestone Battlaxe),

Baterie noua (initial am pus o Varta care a fost cu viciu de fabrica nu a tinut curent in ea, ulterior am puns un LP)

Schimbat contact(pus contact original cu blocator de ghidon)+releu de incarcare nou.(achizitionat cu un contact simplu universal iar releul de incarcare facea figuri si intr-un final o crapat)

Ofer la vanzare set curele de distributie noi sigilate(Dayco) le am achizitionate dar nu am apucat sa le montez.

Oglinzi noi(model de oglinzi de la BMW F650 2013)

Tobe esapament Carbon Termignoni scurte.(le ofer cadou si pe cele de fabrica)

Montat aparatoare de noroi spate cu protectie lant(nu a avut la momentul achizitiei).

Motocicleta se comporta excelent , foarte mult nu am reusit sa o folosesc deoarece job-ul si programul fosrte incarcat nu imi permite drept dovada ca maxim 2000 de km am reusit sezonul acesta sa merg, dar este ideala pt incepatori si foarte fun de pilotat.

Pentru ca sunt incepator si nu am nimic de ascuns , am scapat-o odata pe partea stanga intr-o curba la stanga intr-un sat la aproxiamtiv 50km/h, nisip pe jos la sat, frana de fata lipsa ABS evident :) blocat fata, alunecat si dus am fost daunele au fost far spart, si semnal stanga rupt,(ambele reschimbate ulterior)din feririe pt mine si mototcileta in curba la stanga am iesit pe iarba in pareta dreapta intr-un sant,

Pretul de strigare estre la o prima discutie 2000 de Euro , pentru cei interesati sunt deschis la orice discutie negociere.Nu sunt nevoit sa o vand dar as incerca si altceva.

Bafta la toata lumea.

up

post-72941-0-88105000-1380889550_thumb.jpg

post-72941-0-97357500-1380889560_thumb.jpg

post-72941-0-83784000-1380889568_thumb.jpg

post-72941-0-85369000-1380889577_thumb.jpg

post-72941-0-66791800-1380889586_thumb.jpg

Guest Adrian

O sa risc sa-mi iau pietre in cap de la forumisti, dar pretul tau e mult prea optimist...

Vand baietii de la Dafway un Monster din 2004 superb (cel putin estetic), la vreo 1900 eur... Asta ca idee sa vezi pe unde se invart preturile.(nu le fac reclama,nu ma intereseaza de nici o culoare business ul lor).

Motoreta ta arata bine,dar NU poti sa ceri 2000 eur pe un Monster din '97.

Daca chiar VREI sa O VINZI,trebuie sa strangi cu dezamagire din dinti si sa lasi la pret...

Daca ti-e indiferent,poti tine de pret...

Si eu am inceput tot pe monster dar..probabil am avut mai mult noroc si nu am cazut deloc. Eu am vandut-o doar cu gandul la monsterul de 900 dar m-am bagat in bani si asta e. sincer mergi vreo minim 10.000 de km cu ea si vezi apoi cu ce vrei sa o schimbi. bafta la vanzare!

O sa risc sa-mi iau pietre in cap de la forumisti, dar pretul tau e mult prea optimist...

Vand baietii de la Dafway un Monster din 2004 superb (cel putin estetic), la vreo 1900 eur... Asta ca idee sa vezi pe unde se invart preturile.(nu le fac reclama,nu ma intereseaza de nici o culoare business ul lor).

Motoreta ta arata bine,dar NU poti sa ceri 2000 eur pe un Monster din '97.

Daca chiar VREI sa O VINZI,trebuie sa strangi cu dezamagire din dinti si sa lasi la pret...

Daca ti-e indiferent,poti tine de pret...

E mult asa este ... dar mai las din pret ca asta e........ in vanzari lucrez si eu si stiu exact despre ce e vorba cu preturile cu banii etc....dar oferte de cumparare nu am primit deloc asa ca nu am ce sa negociez momentan:) :peace: .

Si eu am inceput tot pe monster dar..probabil am avut mai mult noroc si nu am cazut deloc. Eu am vandut-o doar cu gandul la monsterul de 900 dar m-am bagat in bani si asta e. sincer mergi vreo minim 10.000 de km cu ea si vezi apoi cu ce vrei sa o schimbi. bafta la vanzare!

Merci de incurajare man, nici eu nu sunt neaparat innebunit sa il dau si chiar imi pare rau sa o vand dupa asa putini km rulati cu ea vs suma tuturor imbunatatirilor/investitiilor bagate.Tot la un m900 ma uitam si eu sau la un S4 ...sunt foarte atras si excitat de ambreajul uscat :) e un MUST pt mine pe viitor.

Motocicleta este din nou la vanzare

Suplimentar fata de sezonul trecut a primit stop cu led + semnale fata/spate led + releu de semnalizare special

astazi anvelopa noua de fata Dunlop SPMAX Qualifier 55W ( 120/60/ZR17) - dot 2014.

Urmeaza in urmatoarele zile o revizie la frane cu aerisiri schimb lichid frana etc. si o sincronizare carburatoare.

Pret vanzare actual 1800 Euro.

Dc este de interes pentru cineva revin cu poze noi :)

Plimbari placute tuturor!

Merci , intentionez inclusiv sa ii dau o revopsire integrala in " Ducati rosso " si sa ii revopsesc si jantele pe negru. dar ma mai gandesc in privinta asta.. :)

1750 euro

» Post actualizat in 16 Jun 2014 20:15

1700 E :excl:

» Post actualizat in 17 Jun 2014 08:25

up

» Post actualizat in 17 Jun 2014 18:16

UP

» Post actualizat in 02 Jul 2014 21:39

motocicleta a primit lichid nou de frana fata/spate.

» Post actualizat in 09 Jul 2014 21:07

1650 euro! mototcicleta are momentan aprox 41700 km si ruleaza zilnic :)

» Post actualizat in 09 Jul 2014 21:09

UP

Pret nou de vanzare 1550 Euro

Salut, m-ar interesa releul de semnalizare. Daca il mai ai si vrei sa il vinzi da-mi un semn la 0740 410 036

Salut, m-ar interesa releul de semnalizare. Daca il mai ai si vrei sa il vinzi da-mi un semn la 0740 410 036

Ceau nu il mai am din pacate,

» Post actualizat in 12 Sep 2014 07:49

Motocicleta a primit ieri un nou schimb de ulei :Motul 7100 10W40 .

Noua oferta de vanzare este 1450 Euro

» Post actualizat in 25 Sep 2014 09:01

Pret nou 1350 Euro.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...