Sari la conținut

Accident intrare in Bucuresti dinspre Giurgiu


AndiOliver
 Share

Postări Recomandate

Din pacate nu am aproape deloc informatii, ce stiu este:

 

Accidentul s-a petrecut astazi, 17 Octombrie 2013, undeva in jur de ora 18:30. Exact in acelasi loc unde am avut si eu un accident acum cateva luni intr-un scenariu identic. La linia dreapta de intrare in Bucuresti, dinspre Giurgiu, penultima trecere de pietoni. Acolo, la fel ca si in cazul meu, sunt multi care fac stanga, venind dinspre Bucuresti, peste dubla linie continua. Dupa pozitie, imi permit sa cred ca este exact acelasi scenariu.

 

Din cauza politiei care ne grabea, masinilor inghesuite etc, am reusit sa vad printre bucati doar ca era vorba de un motor rosu, iar riderul... lipsea.

 

Sper sa fie bine si in afara oricarui pericol.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu am trecut pe acoloin jurul orelor 19 , nu am putut opri deoarece nu conduceam eu dar din ce am reusit sa vad , motorul parea avariat f grav iar la vre-o 15 m mai sus se afla casca de culoare alba sub un microbuz . accidentul pare f grav . sper ca riderul sa fie in viata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sper sa nu mai iesiti pe vremea asta cu motoarele ca nu e de joaca...in ultimele 2 sapt au fost la accidente cat nu am vazut intr-o luna...sanatate rider-ului

Eu sper ca tu, personal, daca nu te simti stapan pe situatie sa nu mai iesi. La fel, sper ca toti cei in situatia ta sa nu iasa pana la anu cand o incolti iarba.

De restul care au cu ce (aka motoare pregatite & echipament potrivit conditiilor meteo & nerv ...etc) nu'ti face tu griji.

Fiecare cu ...aia masii! Corect ?

Editat de SyDemon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sper ca tu, personal, daca nu te simti stapan pe situatie sa nu mai iesi. La fel, sper ca toti cei in situatia ta sa nu iasa pana la anu cand o incolti iarba.

De restul care au cu ce (aka motoare pregatite & echipament potrivit conditiilor meteo & nerv ...etc) nu'ti face tu griji.

Fiecare cu ...aia masii! Corect ?

Corect!

Sanatate rider`ului !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu are nici o treaba cu vremea,daca esti atent si precaut si faci atentie la viteza reduci semnificativ sansele sa te tavalesti,au fost perioade cand s-au tavalit mai mult cand era cald...so lasa balta ca vremea asta e lux pe langa altele...,sanatate multa riderului.....déjà 3 accidente in 2 zile in Bucuresti

Editat de sonyy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sper ca tu, personal, daca nu te simti stapan pe situatie sa nu mai iesi. La fel, sper ca toti cei in situatia ta sa nu iasa pana la anu cand o incolti iarba.

De restul care au cu ce (aka motoare pregatite & echipament potrivit conditiilor meteo & nerv ...etc) nu'ti face tu griji.

Fiecare cu ...aia masii! Corect ?

Foarte corect! Cat despre accidentat, speram sa nu fie grav.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sper sa nu mai iesiti pe vremea asta cu motoarele ca nu e de joaca...in ultimele 2 sapt au fost la accidente cat nu am vazut intr-o luna...sanatate rider-ului

 

Posted 04 February 2013 - 03:04 PM

Salutare,

 

Avand in vedere ca sunt incepator cu permis doar de anul trecut si experienta 0 in afara poligonului caut un motor situat intr-un buget de maxim 1500 euro,printre preferate se enumera honda cbr 600f2,kawasaky zzr 400.

Va urez multa bafta si asfalt uscat!

 

........………….......si acum vine si sa nu mai iesim cu motoarele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Posted 04 February 2013 - 03:04 PM

Salutare,

 

Avand in vedere ca sunt incepator cu permis doar de anul trecut si experienta 0 in afara poligonului caut un motor situat intr-un buget de maxim 1500 euro,printre preferate se enumera honda cbr 600f2,kawasaky zzr 400.

Va urez multa bafta si asfalt uscat!

 

........………….......si acum vine si sa nu mai iesim cu motoarele

:)) Pai nu stiai ca se iese cu motorul doar de la 25 de grade in sus?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am trecut cred ca la cateva minute dupa accident si din ce am vazut in fuga, pt ca ne grabea politia, riderul era intins cu fata in jos, nemiscat si parea ca are un picior rupt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Evit sa citesc subforumul accidente. E bine ca motociclist sa constientizezi care-s pericolele dar sa nu cazi prada temerilor.

Cand vezi pe net sau pe televizor un accident ai o strabatere, insa cand vezi de la mai putin de 2 metri corpul unui tanar zacand pe asfalt fara suflare, universul se schimba.

