Sari la conținut

accident grav pe Dudesti (Bucuresti)


anonymous
 Share

Postări Recomandate

Uite cum sar avocatii de kur in sus. Bah tata: e o singura banda acolo. Erau doua masini in paralel, una pe banda, una pe linia de tramvai. Ia explica-mi tu mie unde erau ei daca alea doua locuri erau ocupate. Imi pui poza cu locul unde a ajuns mobra pe post de loc de impact si te astepti ca eu sa inghit rahatul asta? Te inseli.

 

ERAU PE CONTRASENS. Conform propriei ei declaratii, roverul A DAT INAPOI ca sa iasa baiatul de sub masina, deci locul de impact a fost in fata rover-ului, asa cum apare el in poza pusa de tine, adica la conul ala pe care scrie 3.

cu asta s-a cam inchis subiectul :)

legal poate iese vinovata cucoana, moral ...o ardeati aiurea pe contrasens si v-ati pocnit de o masina careia i s-a acordat prioritate de catre masinile din fata. sau voi aveati prioritate pe contrasens ? :)

insanatosire grabnica ! si poate invatati ceva din asta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 219
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

asa e.. da sa ridice :peace: cine n-a facut asta niciodata. s-a intamplat, da trebuia sa cascati si voi ochii, ca n-au franat aia 2 degeaba. asta e acuma.

 

Moarte liniilor de tranvai!

 

Buna asta. E in premiera, cred...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa e, aproape.

Aproape multi nu stiu!Anul trecut a fost tot un accident de genul asta pe linia de tramvai!Behaiau multi ca si acum, huo motociclistului,ca e vinovat ,mai mai sa-l condamne la puscarie cu executare!cand le-am atras atentia ca sunt doar doua benzi si ca baiatul mergea regulamentar pe linia de tramvai au disparut subit justitiarii lui peste prajit!

 

Unul a auzit,altul i s-a povestit,altul a visat,altul crede el ca,altul stie el desi nu a fost acolo,unul a citit in cafea ce si cum,altul a simtit in pisulica!

In afara de fata implicata,a mai vazut cineva cum s-a intamplat accidentul ?Dar nu dastia care au ajuns dupa 30 de secunde,un minut,5 minute sau 10 ore!Si nici dastia acare au auzit ,au citit s-au li s-a povestit pe forumuri 4 ori 4,sau forumuri 6 din 49!Probabil nimeni,deci multi urmasi ai lui Nostradamus imperecheat cu mama Omida!

 

Gabytsa si celalat baiat implicati:sunteti de vina ca nu v-ati pazit pielea si v-ati lasat viata in mana altuia(sau alteia in cazul de fata)!Restul e cancan!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gabi parea mea e sa nu mai raspunzi la pe forum si sa lasi topicul sa se stinga singur....nu atotstiutorii astia va scot nevinovati la politie si nu va reparari ei motoarele.nu iti mai bate capul cu toate gunoaiele ca e greu de crezut ca nu ai altceva mai bun decat sa asculti ce debiteaza toti terminatii.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gabi parea mea e sa nu mai raspunzi la pe forum si sa lasi topicul sa se stinga singur....nu atotstiutorii astia va scot nevinovati la politie si nu va reparari ei motoarele.nu iti mai bate capul cu toate gunoaiele ca e greu de crezut ca nu ai altceva mai bun decat sa asculti ce debiteaza toti terminatii.....

 

esti epic tovarase....

ma doare in pix cine si unde este vinovat, cine si unde isi repara fiarele... ideea e sa invete cineva ceva din discutiile noastre. in cazul de fata din fericire factorul viteza a fost mic si asta a dus la un final fericit.

tie ti se pare normal ca un om vinovat sa iasa bazma curata doar pt ca impartaseste aceasi pasiune cu noi pt mersul pe doua roti???? FREE JIJIIIIII !!!!!!!

 

liniile de tranvai au si ele doua sensuri, sens normal si CONTRASENS....adica atuncea cand iti vine tramvaiul din fata ;)

 

relatarea lui Ionutz este unul din punctele de vedere, nu trebuie sa fie neaparat cel corect!

