Sari la conținut

Accident craiova ?!


Fulguletz
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 344
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cei mai multi motociclisti care au cazut, trebuiau sa ia o curba.

=)) Buna asta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul trecut cand acei cativa nemotociclisti adevarati incercau sa ii mai domoleasca pe cei ce sufereau de prea mult entuziasm in urari pe topicul cu taximetrul in Timisoara, au fost scuipati din toate pozitiile ... Acum ma intreb daca in loc sa ii fi urat in genul "you rock ... keep it up! ... esti cea mai tare!" era sfatuita sa o lase un pic mai moale ... era altfel ori ba?

 

Ei ii doresc refacere usoara, si imi pare chiar rau de intamplare.

 

Pana Duminica (inclusiv) eu prevad ca ajunge la macar 15 pagini (topicul). DECAT 15 PAGINI.

 

 

Cel mai si cel mai mult vreau sa vad insa cum apar lingaii de pe topicul din trecut, sa vedem cum ii construiesc 'defensiva'/'apararea'.

 

Totusi cred ca poate e o gluma proasta articolul ala...

 

aveam senzatia ca a avut ceva tije din cel de anult trecut dar m-am documentat mai bine,am inteles ca nu a avut decat clavicula rupta,daca era cu tije nu se refacea intr-un an,cat despre ficat...trbuia sa-i faca rodajul cum trebuie nu sa ii dea pana la 0.89

 

una peste alta,sa ii fie ei bine,fiarele se indreapta dosarele se inchid,permisul il mai arunci uneori dar sa fie ea sanatoasa ca boala vine si singura

 

Bar nene, presupun ca nu bause ea singura prin parc de nebuna in Craiova la ora 4 dimineata. Daca pe domnisoara nu o duce bibilica si se urca bauta pe mobra, tovarasii ei ce pazeau? De ce au lasat-o sa se urce pe motocicleta? Nu se gasea nimeni sa cazeze o motociclista ametita? Pantero, fa-ti alt grup de prieteni, muica. SI lasa-te de Buse si alcoale ca nu-s de tine.

 

Unde nu-i cap...vai de picioare.

 

Ori nu citesc eu sectiunile care trebuie din forumul asta ... ori Pantera asta e mai notorie decat sportivii pe doo roti de la noi din tzara ... care au purtat un steguletz pe umeri si o medalie de ce-o fi la gat ...

 

Nu ca ma plang de subiecte, insa prea o pupati in dos pe pixdette asta ... daca a stat mai mult prin spitale, nu inteleg cum de a avut timp si de carciuma.

 

 

Se pare ca sfaturile "alea bune" au efect advers :(

Editat de Cesar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tind sa cred ca Pantera a facut-o special pentru voi, aia sfinti, care nu beau, nu fumeaza, nu f.ut si merg numai cu 50 la ora, pe taste! Hai, numai 3 pagini puteti?

Nu sunt consumatoare de alcool (ca sa se stie, pentru cei care vor arunca cu pietre - atentie la monitor!) si nici nu incurajez asta, dar lasati-o frate sa se rafaca si vedeti-va de treaba voastra!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tind sa cred ca Pantera a facut-o special pentru voi, aia sfinti, care nu beau, nu fumeaza, nu f.ut si merg numai cu 50 la ora, pe taste! Hai, numai 3 pagini puteti?

Nu sunt consumatoare de alcool (ca sa se stie, pentru cei care vor arunca cu pietre - atentie la monitor!) si nici nu incurajez asta, dar lasati-o frate sa se rafaca si vedeti-va de treaba voastra!

Unii dintre sfinti au cornite doar ca sa tina halloul drept.

Daca esti prietena cu ea ... mai bine sun-o si ureaza-i ce ai de urat ... Chiar am o problema cu conducatorii de autovehicule bautzi ... poa' sa fie si mama ca la fel as face.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unii dintre sfinti au cornite doar ca sa tina halloul drept.

Daca esti prietena cu ea ... mai bine sun-o si ureaza-i ce ai de urat ... Chiar am o problema cu conducatorii de autovehicule bautzi ... poa' sa fie si mama ca la fel as face.

:goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bar nene, presupun ca nu bause ea singura prin parc de nebuna in Craiova la ora 4 dimineata. Daca pe domnisoara nu o duce bibilica si se urca bauta pe mobra, tovarasii ei ce pazeau? De ce au lasat-o sa se urce pe motocicleta? Nu se gasea nimeni sa cazeze o motociclista ametita? Pantero, fa-ti alt grup de prieteni, muica. SI lasa-te de Buse si alcoale ca nu-s de tine.

 

Tovarasii ei pazeau sticla pe care posibil sa n-o fi terminat. Cine sunt ei sa ia decizii ce/cat sa bea sau cu cine sa se f.uta?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tind sa cred ca Pantera a facut-o special pentru voi, aia sfinti, care nu beau, nu fumeaza, nu f.ut si merg numai cu 50 la ora, pe taste! Hai, numai 3 pagini puteti?