Probabil ca am trecut prin locul cu pricina la cateva minute. Membrele erau rupte si capul spart. Purta trening si adidasi iar casca alba era la vreo 30 de metri. Motoreta era praf. Am observat un Logan pe contrasens atins pe bara spate (era dincolo de liniile continue) si o alta masina (nu mai retin ce model) in care probabil intrase. Probabil tanarul a murit pe loc. Sunt vreo 3 balti mari in zona si mazga pe jos. Probabil nu avea experienta si s-a hazardat. Nu exclud nici varianta cu taierea liniei continue de cei care merg spre sensul de Giurgiu. Si eu o comit zilnic. Lucrez in zona si ar trebui sa parcurg un kilometru cel putin ca sa intorc pe centura.

Ce sa mai zic? Sunt profund marcat de imaginile vazute...

Editat de vis-a-vis
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu are nici o treaba cu vremea,

true

 

echipament potrivit conditiilor meteo

azi am vazut unul pe la 18:30 (16 grade) in hanorac si pantaloni scurti! .. ce-i drept avea casca, ii tinea de cald... m-am crucit!

 

 

eu merg cu moto, dar sunt imbracat bine, echipament care a costat ceva. dar nu merg pe distante mari, am 7-8km pana la munca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Evit sa citesc subforumul accidente.

Eu incerc sa le citesc pe toate, ma mai pondereaza in trafic, este adevarat ca totusi sint obisnuit de mic cu accidentele grave , am locuit multi ani pe Udriste unde pe vremuri se aduceau toate epavele.

Editat de Contabil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Evit sa citesc subforumul accidente. E bine ca motociclist sa constientizezi care-s pericolele dar sa nu cazi prada temerilor.

Cand vezi pe net sau pe televizor un accident ai o strabatere, insa cand vezi de la mai putin de 2 metri corpul unui tanar zacand pe asfalt fara suflare, universul se schimba.

Probabil ca am trecut prin locul cu pricina la cateva minute. Membrele erau rupte si capul spart. Purta trening si adidasi iar casca alba era la vreo 30 de metri. Motoreta era praf. Am observat un Logan pe contrasens atins pe bara spate (era dincolo de liniile continue) si o alta masina (nu mai retin ce model) in care probabil intrase. Probabil tanarul a murit pe loc. Sunt vreo 3 balti mari in zona si mazga pe jos. Probabil nu avea experienta si s-a hazardat. Nu exclud nici varianta cu taierea liniei continue de cei care merg spre sensul de Giurgiu. Si eu o comit zilnic. Lucrez in zona si ar trebui sa parcurg un kilometru cel putin ca sa intorc pe centura.

Ce sa mai zic? Sunt profund marcat de imaginile vazute...

Stiu cum este sa vezi pe viu asa ceva, si iti vor mai ramane imaginile alea in minte ceva timp. Odihneasca-se in pace.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am mers toata iarna trecuta si nu am avut nicio problema. Important este sa fii cumpatat.

Si eu am mers iarna, cu un maxi-scuter, cu motorul nu aveam nici o sansa, pozitie nasoala si cat de imbracat eram tot simteam frigul . Cu scuterul nu am avut nici o problema.

Credeam ca sunt singurul " nebun " care merge si iarna... Salutare Victor ,

acum on topic : Dumnezeu sa-l ierte. Condoleante familiei indurerate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ieri din pacate a fost tragic.

Nu cunosc persoana dar a trecut ieri de mai multe ori prin zona ''blana'', si daca a mai fost si intuneric a percutat in masina oprita la trecere si a ricosat pe contrasens etc.Nu a intors nimeni.

Factorii de pericol cumulati= lipsa de judecata si mers la risc. exact cum zice Victor, CUMPATAREA e necesara.

Oricum nasol, RIP.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Premiile Darwin au un cistigator clar pe luna asta.



Vad si eu tembeli ca astia, ii dau ture pe bulevard, si-i dau, si-i dau, parca fac concurs de anduranta.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut azi prin Jilava si am vazut cortegiul funerar - cateva motociclete si multi tineri (presupun ca este vorba de pustiul din topicul asta, altfel ar fi chiar mare coincidenta). Mi s-a zbarlit pielea pe mine...

 

Dumnezeu sa-l aiba in paza...

Condoleante familiei!

 

:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Dumnezeu sa`l ierte !!!

Acest baiat implicat in accident era cumnatul meu. Intradevar..era un mare "vitezoman" ca sa zic asa..Nu stiu foarte multe despre motoare dar I`mi spunea mereu..Asta nu merge incet cumnate !!!

Au trecut 12 zile de la accident Iar Noi Familia nu stim cum sa petrecut accidentul.. Toata lumea vorbeste si povesteste dar nu se leaga nimic...

 

*** Multa sanatate va doresc ***

 

*** Cineva Drag Te Asteapta Acasa *** Remember ***

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...