 

@ Gabitza: deci, era RR-ul oprit in paralel cu masina de scoala sau ba??? tu esti cea mai indreptatita sa raspunzi la intrebarea asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar ce are? Mie un nebun (ca sa vezi, tot cu touareg), nu mi-a iesit in fata si s-a oprit, lasandu-mi juma de banda? Si eram ditamai masina cu farurile aprinse...Ce sa mai ocolesti? Am avut noroc ca am fortat si l-am luat doar cu aripa spate. (chiar asa am declarat amandoi la amiabila, ca el era oprit)

 

 

Si in spatele tau la 3 secunde.... era vreo masina care te-a lovit?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

i inca ceva: 1. Martorul acela cu scoala de soferi vad ca a fost pozitionat asa strategic pe prima banda, exact in fatza.. Unii nu se gandeau la cum sa adune martori de pe strada pt ca, nu stiu daca a observat cineva dar era un om intins pe jos care nu se misca, dar unora nu le pasa, se gandesc doar la.............(nu ma mira)

2. Cred ca a pozitionat RR acolo ca sa spuna ca nu a avut vizibilitate din cauza lui, cred eu , dar problema e ca nu a iesit doar cu botul masinii, asa as fi inteles, e perfect normal: pe mine cand ma lasa cineva sa trec ma asigur de 3 ori in stanga, de 3 ori in dreapta si apoi trec, nu ma bag direct pt ca nu toti opresc sa acorde prioritate daca ei circula pe drumul cu prioritate. Prim pozitionarea acestui RR va dati singuri de gol, desi cred ca nu ar trebui sa va spun...de ce? Pentru ca daca era ala acolo cel cu scoala de soferi care nu avea un Jeep la fel de mare, nu avea cum sa ne mai vada pe noi de unde am venit. Si de aici fiecare trage concluzii singur...cine are cap, gandeste.

 

Adica patratelul albastru, rosu, roz-bonbon care reprezinta Range Roverul nu exista decat in declaratia lui Ionut.

 

Uite cum sar avocatii de kur in sus. Bah tata: e o singura banda acolo. Erau doua masini in paralel, una pe banda, una pe linia de tramvai. Ia explica-mi tu mie unde erau ei daca alea doua locuri erau ocupate. Imi pui poza cu locul unde a ajuns mobra pe post de loc de impact si te astepti ca eu sa inghit rahatul asta? Te inseli.

 

ERAU PE CONTRASENS. Conform propriei ei declaratii, roverul A DAT INAPOI ca sa iasa baiatul de sub masina, deci locul de impact a fost in fata rover-ului, asa cum apare el in poza pusa de tine, adica la conul ala pe care scrie 3.

 

Ce rover prietene? Tuaregul ce s-a suit pe baiat a dat inapoi! Stii sa citesti, intelegi romana sau dezinformezi? Stai jos, ai 2!

Au fost 2 mobre implicate, te rog inghite rahatul asta..

 

cu asta s-a cam inchis subiectul :)

legal poate iese vinovata cucoana, moral ...o ardeati aiurea pe contrasens si v-ati pocnit de o masina careia i s-a acordat prioritate de catre masinile din fata. sau voi aveati prioritate pe contrasens ? :)

insanatosire grabnica ! si poate invatati ceva din asta :)

 

Sari cu concluzii, gata, vinovati sunt ei! Ce prioritate data de care masini din fata?! Tu te-auzi?

 

Din ce-am vazut acolo si din experienta mea (vasta?!) spun asa:

 

1. Dupa accident multiplu sau/si cu victime nu trebuie mutat NIMIC! Ce simplu era daca Honda verde ramanea pe jos pe banda 1.. nu mai comenta nimeni nimic.

