Sari la conținut

Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 Strada,Factory si Trail din 2005


Kristian K
 Share

Postări Recomandate

Da,voia si Sorin la fel,dar erau altii deja in concediu!

 

Asta e,Sorine,ne intalnim la editia a 2 a,anul viitor.Noi sigur ne intalnim pana atunci! :peace:

 

Stimabililor,eu ma indrept spre locatie cu nevasta,motoare si restul calabalacului cam intr-o ora.

Nu mai intru pe forum.

Care doriti sa ma contactati,ma gasiti la telefon,0745859585.

Pentru voi,AMR 1 zi!

La anul sigur vom fi si mai multi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Stiti vreo Aprilia Trail de vinzare?

Nu,dar stiu vreo 2 Strada!

 

Revenind la Editia 1 a Aprilistilor Pegasisti ce a avut loc in 7,8 si 9 august,adica,proaspat incheiata!

Am sa incep cu cei ce au onorat cu prezenta,in ordinea sosirii:

Emil Vachold(@emilvef-Aprilia Pegaso Strada),Mircea(@k-10-Aprilia Pegaso MX),Alin Geamanu si cu Adela(@Geamanu Alin-Aprilia Pegaso GA),Madalin Pribu(@Madalin Pribu-BMW F650),Andreea Pribu(BMW GS 1200),Marius(@jupanu77-Aprilia Pegaso Factory),Victor(@victor_peg-Aprilia Pegaso Cube),Victor(Yamaha Virago),Bogdan(Aprilia Pegaso Strada),Bela(@biela-Honda VTR 250),Cristi cu Gabriela(@bace 2-Honda CB 1300),Ciprian(Aprilia Pegaso Garda),Mirela(nevasta-mea-Honda NX 250 AX-1)si eu(Aprilia Shiver).

Deci un total de 16 persoane!Ma asteptam sa ajunga si Remus(@remu1),si inca vreo 3-4!

Asteptam pe cei ce au fost participanti sa vina cu impresii,povesti,poze si filmari!Sigur au s-o faca dupa ce vor ajunge acasa!

S-a baut si s-a mancat pe saturate,s-a ras,s-a povestit,s-a participat la tombola,s-a aprins foc de tabara,cam astea au facut in mare toti cei ce au participat la Editia 1 a Aprilistilor Pegasisti!

Multumim pe aceasta cale lui Calin si Semidei(proprietarii pensiunii Shanti)pentru gazduire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revenind la Editia 1 a Aprilistilor Pegasisti ce a avut loc in 7,8 si 9 august,adica,proaspat incheiata!

Am sa incep cu cei ce au onorat cu prezenta,in ordinea sosirii:

Emil Vachold(@emilvef-Aprilia Pegaso Strada),Mircea(@k-10-Aprilia Pegaso MX),Alin Geamanu si cu Adela(@Geamanu Alin-Aprilia Pegaso GA),Madalin Pribu(@Madalin Pribu-BMW F650),Andreea Pribu(BMW GS 1200),Marius(@jupanu77-Aprilia Pegaso Factory),Victor(@victor_peg-Aprilia Pegaso Cube),Victor(Yamaha Virago),Bogdan(Aprilia Pegaso Strada),Bela(@biela-Honda VTR 250),Cristi cu Gabriela(@bace 2-Honda CB 1300),Ciprian(Aprilia Pegaso Garda),Mirela(nevasta-mea-Honda NX 250 AX-1)si eu(Aprilia Shiver).

Deci un total de 16 persoane!Ma asteptam sa ajunga si Remus(@remu1),si inca vreo 3-4!

Asteptam pe cei ce au fost participanti sa vina cu impresii,povesti,poze si filmari!Sigur au s-o faca dupa ce vor ajunge acasa!

S-a baut si s-a mancat pe saturate,s-a ras,s-a povestit,s-a participat la tombola,s-a aprins foc de tabara,cam astea au facut in mare toti cei ce au participat la Editia 1 a Aprilistilor Pegasisti!

Multumim pe aceasta cale lui Calin si Semidei(proprietarii pensiunii Shanti)pentru gazduire.

pics or it didn't happen :) la anu', cu siguranta vom fi mai multi, me included :)

» Post actualizat in 10 Aug 2015 08:11

Te rog, daca poti.