Nu sunt consumatoare de alcool (ca sa se stie, pentru cei care vor arunca cu pietre - atentie la monitor!) si nici nu incurajez asta, dar lasati-o frate sa se rafaca si vedeti-va de treaba voastra!

Daca-o tavalea un taximetrist in plina noapte, toata lumea tipa, facea, dregea, se revolta, "ghinion, saraca fata", moarte conservarilor samd. Acum, ca a dat cu mucii-n fasole, la ce experienta are si prin cate a trecut, ar fi trebuit ca evenimentul sa treaca neobservat??!?!?!

 

Daca accidentul se intampla fara acele procente de alcool din etilotest, nimeni nu zicea nimic, doar vesnica placa - fata, motocicleta puternica, frig afara, cauciucuri reci, neatentie. Dar cand mai adaugi si ingredientul minune - alcool - atunci iesi in fata si asuma-ti-o voiniceste!

 

Tocmai asta-i problema cu alcoolul la ghidon - poti merge cat de legal se poate, atent si maxim de precaut, dar e suficient sa intre un prostan in tine si tot tu intr-n belele! Si nu inteleg - e stiuta treaba ca mersul pe doua roti prezinta un risc ridicat de accident, de ce ai mai vrea sa risti si mai mult adaugand alcool, oboseala sau mai stiu eu ce?!?!?! Esti motociclist cu experienta? S-ar presupune ca stii treburile astea si cand o patesti se subaintelege ca ai facut tot ce era posibil sa eviti, dar acum?!?!!

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E o problema de timp pana apar aplaudacii ei cu texte clasice cum ar fi: "se putea intampla oricui", "are mai multi km decat multi de pe aici", "se dadea cu motoru cand voi aveati 5 ani" etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oare fata bause si se urcase pt prima data ametita la ghidon? .

 

Are importanta daca era prima oara sau a 300-a oara? Iar facem OTV? Partea nasoala e ca a cazut iar, in decurs de 1 an, parca. De data asta si sub influenta alcoolului. Asta e, O sa plateasca pentru greselile facute, Sper sa stea ceva vreme pe bara sa poata reflecta. Asta e, nici noi nu suntem sfinti si cand gresim, platim.

 

Cum spuneam si mai sus, fatuca sa-si schimbe cercul de ,,prieteni'' care au lasat-o sa se urce pe mobra. Cineva care te lasa sa urci beat pe motor nu prea da doi bani pe tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E o problema de timp pana apar aplaudacii ei cu texte clasice cum ar fi: "se putea intampla oricui", "are mai multi km decat multi de pe aici", "se dadea cu motoru cand voi aveati 5 ani" etc.

E o problema de timp pana apar aplaudacii ei cu texte clasice cum ar fi: "se putea intampla oricui", "are mai multi km decat multi de pe aici", "se dadea cu motoru cand voi aveati 5 ani" etc.

"Se putea intampla oricui...care drinkuieste si se urca pe motor!"

"Are alcoolemie mai mare decat multi de pe aici!"

Cam asa ar putea sa motiveze oricare din aplaudaci..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[...]

 

Cum spuneam si mai sus, fatuca sa-si schimbe cercul de ,,prieteni'' care au lasat-o sa se urce pe mobra. Cineva care te lasa sa urci beat pe motor nu prea da doi bani pe tine.

Imi pare rau ... dar daca e sa ducem asta la extrem ... inseamna ca ar trebui sa-si ia un mp3 player la care sa asculte in casti "inspira / expira" asa ... just in case, sa nu cumva sa lesine axfixiata ... si nu sunt prietenii pe langa ea.

Hai sa fim seriosi ... hai sa facem pe toata lumea vinovata ... si prietenii ei, si pe vecini ... dar de ce nu si pe parinti?

 

Poate ar trebui sa mai gandeasca si cu capsorul ei ...

Editat de nervOptik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ... dar daca e sa ducem asta la extrem ... inseamna ca ar trebui sa-si ia un mp3 player la care sa asculte in casti "inspira / expira" asa ... just in case, sa nu cumva sa lesine axfixiata ... si nu sunt prietenii pe langa ea.

Hai sa fim seriosi ... hai sa facem pe toata lumea vinovata ... si prietenii ei, si pe vecini ... dar de ce nu si pe parinti?

 

Poate ar trebui sa mai gandeasca si cu capsorul ei ...

 

Dude, eu n-am dus nimic la extrem,

 

Ideea este ca nu toti suntem la fel, nu toti gandim la fel si nu toti ne imbatam la fel. Poate era deprimata,poate era extaziata, I don't know. Clar, este vina ei 100% insa cineva care tine la tine cat de cat te poate impiedica a faci o greseala. Dar poate am eu pretentii prea mari de la oameni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...