2. Accidentul este clasic, se intampla foarte des in coloane si masinilor, si biciclistilor, si scuteristilor. Daca ai o masina mare ce iti face semn sa treci si nu vezi ce-i dupa te bagi incet-incet nu cu tupeu ca cine stie.. Siti bancul ala cu ultimele cuvinte ale lui Bula? Dreapta liber! Nu va incredeti in altii sa se asigure in locul vostru.

3. Femeii ii parea rau ca i-a lovit dar nici ea nu stie exact unde a avut loc impactul.. SE UITA IN DREAPTA sa se asigure pt virajul la stanga. S-a bazat pe semnul facut de soferul masinii de la pct 2. Acum incearca sa se scoata.

4. Noroc ca viteza a fost mica.

 

Ciao!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce va mai place sa plescaiti... eu intotdeauna le umplu frigideru' idiotilor ce opresc si dau drumu de pe stradute "la invoiala", pt ca berbecu' iese stiind ca "m-a lasat ala" si nu se mai uita pe banda 2, si ma foot pe mine daca nu'mi dau seama ca idiotu' i'a dat prioritate celui cu cedeaza.

 

In cazul de fata vad scenariul: oamenii mergeau intre linii, in spatele "RR-ului".. idiotu' a franat sa dea prioritate cedantului-de-drept..efectul de turma creat vazand "scoala" ca opreste(care risca s'o acroseze pe idioata iesita cu 3 sferturi din bot pe banda incepatorului); motociclistii receptionand frana-reflex a RRului si fiind probabil mai reticenti la franarea violenta pe linia de tramvai prefera evitarea pe contrasens. Fiind 2 motoare, normal ca unul a iesit chiar mai larg ajungand pe contrasens.

 

Autorul moral e masina de scoala, scenariul fiind facut posibil de RRul care a subscris si el la "prioritatea de smecher" fiindu'i frica exact de ceea ce li s'a intamplat motociclistilor. Motociclistii sunt victime pt ca 1.nu vad motive pt care ar fi ajuns pe contrasens in alte circumstante(viteza nu era), 2.n'au vazut ce ii asteapta din cauza "autobuzului" care afecta vizibilitatea.

Suntem in Romania.......dar asta e un accident cu victime si dUamna care "avea prioritate de intelegere"(Ioane, esti idiot? :crack:) trebuie sa suporte consecintele si sa scoata cascavalul care li se cuvione grav victimelor.

 

Ionut "celebral"-ul poate sa ne suge, asa in calitate de motociclist adevarat care este

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator FOXXkid

Ce va mai place sa plescaiti... eu intotdeauna le umplu frigideru' idiotilor ce opresc si dau drumu de pe stradute "la invoiala", pt ca berbecu' iese stiind ca "m-a lasat ala" si nu se mai uita pe banda 2, si ma foot pe mine daca nu'mi dau seama ca idiotu' i'a dat prioritate celui cu cedeaza.

 

In cazul de fata vad scenariul: oamenii mergeau intre linii, in spatele "RR-ului".. idiotu' a franat sa dea prioritate cedantului-de-drept..efectul de turma creat vazand "scoala" ca opreste(care risca s'o acroseze pe idioata iesita cu 3 sferturi din bot pe banda incepatorului); motociclistii receptionand frana-reflex a RRului si fiind probabil mai reticenti la franarea violenta pe linia de tramvai prefera evitarea pe contrasens. Fiind 2 motoare, normal ca unul a iesit chiar mai larg ajungand pe contrasens.

 

Autorul moral e masina de scoala, scenariul fiind facut posibil de RRul care a subscris si el la "prioritatea de smecher" fiindu'i frica exact de ceea ce li s'a intamplat motociclistilor. Motociclistii sunt victime pt ca 1.nu vad motive pt care ar fi ajuns pe contrasens in alte circumstante(viteza nu era), 2.n'au vazut ce ii asteapta din cauza "autobuzului" care afecta vizibilitatea.

Suntem in Romania.......dar asta e un accident cu victime si dUamna care "avea prioritate de intelegere"(Ioane, esti idiot? :crack:) trebuie sa suporte consecintele si sa scoata cascavalul care li se cuvione grav victimelor.