 

Merci.

asta e, daca e acelasi model ca a mea:

http://www.ebay.co.uk/itm/AP8104922-APRILIA-LEFT-MIRROR-RXV-SXV-Enduro-Supermotard-450-550-2006-2007-/361113040477?hash=item541403b65d

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Madalin,Andreea,Alin,Victor si Marius au pozat,asteapta sa-si intre in mana si vor posta link-uri cu poze si filmari.

Intra si la Rotax-isti,ca sunt ceva poze pe-acolo postate,pana acum.


» Post actualizat in 10 Aug 2015 08:20

Da,e exact acelasi model!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au mai aparut poze la Rotax-isti.


» Post actualizat in 11 Aug 2015 07:56

Una din cele mai reprezentative poze ale Editiei 1 a Aprilistilor Pegasisti:

post-41801-0-38970300-1439279762_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am comandat piesele avariate azi.

 

Multumesc Cristi pentru semnalizator.

 

Maneta de ambreiaj - 30 lei

Oglinda stanga - 110 lei

 

Daca aveti nevoie vreodata de piese, puneti o intrebare si aici:

 

http://consumabile.bepagroup.ro/

 

Eu m-am inteles tare bine cu baietii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am comandat piesele avariate azi.

 

Multumesc Cristi pentru semnalizator.

 

Maneta de ambreiaj - 30 lei

Oglinda stanga - 110 lei

 

Daca aveti nevoie vreodata de piese, puneti o intrebare si aici:

 

http://consumabile.bepagroup.ro/

 

Eu m-am inteles tare bine cu baietii.

Cu mare placere,Marius.

» Post actualizat in 12 Aug 2015 07:10

Ia uitati ce am mesterit ieri:

 

post-41801-0-66912900-1439363386_thumb.jpg

post-41801-0-16935500-1439363398_thumb.jpg

post-41801-0-67868800-1439363411_thumb.jpg

post-41801-0-98406100-1439363420_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

,nk you,my friend! :hug:


» Post actualizat in 13 Aug 2015 05:37

Si dupa montarea top-case-ului:

 


» Post actualizat in 13 Aug 2015 06:10

Caut top case Givi monolock,de 35-40 de l,fara talpa.


» Post actualizat in 18 Aug 2015 13:57

Mariuse,cum stai cu reparatiile la Factory?

post-41801-0-08888100-1439444245_thumb.jpg

post-41801-0-84798800-1439444252_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aseara am reusit sa ridic de la magazin si celelalte piese (oglinda si maneta), care venisera de vineri, dar am fost eu plecat din Bucuresti, Am ajuns acasa, am desfacut o bere, SE STIE, :) si m-am apucat de treaba.

Am schimbat oglinda, relativ usor si m-am apucat de maneta. Am avut o temere, initial, ca nu stiam ce se va intampla cu cablul, cand o sa scot maneta, vazand ca e destul de intins, imi era teama sa nu-l traga undeva, sa nu-l mai pot scoate, dar am vazut sistemul de prindere cu pastila aia micuta si m-am linistit. Asa ca am desfacut surubul, am inlocuit maneta si am constatat ca, dupa ce dau drumul manetei, nu se duce imediat la loc, ci ramane putin trasa. Am presupus ca e pra strans surubul ala, asa ca am mai desurubat putin si acum revine ok in pozitia initiala.

Am facut proba, totul pare sa functioneze ok.

Cand sa ma apuc de semnalizator, m-a strigat nevasta-mea, ca e gata masa si dupa ce am mancat (si am baut o bere SE STIE, :), mi-a pierit cheful, cu atat mai mult cu cat as vrea totusi sa montez semnalizatorul de la tine pe drepata, unde ii e locul, iar cel de pe dreapta, care a fost lovit si el de fostul proprietar si intra apa, sa-l montez pe stanga, pana cumpar unul de stanga.

 

Probabil ca operatiunea asta o voi face joi sau saptamana viitoare, ca in weekend plec iar.

 

Deci, jumate e gata...

:)

 

Oricum, motocicleta o tin in garaj, deci nu exista riscul sa intre apa, cel putin momentan. Inca ma gandesc daca sa-i vopsesc carena aia sau nu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci,avanseaza treaba!

