Sari la conținut

Road trip Turkey - August 2013


Postări Recomandate

Bucharest - Macin - Vama Veche - Balcic - Istanbul - Izmir - Pamukkale - Tasucu - Tuz Golu - Samsun - Izmit - Vama Veche - Bucharest .. 5 bikes, 12 days, 5500 km, a simply amazing country with breathtaking landscapes and totally different culture, an epic road trip ..

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana pe 8 august la ei a fost Ramadanul, daca nu ma insel. Voi in ce perioada ati fost? Am niste amici motociclisti turci si planuisem o iesire cu ei, insa preferam sa o facem dupa 8 august, ca sa se simta si ei bine (n-au voie sa bea si sa manance pana la apusul soarelui, se roaga des etc.). Au o tara foarte frumoasa, intr-adevar.

 

Si filmuletul vostru e fain :) paparazzi mici ce sunteti :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana pe 8 august la ei a fost Ramadanul, daca nu ma insel. Voi in ce perioada ati fost? Am niste amici motociclisti turci si planuisem o iesire cu ei, insa preferam sa o facem dupa 8 august, ca sa se simta si ei bine (n-au voie sa bea si sa manance pana la apusul soarelui, se roaga des etc.). Au o tara foarte frumoasa, intr-adevar.

 

Si filmuletul vostru e fain :) paparazzi mici ce sunteti :))

 

Fix in perioada aia am fost, am prins sfarsitul Ramadanului si inceputul Bairamului. Planul initial era sa ajungem in Cipru dar fiind mare sarbatoare, ferry-ul trecea din 2 in 2 zile asa ca am reconfigurat traseul dar avand in vedere varietatea peisajului n-am regretat nici o clipa ..

 

Cand am ajuns in Istanbul, la 2 noaptea era o aglomeratie pe strazi mai mare decat in cea mai aglomerata zi din Bucuresti .. dupa am aflat si noi de ce .. :)

Editat de th30nly0n3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faina plimbarea! Dar... ati trecut la doi pasi de Cappadocia. Timpul (sau, mai bine zis, lipsa lui) a fost problema?

 

Mai mult lipsa de informare :) Ramane pe data viitoare ..

 

N-am avut un program fix, am fost destul de flexibili dar nici nu ne-am documentat prea mult ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:10:

 

Pare ca ati "chinuit" ceva motoarele prin off...

 

 

p.s. nu muta nimeni topicul la locul lui, la imagini din calatorii?

 

Da .. am scos autostrazile de pe GPS si am setat drumul cel mai scurt .. in general a fost ok , ne-a cam dus prin curtile oamenilor :) dar am ajuns si pe niste drumuri de munte unde motoretele noastre nu prea aveau ce cauta si care ne-au dat ceva emotii .. atunci pe moment n-as fi zis dar acum pot sa zic cu siguranta ca a meritat !

 

Legat de locul topicului, am uitat complet de cel cu imagini, rog un moderator sa-l mute acolo.

 

Superba editarea.

Cum s-au comportat intercomurile ???

 

Editarea e meritul lui Dragos cu ajutor substantial din partea lui Costin si mai mult moral din partea mea ..

 

Intercomurile (Scala Rider G9) s-au comportat excelent, am avut toti 5 si sincer la un asa drum fac toata diferenta .. nu as mai pleca fara asa ceva. Am reusit chiar sa ne conectam toti 5 in acelasi timp chiar daca nu ar trebui sa fie posibil conform producatorului :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

misto. n-am ce sa mai adaug...

 

faza cu "meanwhile in Izmit" a fost EPICA :)))))

 

Foarte misto editarea si aranjarea secventelor in videoclip..


Imi place ca nu v-ati lasat intimidati de off road si ati mers cu ele peste tot.

Nota 10 !



LE: pozele superbe!! cu ce ati tras (ce body, lens) sau n-a fost dslr? ceva mirrorless?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...

Daca la anul se mai organizeaza asa ceva...ma lipesc si eu cu siguranta.

 

Ar fi a 5-a oara cand ajung in Turcia, dar nu ma mai satur de tzara aia.

 

Peisaje superbe, diferente abrupte intre clase sociale si arhitectura, oameni extraordinari, primitori, curiosi sa iti afle povestea, preturi foarte bune la cam orice, mancare super....EXCELENT overall.

 

Bravo baietilor curajosi(e un pic "caldut" in August. :) Chiar daca e un topic mai vechi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...