 

Ionut "celebral"-ul poate sa ne suge, asa in calitate de motociclist adevarat care este

de-acord cu prioritatea "la invoiala", asa era sa o patesc si eu, mergeam pe banda 1 pe strada cu 2 benzi pe sens, iar de pe banda 2 opreste unu sa dea prioritate altuia ce venea de pe contrasens si vroia sa faca stanga, era ud pe jos am franat si am pierdut fatza de 2 ori pana la urma m-a vazut cel care a fost ingaduit sa treaca si a oprit la 10-20 cm de mine.

Editat de FOXXkid
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma apuca tristetea pentru viitorul neamului astuia cand vad exemplele de rationamente de mai sus... prea multa lume straina de logica si de bun simt pe aici... :(

Autorul moral e masina de scoala, scenariul fiind facut posibil de RRul care a subscris si el la "prioritatea de smecher" fiindu'i frica exact de ceea ce li s'a intamplat motociclistilor. Motociclistii sunt victime pt ca 1.nu vad motive pt care ar fi ajuns pe contrasens in alte circumstante(viteza nu era), 2.n'au vazut ce ii asteapta din cauza "autobuzului" care afecta vizibilitatea.

Protagonistilor nu le functionau franele? Daca RR-ul a franat pana in intersectie, ce-i impiedica pe motociclisti sa se opreasca in spatele Range-ului, asa cum era dealtfel si normal in situatia respectiva?

1. Dupa accident multiplu sau/si cu victime nu trebuie mutat NIMIC! Ce simplu era daca Honda verde ramanea pe jos pe banda 1.. nu mai comenta nimeni nimic.

De cele mai multe ori in cazul unui impact, vehiculele nu se opresc in locul unde are loc impactul, ci unde ricoseaza in urma impactului. Faptul ca Honda era cazuta pe banda 1 coroborat cu eventuale urme/julituri/zgarieturi pe partea stanga a Tuaregului chiar ar putea confirma scenariul prezentat de Ionut (via Stulewa).
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gresit marca masinii. Tuareg sau ce naiba-i ala, ma refeream la masina de care s-au lovit. In rest ramane valabil.

 

Ce rover prietene? Tuaregul ce s-a suit pe baiat a dat inapoi! Stii sa citesti, intelegi romana sau dezinformezi? Stai jos, ai 2!

Au fost 2 mobre implicate, te rog inghite rahatul asta..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bah fratilor ...

 

Eu am zis ca ASA AM INTELES eu ce s-a intamplat acolo ...dupa ce am vb cu ruda mea (versiunea ei, nu a mea ...ca n-am fost acolo) ...Asta nu-i motiv nici de jigneala ...si nici de altele ... Nu sunt avocatul nimanui, am expus DOAR un punct de vedere si atat ...Mai mult decat atat, nu urmaresc nici sa scot motociclistii vinovati si nici pe doamna blonda ...ca nu castiga nimeni nimic din asta ...mai ales acum cu masina, motoarele si membre rupte prin spitale ...

 

@hardknot

Nu ma pricep la motociclete asa bine ca voi ... DAR, daca motociclistii nu aveau viteza cum zici ...puteau frana ...si puteau evita accidentul sau ma rog ...accidentul se producea mai "domestic" ... dar n-au facut-o, au intrat ca broasca in faianta ...in Tuareg ...

Cu prioritatea "la invoiala" e discutabila treaba. Intr-un un oras cu atata trafic in care TOTI IDIOTII merg pe langa BANDA de mers cu masina sau motoarele (linie de tramvai, contrasens, trotuar etc) ...se mai intampla sa fie si cativa prosti care sa lase din cand in cand pe alti prosti sa iasa de pe strazi laterale CHIAR DACA NU AU PRIORITATE... macar asa de amorul artei ...

 

Acolo nu e vorba de prioritate de Jmecher ...e vorba de un elementar bun simt ...sa-ti respecti colegii de trafic ...Sa inteleg ca daca tu ai prioritate ii dai in goarna si te PISI pe aia care n-au ...IMPORTANT este ca tie sa-ti fie bine ...SI ATAT! ...E ok ...este punctul tau de vedere ...