Mno,asta-i important!


» Post actualizat in 19 Aug 2015 08:44

Una de ras(sau nu?):

"Un eveu îl întreabă pe rabin:

- E adevărat că în anul 2020 va fi un război mare şi sfîrşitul lumii?
- Nu-i adevărat! În anul 2020 va fi o continuă luptă pentru pace! Va exista o singura țară, Rusia. Capitala va fi la Washington.
Tara va fi condusa de doi chinezi: Iţic şi Şloim."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au mai aparut poze la Rotax-isti.

» Post actualizat in 11 Aug 2015 07:56

Una din cele mai reprezentative poze ale Editiei 1 a Aprilistilor Pegasisti:

este.

» Post actualizat in 19 Aug 2015 11:31

,nk you,my friend! :hug:

» Post actualizat in 13 Aug 2015 05:37

Si dupa montarea top-case-ului:

 

» Post actualizat in 13 Aug 2015 06:10

Caut top case Givi monolock,de 35-40 de l,fara talpa.

» Post actualizat in 18 Aug 2015 13:57

Mariuse,cum stai cu reparatiile la Factory?

Bravo , deci nu mai umbli cu berea in buzunar ..

» Post actualizat in 19 Aug 2015 11:33

Aseara am reusit sa ridic de la magazin si celelalte piese (oglinda si maneta), care venisera de vineri, dar am fost eu plecat din Bucuresti, Am ajuns acasa, am desfacut o bere, SE STIE, :) si m-am apucat de treaba.

Am schimbat oglinda, relativ usor si m-am apucat de maneta. Am avut o temere, initial, ca nu stiam ce se va intampla cu cablul, cand o sa scot maneta, vazand ca e destul de intins, imi era teama sa nu-l traga undeva, sa nu-l mai pot scoate, dar am vazut sistemul de prindere cu pastila aia micuta si m-am linistit. Asa ca am desfacut surubul, am inlocuit maneta si am constatat ca, dupa ce dau drumul manetei, nu se duce imediat la loc, ci ramane putin trasa. Am presupus ca e pra strans surubul ala, asa ca am mai desurubat putin si acum revine ok in pozitia initiala.

Am facut proba, totul pare sa functioneze ok.

Cand sa ma apuc de semnalizator, m-a strigat nevasta-mea, ca e gata masa si dupa ce am mancat (si am baut o bere SE STIE, :), mi-a pierit cheful, cu atat mai mult cu cat as vrea totusi sa montez semnalizatorul de la tine pe drepata, unde ii e locul, iar cel de pe dreapta, care a fost lovit si el de fostul proprietar si intra apa, sa-l montez pe stanga, pana cumpar unul de stanga.

 

Probabil ca operatiunea asta o voi face joi sau saptamana viitoare, ca in weekend plec iar.

 

Deci, jumate e gata...

 

 

Oricum, motocicleta o tin in garaj, deci nu exista riscul sa intre apa, cel putin momentan. Inca ma gandesc daca sa-i vopsesc carena aia sau nu...

cum mai stai cu orgoliul? Sa sti ca si eu am cazut acum cateva zile in Dubova , ca prostul pe loc...asta e

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... si eu am cazut acum cateva zile in Dubova , ca prostul pe loc...asta e.

Patesti!

 

Da' pozele alea,cand le vedem,Aline?

Editat de Cristian 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Orgoliul s-a refacut.

:)

 

Probleme inca mai am cu glezna. Am tratat superficial problema, desi s-a umflat a doua zi si s-a invinetit putin. Am dat (si mai dau inca) cu ceva alifie cu diclofenac + port o glezniera + antiinflamator. Insa in weekend am bagat tura de bicla de vreo 60 km.

Acum s-a dezumflat complet, insa ma mai jeneaza totusi cand misc piciorul in anumite pozitii.

Oare trebuia sa merg la doctor? Am zis ca daca pot sa calc pe el fara probleme, o sa treaca...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca poti calca pe el fara probleme,clar va trece!

La mine,simt diferente pozitive la revenirea gleznei stangi,afectate de mai bine de 1 an in urma!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 Strada,Factory si Trail din 2005
  • Kristian K pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...