Jump to content

Shooting Day - 19.10.2013

Recommended Posts

Buna ziua , razboinicilor , Road Patrol MC Timisoara va invita la Shooting Day la Clubhouse Road Patrol pe strada N Titulescu in incinta fostei fabrici de palarii . Astfel , pe data de 19 octombrie va provocam la concursuri de tir cu arcul si cu arma ( airsoft ) in afara clubului si " tir " cu tacul sau cu zarurile in incinta clubului . Ptr a va creste sansele de castig , va acceptam si cu armele personale cu conditia sa se incadreze in normele UE si NATO in privinta calibrului si razei de actiune :) . Potiunea magica a razboinicului se va gasi la barul clubhouse-ului . Ptr cei mai iscutsiti vanatori vom starni focul la gratar si vom tavali ceva mici , mai o ceafa , mai un carnacior , pisica vecinului si ce-o mai fi pe acolo . Nu vom avea oua colorate si sarmalute . Au fost in meniul de Paste si nu au mai ramas . Cu speranta ca vom descoperi un nou Robin Hood si un nou Rambo am refuzat participarea lui Chuck Norris . Va uram o zi placuta in continuare si va asteptam sambata viitoare incepand cu ora 13:00 PM . La revedere :peace:

Edited by Arthur TM

Se va trage cu arme de airsoft :) . Sper sa nu te dezamagesc . Nu sunt conditii . Daca ai arma personala poti veni cu ea . La fel si cu arcurile . De tinte ne ocupam noi :) . O seara faina .

Ptr a va creste sansele de castig , va acceptam si cu armele personale cu conditia sa se incadreze in normele UE si NATO in privinta calibrului si razei de actiune :) .

attachicon.gifshooting day afis.jpg

Cred ca ar trebui sa fi un pic mai explicit aici! Adica sa spui ca nu accepti decat arme airsoft. Sa nu ai vreo surpriza si sa te trezesti ca iti vine cineva cu o arma de foc reala ... :shootingsmilie:

LE ceva de genul asta se accepta: /index.php?/topic/685634-airsoft/page-2&do=findComment&comment=3315552

Edited by robertkiran

Cred ca ar trebui sa fi un pic mai explicit aici! Adica sa spui ca nu accepti decat arme airsoft. Sa nu ai vreo surpriza si sa te trezesti ca iti vine cineva cu o arma de foc reala ... :shootingsmilie:

LE ceva de genul asta se accepta: /index.php?/topic/685634-airsoft/page-2&do=findComment&comment=3315552

Atata timp cat se respecta regulile de participare si joc impuse de noi si armele nu sunt de foc cu gaz , bile sau munitie oarba fiecare poate veni cu ce are :) . Se va trage doar la tinta fixa si poate reusim sa improvizam si una sau doua mobile . La fel la arc la fel la airsoft . In cazul in care armele necesita permise speciale sau te mai miri ce hartii de pe la politie nu le vom accepta in concurs . De exemplu : arbaleta , AK47 , Colt , Beretta , Glok , etc . Puteti veni in schimb cu prastia :) . O seara faina .

Edited by Arthur TM

Unde gasesc un magazin cu consumabile pentru aceste arme? Am primit un pistol de la un prieten dar imi trebuie un tub de gaz, si as vrea sa si aflu de la un cunoscator daca e bun de ceva. Daca e bun, vin cu el sambata.

Unde gasesc un magazin cu consumabile pentru aceste arme? Am primit un pistol de la un prieten dar imi trebuie un tub de gaz, si as vrea sa si aflu de la un cunoscator daca e bun de ceva. Daca e bun, vin cu el sambata.

Incearca pe Aradului , unde a fost magazinul de mobila vis a vis de UTT . Daca nu cauta pe forum la Airsoft Timisoara :)

Magazinul de pe aradului e cel de la Defenseschool. Daca nu ma insel s-au mutat sus la etaj dar tot acolo.

Forumul de airsoft: www.airsoft-timisoara.ro ...

Daca ai timp sa astepti pt consumabile sunt o groaza de siteuri online romanesti + ca cei de pe forumul de airsoft mai fac si comenzi de grup sa iasa mai ieftin la transport.

Ca si sfat ai grija ce bagi in pistol. Ai green gas si red-gas. Iarna se foloseste red gas in pistoalele de calitate ca are putere mai mare. Dar am vazut pistoale mai uzate care s-au stricat de la red-gas vara (pusca garniturile). Deci in general se recomanda green-gas. :)

Merci de informatii.

Pai tocmai ca nu sunt un bun cunoscator, vreau sa merg cu pistolul sa il vada omu' de la magazin, sa imi zica ce ii trebuie.