 

Ca tot n-ai fost de fata nici tu ... eu cred ca era mai ok ...sa ai un punct de vedere moderat FARA JIGNIRI...dar probabil CA CAnd ai fost mic, te cam altoiau la buci babacii...si daia esti acum mai Zmeu ...cu ceva sechele ...



A ...si daca v-am facut o schita ...rudimentara, asa cum e ea ...v-am facut-o cu un scop ...Daca invatati ceva din ea, chiar daca s-a intamplat sau nu asa... bine ...daca nu ...ce sa zic ...veti fi VICTIME (abonati la ghips) ...forever!

 

Nu imi voi lua motor niciodata dintr-un motiv simplu: consider ca nu e SAFE sa merg pe doua roti, ba mai mult IMI E FRICA sa ma urc pe motor...desi la capitolul nebunii ... sa stiti ca n-am lipsit la nici o lectie ...pe 4 roti ...urc pana in varful muntelui fara nici un stres, indiferent de starea drumului sau nedrumului ...si prefer sa crap in conserva (adica macar in cosciug sa fiu tot cand o fi sa fie) decat sa devin "aviator" ...

 

Iar la circulatul pe strada atat eu cat si nevastamea mergem cu 4x4 ...din considerente de siguranta ...nu de afisare de "JMecherie" ...



A ...sa va spui si de ce m-am bagat in seama pe acilea cu voi...uite la noi pe forumul de 4x4 ...exista o cauza a unui copilas bolnav de o forma de leucemie grava. Sa va zic ca are maxima nevoie de orice leu ii putem scoate din piatra seaca sa traiasca?

 

http://forum.club4x4.ro/showthread.php?80330-Haideti-sa-l-ajutam-pe-Dany-sa-traiasca-!!!&p=906181#post906181

 

Ne-am unit cateva sute de oameni ...prieteni sau neprieteni ...sa incercam sa facem ceva ptr el. Va garantez ca povestea e reala si va foarte multumesc daca macar aveti rabdare sa o cititi ...ca stiu, voi motoristii sunteti mai zgarciti ...(unii) ... Chiar daca nu va deschid buzunarele, veniti aia care puteti la acest eveniment care se face ptr acest copilas ...de fapt se vor face din cate am inteles vreo 5-6 evenimente similare sincronizate in tara ...pe zone geografice sa poata participa toata suflarea 4x4 ...la acest maraton in care Daniel, trebuie sa fuga de moarte ...

 

http://forum.club4x4.ro/showthread.php?80873-Propunere-trial-UMANITAR-sincronizat-ptr-Daniel-baiatul-lui-Nessum

 

Nu stiu care sunt regulile pe aici (recunosc ca am dat accept pe necitite), daca se considera reclama nedorita ...va rog sa stergeti si sa-mi aplicati sanctiunea care o merit ...

Editat de Yonutz4x4
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai desenat o schita din auzite ,altii îşi dau cu părerea în urma schitei tale ,se pare ca nimeni nu a văzut live accidentul ,in schimb sunt o grămadă de acuze de o parte şi de alta , vinovaţii îi vor stabili poliţiştii in urma expertizei ...de fapt ...la cum se fac expertize şi contraexpertize la noi ...vinovatul va fi cel cu bani mai puţini . Părerea mea este ca soferita nu s-a asigurat suficient la ieşirea de pe un drum secundar ,n-o acuz ,nu cred ca a intrat voit în două persoane . Bikerii nu au intuit pericolul şi asta a fost ,ei sunt cei mai sifonati din toată povestea .

Ps: 4X4 cuplat in oraş ?

pps: Eram ironic ..nimic personal ..scuze

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adica patratelul albastru, rosu, roz-bonbon care reprezinta Range Roverul nu exista decat in declaratia lui Ionut.

