Sari la conținut

CH Racing 125 ( Yamaha&Husqvarna)


Postări Recomandate

Salutare. Sunt curios si eu care din voi a auzit de o astfel de motocicleta? Este vorba despre CH Racing 125. Adica inseamna asta? Ei pai, este o combinatie care probabil la inceput suna cam ciudat, dintre Husqvarna si Yamaha, teoretic si Cagiva. Mai exact are un motor de yamaha xt 125 pe ea(4t) , iar cadru de husqvarna sm 125. Singurul lucru care il are de la cagiva este o protectie penibila de cauciuc pentru lant.

Eu sunt propietarul unei astfel de motociclete de 1 an jumatate. Am sa va arat cateva poze cu ea. Ei, de ce am facut eu postul asta?

Sunt doar interesat de cati dintre voi, cei care sunteti interesati sa va luati un 125, sau pur si simplu daca ati fi interesati, v-ati cumpara o astfel de motocicleta. Imi pun intrebarea asta pentru ca in vara as vrea sa o vand, si vreau sa stiu cam la ce sa ma astept din partea cumparatorilor. In unele o sa fie cu rotile de enduro si altele cu cele de strada.

Foarte fain este ca motocicleta poate fi folosita atat cat si pe strada fara probleme, cat si pe teren accidentat. Totusi pentru un enduro mai extrem sa zic, nu merge, din cauza lipsei de putere. In sensul ca daca vrei sa urci un deal atat de abrupt incat abia pe jos il poti urca, nu te poti baza pe cei 11 cai ai ei. In rest de plimbari prin padure nu-i problema. La drum lung, nu e prietenoasa cu fundul. Are consum super: 3 l . Poate consuma si 2,5-2,6 daca mergi foarte linistit, dar de 3 nu trece decat cu pasager, si atunci urca la 3,5. Nu o sa ma afund in detalii , decat daca este cineva interesat sa afle mai multe. Deci intrebarea finala, cati dintre voi ati cumpara motocicleta asta? Avand in vedere ca e corcitura, ca sa spun asa.( Asa a iesit din fabrica , puteti sa vizitati siteul oficial : http://www.chracing.it/ )

 

post-74227-0-17153300-1383070285_thumb.jpg

post-74227-0-16151600-1383070300_thumb.jpg

post-74227-0-58697400-1383070388_thumb.png

post-74227-0-80446600-1383070400_thumb.jpg

post-74227-0-26685800-1383070411_thumb.jpg

post-74227-0-49694200-1383070692_thumb.jpg

Editat de alint
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, mie unu imi place moto.chiar am de gand sa-mi iau anul viitor un enduro. poate o sa fiu pe faza cand o vinzi and if the price is right, who knows :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...