Sari la conținut

Siriu - Poiana BV - Bran - Rucar, 03.11


Beatrice
 Share

Postări Recomandate

Duminica, 03.11, ora 09.00 in OMV Pipera, plecare la 09.30 - 09.45, in functie de intarziati.

Traseul este asta: http://goo.gl/maps/LkiZr , viteza 110-120, pe curbe fiecare cum poate.

 

Poate o sa fie mers putin alert la drum intins ca sa mergem totusi caldura si la dus, si la intors.

 

Pana acum (si urmeaza sa mai confirme):

1. Beatrice - Er6N

2. Dorel - Er6F

3. Mihai - Hornet

4. Dragos - Hornet

5. Stefan - R125

Editat de Dan Cata
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Duminica sunt 17 grade si se incalzeste. Oricum e putin mai cald fata de cum e sambata.

http://vremea.ido.ro/Brasov.htm

 

Sunt 470 km, nu cred ca e foarte lung tinand cont ca pe Siriu mergi destul de tare, aproape ca pe un drum drept, vorba cuiva :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Is curios totusi cum o sa decurga traseul.Asteptam foto.Va urez drum bun si asfalt uscat. :10:

 

Uite aici material sa iti dai seama cum a facut ala micu` vreo 30mii cu un 125.

Nu mai aruncati cu pietre in astia cu motare mici ca nu toti ne luam miare sa zica lumea ca avem OO da noi abia mergem cu ele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite aici material sa iti dai seama cum a facut ala micu` vreo 30mii cu un 125.

Nu mai aruncati cu pietre in astia cu motare mici ca nu toti ne luam miare sa zica lumea ca avem OO da noi abia mergem cu ele.

 

Ua!, tare :)

:10:

Editat de sadr1an1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

maine ma duc eu pe traseul asta. trebuie sa ajung la Fundata la o mica V-stromanie. daca dau de ceva anormal pe traseu va anunt si pe voi :)

pe unde ziceati ca mai sunt radare ? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite aici material sa iti dai seama cum a facut ala micu` vreo 30mii cu un 125.

Nu mai aruncati cu pietre in astia cu motare mici ca nu toti ne luam miare sa zica lumea ca avem OO da noi abia mergem cu ele.

Nu am zis ca nu face ,poate face si 70mii.Doar ca pentru atat drum fata de restul motoarelor de groasa cilindrata e diferenta.Si apropo nici eu nu suport persoanele care isi cumpara doar sa se afle in centrul atentiei.Motociclismul se simte nu se face expozitie ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

maine ma duc eu pe traseul asta. trebuie sa ajung la Fundata la o mica V-stromanie. daca dau de ceva anormal pe traseu va anunt si pe voi :)

pe unde ziceati ca mai sunt radare ? :D

In Teliu mereu am dat cand am mers spre baraj si in Bradet (sau ceva cu Brad in nume localitate) mereu era cate unu.Dupa baraj nu prea am mers nu stiu sa iti spun/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Duminica, 03.11, ora 09.00 in OMV Pipera, plecare la 09.30 - 09.45, in functie de intarziati.

Traseul este asta: http://goo.gl/maps/LkiZr , viteza 110-120, pe curbe fiecare cum poate.

 

Poate o sa fie mers putin alert la drum intins ca sa mergem totusi caldura si la dus, si la intors.

 

Pana acum (si urmeaza sa mai confirme):

1. Beatrice - Er6N

2. Dorel - Er6F

3. Mihai - Hornet

4. Dragos - Hornet

5. Stefan - R125

 

AS MERGE SI EU.. DATIMI MAI MULTE DETALII VA ROG

MULTAM

 

Duminica, 03.11, ora 09.00 in OMV Pipera, plecare la 09.30 - 09.45, in functie de intarziati.

Traseul este asta: http://goo.gl/maps/LkiZr , viteza 110-120, pe curbe fiecare cum poate.

 

Poate o sa fie mers putin alert la drum intins ca sa mergem totusi caldura si la dus, si la intors.

 

Pana acum (si urmeaza sa mai confirme):

1. Beatrice - Er6N

2. Dorel - Er6F

3. Mihai - Hornet

4. Dragos - Hornet

5. Stefan - R125

 

VREAU SA MERG SI EU? MAI MULTE DETALII VA ROG

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am zis ca nu face ,poate face si 70mii.Doar ca pentru atat drum fata de restul motoarelor de groasa cilindrata e diferenta.Si apropo nici eu nu suport persoanele care isi cumpara doar sa se afle in centrul atentiei.Motociclismul se simte nu se face expozitie ;)

Prietene, sitatia sta in felul urmator. In primul rand flacaul stie sa mearga, ceea ce este foarte important, foloseste mobra din dotare foarte eficient. In al doilea rand, traseele virajate anuleaza, cumva avantajele "puterii". Este adevarat ca nu are cum si cu ce, sa sustina viteze mai mari de 100, 110 km/h dar in rest ... Am fost de doua ori cu acest grup si sunt OK. Se asteapta intarziatii, din cand in cand, mai ales, foarte important, atunci cand se schimba directia in vreo intersectie. In felul acesta se regrupeaza. R125 n-a fost ultimul !!! La faza asta este importanta sefa, Beatrice, care numara agregatele. Daca greseste, clar uitam de unu', ghinion, da' se intampla rar.

Pe de alta parte, stiu din proprie experienta ca, atunci cind calaream YBR 250, pe viraje, se tineau dupa mine cu greu, prieteni cu motoare de peste 70 CP, pe cand pe autostrazi, linii drepte, plafonam la 120-130 km/h. Asta este.

Deci se poate !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect tipul cu 125 merge bine. Pe cheia m-a depasit lejer. Ok nicieu nu merg tare sau foarte bine dar chestia aia mica e foarte usoara. Si fasneata.

Revenind la traseu daca nu apar sa nu ma asteptati

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...