 

 

Ce rover prietene? Tuaregul ce s-a suit pe baiat a dat inapoi! Stii sa citesti, intelegi romana sau dezinformezi? Stai jos, ai 2!

Au fost 2 mobre implicate, te rog inghite rahatul asta..

 

 

Sari cu concluzii, gata, vinovati sunt ei! Ce prioritate data de care masini din fata?! Tu te-auzi?

 

Din ce-am vazut acolo si din experienta mea (vasta?!) spun asa:

 

1. Dupa accident multiplu sau/si cu victime nu trebuie mutat NIMIC! Ce simplu era daca Honda verde ramanea pe jos pe banda 1.. nu mai comenta nimeni nimic.

2. Accidentul este clasic, se intampla foarte des in coloane si masinilor, si biciclistilor, si scuteristilor. Daca ai o masina mare ce iti face semn sa treci si nu vezi ce-i dupa te bagi incet-incet nu cu tupeu ca cine stie.. Siti bancul ala cu ultimele cuvinte ale lui Bula? Dreapta liber! Nu va incredeti in altii sa se asigure in locul vostru.

3. Femeii ii parea rau ca i-a lovit dar nici ea nu stie exact unde a avut loc impactul.. SE UITA IN DREAPTA sa se asigure pt virajul la stanga. S-a bazat pe semnul facut de soferul masinii de la pct 2. Acum incearca sa se scoata.

4. Noroc ca viteza a fost mica.

 

Ciao!

ai dreptate cu punctele tale. doar ca ca in momentul in care unii te lasa sa iesi de pe straduta, cand intri pe sensul tau de mers nu te astepti sa vina unii pe contrasens :D

pe strada aia nu incap mai mult de doua masini pe sens . daca erau doua masini in paralel singura optiune e ca motoretele mergeau pe contrasens. femeia normal ca se uita in dreapta deoarece masinile care au lasat-o sa iasa ocupau complet partea stanga :)

eu dupa ce am experimentat ce cateva ori ceea ce presupun ca au facut cele doua motorete implicate in accindent, am renuntat sa mai merg pe contrasens si de multe ori prefer sa stau la coada cu masinile daca nu ma pot strceura printre ele sau pe nlanga bordura :)

pentru simplul motiv ca nu vreau sa imi iasa vreunul in fata de pe stradutele adiacente si sa nu fiu taran sa merg pe contrasens:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@claman

Una e cuplata ca asa a facuto masa ...iar ailalta e pe tractiune spate ... stii cum se spune ...decat sa planga mama mai bine sa planga ma-sa ...

 

Ma indoiesc ca ruda mea mi-a dat informatii eronate ... dar fiecare cu parerea lui ...AR FI BENEFIC ptr toti daca la fiecare accident atunci cand se deschide topic sa se faca schite si poze, mai putin sa se analizeze vinovatu, DAR sa se traga invatamintele de rigoare fara a-i incuraja pe combatanti indiferent cine e de vina...Cei care citesc ...vor ramane cu ideea ... si pe viitor tuturor ne-ar fi mai usor...

 

N-am inteles pana acum de la motociclisti daca A EXISTAT sau NU (interventiile motociclistei fiind ambigue dupa cate am citit, presupunand ca ruda mea a inventat acea poveste...desi, daca va declara ceva in acest sens ...ma tem ca se cam confirma scenariul meu)...acel Range Rover (RR-ul ...patratul albastru) ...ca daca a existat ...atunci ...END OF STORY ...:)

 

Personal PROTEJEZ motociclistii si scuteristii preferand sa acord "prioritatea de smecher" cum spune colegul de mai sus ... asta ptr ca stilul meu de condus e unul total defensiv. Am ceva km (mult peste milion), n-am fost implicat niciodata intr-un accident cu victime, n-am avut niciodata permisul suspendat ...decat am avut de a face cu chestii minore, usoare ... banale ...

