Sari la conținut

Iesire duminica 13.10, traseu Brasov - Sighisoara - Targu Mures


Mircea Petru
 Share

Postări Recomandate

Iesire duminica 13.10.2013 , traseu Brasov - Sighisoara - Targu Mures -Sighisoara -Brasov .. mancat o pizza, baut ceva si inapoi calare spre case! Mers normal , cine doreste ,sa-si tasteze numele aici .Punct de intalnire, parcare Baumax ora 10:00, cei din alte localitati ii agatam de pe drum :). Vremea se anunta ok, ritm de mers legal! Sper sa ne adunam cativa !

Editat de Mircea Petru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Personal prefer sa portul echipamentul de textil la plimbari.... costumul pe care l-am avut il foloseam mai mult la iesirile de alergat..... din pacate geaca s-a dus in accidentul pe care l-am avut.... oricum nu m-a ajutat foarte mult. Fiecare cu parerea lui despre echipamentul pe care il poarta..... nu, nu agreez slapari, pantaloni scurti si tricou pe motor...... dar nici nu o sa ma apuc sa le scot ochii tuturor celor ce prefera sa mearga in blugi si adidasi.

 

@JAGI Am avut un accident in urma caruia am ajuns intr-un parapet ciobit, cu cateva bucati de fier beton la vedere, dintre care una a intrat in mine si m-a lasat cu o gaura adanca pentru ceva timp. Din aceasta explicatie intelegi cred, cat de ajutor a fost geaca. Da, de acord, in urma unui low-side, in care aluneci frumos pe asfalt poate ca ajuta, dar conteaza foarte mult circumstantele. Fiecare cu parerea lui despre asa zisele protectii, daca e sa se intample inevitabilul, cu siguranta se va intampla. Nu vrea sa intru in polemici inutile pe tema asta, am avut tot ce a fost nevoie pe mine, nu m-am simtit la acea remarca...... dar pe motor intotdeauna este fiecare pentru el.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu m-am legat de unul, ci de toti-chiar nu purtati echipament de piele pe motoare totusi rapide?mai ales ca nu erati unul sau doi, ci o gasca intreaga, atunci cresc sansele sa o dai ... in bara?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, nu purtam. Dupa cum spuneam, la plimbari prefer echipamentul de textil. Pentru 90-110 km/h e arhisuficient. Cei care merg in blugi la plimbari lungi o fac pe pielea lor..... dar personal nu am o problema cu asta..... S-a mers in grup organizat.... cine mai avea nevoie de cate un sprint de "trezire", mergea inainte, isi facea damblaua, si pe urma astepta frumos grupul. Iti inteleg si respect opinia in privinta echipamentului, dar dupa cum scriam mai sus, mi-am luat-o urat chiar si in ala.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu m-am legat de unul, ci de toti-chiar nu purtati echipament de piele pe motoare totusi rapide?mai ales ca nu erati unul sau doi, ci o gasca intreaga, atunci cresc sansele sa o dai ... in bara?

Si care este problema ??? Te afecteaza cu ceva pe tine ca omul are costum de piele sau textil ???
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si care este problema ??? Te afecteaza cu ceva pe tine ca omul are costum de piele sau textil ???

 

nu,nu ma afecteaza deloc.doream sa stiu de ce merg cu textil,omu mi-a raspuns, am inteles.noi pe traseul asta deobicei gonim si mi se pare normal sa fim echipati sanatos.

Editat de otto.tun
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...