Jump to content

Grand Prix of Japan 2013

Recommended Posts

inca n-a inceput nimic, pt FP2 pe motogp.com scrie: session delayed. bine ca m-a trezit la 7.. :-L

cele de dimineata au fost anulate complet la toate clasele.

• Replies 406
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Session cancelled scrie acum. FUCK. M-am trezit degeaba de la 8 :D

Edit: ce naiba, acum apare iar delayed. Adineauri am intrat si scria cancelled. (sau n-am vazut eu bine :laugh:)

Edited by Jorge Lorenzo

Moto3FP1

Session Cancelled

MotoGPFP1

Session Cancelled

Moto2FP1

Session Cancelled

Moto3FP2

Session delayed

MotoGPFP2

Session delayed

Moto2FP2

15:05 - 15:50

Session cancelled scrie acum. FUCK. M-am trezit degeaba de la 8 :D

Edit: ce naiba, acum apare iar delayed. Adineauri am intrat si scria cancelled. (sau n-am vazut eu bine :laugh:)

FP1 cancelled, FP2 delayed (momentan)

Edited by MdK46

Daca m-am trezit, acum.. asta e, nu mai adorm la loc.

Dati pe digi2, a antrenament de F1 din India.

Dati repede pe digi1, nu fiti lenesi, faceti gimnastica de dimineata cu fetele alea de la Oradia. :D

@frigider, nu anuleaza astia nimic. Va aparea un nou regulament adhoc: o cursa cu doua tururi si schimbare de mobra intre ele. Castiga cel care la final are chilotii mai putin maro.

Senzational! s-ar putea ca pentru intaia data in istorie sa fie obligatorii flotoarele lui Dan Popescu. :P

Edited by io, bogo

@frigider, nu anuleaza astia nimic. Va aparea un nou regulament adhoc: o cursa cu doua tururi si schimbare de mobra intre ele. Castiga cel care la final are chilotii mai putin maro.

Senzational! s-ar putea ca pentru intaia data in istorie sa fie obligatorii flotoarele lui Dan Popescu. :P

io propun altceva, sa se traga la sorti ce pilot pe ce moto sa mearga :D

Race Direction to meet teams at 4pm local time ahead of press conference, live on motogp.com from 4:45pm (GMT +9)

Probabil o sa decida ca victoria in etapa asta se va decide in urma unei partide indoors in sala media-ceter: de darts.

Se-ntalnesc sa stabileasca grupele.

Eeeehh. am facut bine ca m-am culcat la loc :D

M-am trezit la 8, dau pe digisport.... stiri din fotbal. I-am injurat nitel pe astia de la digi, crezand ca iar se intampla ca atunci cand nu au transmis vinerea motogp-ul. Dupa aia am intrat aici si am vazut ca defapt vremea rea e vinovata.

Sper sa se imbunatateasca conditiile, ca ar fi si pacat sa nu se tina cursa. Apropo, daca se ajunge la asa ceva, ce se intampla cu cei care si-au luat bilete la cursa?

Edited by Jorge Lorenzo

Ce puteai sa zici si tu? E referinta la MM pe fata ;) JLO nu are de ce sa mai aibe clinciuri cu un Rossi care e outsider ...d'oh!

Ia priviti ce "panseu" a scos Lorenzo din el de dimineata pe FB:

"It's better to be hated for what you are than to be loved for what you really are not."

La cine o fi facand referire, la colegul lui de echipa? :D

Edited by vampiria_t

Lorenzo a declarat ca "o cursa pe ploaie va fi o loterie in sensul ca io pot sa cad, dar la fel de bine o poate face si Marc. Tot asa io pot cadea si Marc poate castiga, situatie in care pot pierde si pozitia de vice-campion". In ceea ce-l priveste, Marquez a spus ca prefera o cursa pe uscat si ca "obiectivul meu in MP al Japoniei este sa termin pe podium".

Intr-adevar ar fi o porcarie sa se decida soarta campionatului prin caderi aiurea pe ploaie :( Ar fi pacat de munca baietilor..

cum adica sa se anuleze? adica se sare peste si gata?

Da. Pur şi simplu nu se tine cursa şi trece peste.

Intr-adevar ar fi o porcarie sa se decida soarta campionatului prin caderi aiurea pe ploaie :( Ar fi pacat de munca baietilor..

De ce să se cadă aiurea. Şi cursa pe ploaie se punctează. Ca pa război, cel ce rămâne în picioare e învingător

Lorenzo a zis ca a fost o decizie foarte inteligenta luata de Directia Cursei (sa anuleze antrenamentele de azi pe motiv de ceata - elicopterul de salvare nu se putea ridica de la sol) intrucat, in cazul neplacut al unui accident, o masina de salvare face extrem de mult pana la spital in comparatie cu un elicopter.

Directia Cursei a facut sedinta cu echipele si a stabilit ca, in cazul in care vremea nu se va imbunatati sambata - se anunta ploaie torentiala), echipele vor face un antrenament duminica pentru stabilirea grilei si apoi va urma cursa.

Nu s-a decis nimic, insa, daca nici duminica nu se va putea intra pe circuit. Probabil MP al Japoniei va fi anulat...

Da. Pur şi simplu nu se tine cursa şi trece peste.

De ce să se cadă aiurea. Şi cursa pe ploaie se punctează. Ca pa război, cel ce rămâne în picioare e învingător

ar fi putin aiurea, o cursa in minus dar asta ar creste enorm de mult sansele lui mimi la campionat :D

Cu tot cu cazaturi, daca o sa castige MM o sa fie pe merit.

Edited by B.B.

ar fi putin aiurea, o cursa in minus dar asta ar creste enorm de mult sansele lui mimi la campionat :D

stiu ca e aiurea, doar ca nu au ce face. decat sa-i ia taifunu' mai bine ia marcelino titlul si asta e. ar ramane ca la Valencia sa faca doar o plimbare pe pista.

Explicatii aici cu privire la ce-o sa se intample:

http://www.motogp.com/en/videos/2013/News+Race+Direction+on+Motegi+weather+situation

In esenta, e un motiv principal pt care n-au alergat, nu au elicopter medical pt ca legea in Japonia nu permite zborul pe vreme de-asta cetoasa. In caz de ceva, nu pot evacua suficient de repede un pilot accidentat grav.

Asteapta vremea maine dimineata - daca e tot asa se vor convoca din nou - vor stabili doar o sesiune de calificari dar mai lunga, daca e posibil maine, daca nu totul duminica: dimineata calificari, dupa masa - cursa.

Asteptam.