Editat de Yonutz4x4
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ionuţ , accidentele se întâmplă într-o fracţiune de secundă ,de multe ori implicat fiind nici nu ştii ce s-a întâmplat . Mi-e greu să cred că fiind implicată a reuşit să dea atâtea detalii despre poziţionarea maşinilor ,marca lor etc . Nu contest ceea ce ţi-a fost spus ,dar ,nu ai văzut cu ochii tăi ce s-a întâmplat acolo cum nici eu nu am văzut .Din punctul meu de vedere nu s-a asigurat . Chiar sunt curios ce decizie o să dea poliţia , poate ne zici şi nouă ,precis o să afli .

Îţi spun şi pe ce mă bazez , am avut permisul suspendat lovind-ul pe unu ce mergea pe contrasens pe o strada cu sens unic ,ieşind de pe secundară m-am asigurat numai din partea de unde ar fi trebuit să vină ceva şi nu m-am mai uitat in cealaltă parte ,decizia ,permis suspendat ,neasigurare la intrarea pe un drum principal

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

IMI PROPUN SA POSTEZ CAT MAI DES PANA SE VA RASPUNDE:

 

GABITZA: EXISTA RR-UL IN SCHEMA ACCIDENTULUI SAU NU?????



Vinovatii fara vina cer sa se faca lumina? Vreti sa-naltati castele de gandire, vreti sa fiti lasati sa simtiti cum cresteti???!!! Nu e loc de NOI în lumea voastra ...

E LOC PENTRU TOATA LUMEA da' unii ie frustrati si da gaz printre masini...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@hardknot

Nu ma pricep la motociclete asa bine ca voi ... DAR, daca motociclistii nu aveau viteza cum zici ...puteau frana ...si puteau evita accidentul sau ma rog ...accidentul se producea mai "domestic" ... dar n-au facut-o, au intrat ca broasca in faianta ...in Tuareg ...

Cu prioritatea "la invoiala" e discutabila treaba. Intr-un un oras cu atata trafic in care TOTI IDIOTII merg pe langa BANDA de mers cu masina sau motoarele (linie de tramvai, contrasens, trotuar etc) ...se mai intampla sa fie si cativa prosti care sa lase din cand in cand pe alti prosti sa iasa de pe strazi laterale CHIAR DACA NU AU PRIORITATE... macar asa de amorul artei ...

 

Toti "idiotii" au voie sa mearga pe linia de tramvai atunci cand sunt maxim 2 benzi+linia pe sens.. pentru informatia ta.

Cu prioritatea la invoiala nu e discutabila deloc. Daca te'a lasat unu sa treci, inseamna ca ai "asigurata" banda 1. Nu te duci ca berbecu' pe toate benzile ca te'a lasat unu singur sa treci. Poate ala de pe banda 2/3 nu poate sau nu vrea sa te lase.

 

Oricum iei partea cui nu trebuie si nu inteleg nevoia ta de a veni sa trancanesti p'acia. Urca'te in ARO si du'te la munte unde iti place. Nu vrei sa ajunga motociclistii sa'si faca singuri dreptate, asa ca lasa'i pe cei care gresesc sa mai si plateasca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gabi parea mea e sa nu mai raspunzi la pe forum si sa lasi topicul sa se stinga singur....nu atotstiutorii astia va scot nevinovati la politie si nu va reparari ei motoarele.nu iti mai bate capul cu toate gunoaiele ca e greu de crezut ca nu ai altceva mai bun decat sa asculti ce debiteaza toti terminatii.....

 

 

Esti maxim!! L-ai acompaniat cumva pe florin salam in ultimul turneu?

 

Blestemele de la concursul Motul.... :bow:

 

 

Mesajul este clar : produsul este atat de bun, incat produce alunecari intregii motociclete. :))))

 

 

IMI PROPUN SA POSTEZ CAT MAI DES PANA SE VA RASPUNDE:

 

GABITZA: EXISTA RR-UL IN SCHEMA ACCIDENTULUI SAU NU?????

 

E LOC PENTRU TOATA LUMEA da' unii ie frustrati si da gaz printre masini...

 

 

Eu cred ca amandoua au cazut pentru ca povestea sa continue ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...