Sari la conținut

Accident grav in Medias


startrek
 Share

Postări Recomandate

Rip! Din combinatia asta putea iesi urat oricine. Faceti o mie de supozitii si toate un ban nu fac in fata unei mame indoliate si a unui tata albit instantaneu. Se putea intampla in Franta, Zimbabuwe, etc. Toata lumea stie ca daca nu respecti regulile faci buba tu sau altul dar natura umana este unica iar romanului ii place sa exemplifice. Fiti decenti in fata mortii si trageți fiecare concluziile in gand, caci celalat din spatele tastarurii va lua stirea ca un can-can sau va incerca sa va explice cum ar fi franat el ambele roti si ar fi sarit peste masina in locul mortului, folosind experienta acumulata in cei 10 ani... de scris la calculator. N-as fi vrut sa scriu, dar daca forumul asta a devenit o baltoaca in general, fiti decenti macar aici si lasati pop-cornul (chiar si virtual) pentru alte topicuri mai suculente unde va puteti balacari in voie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Condoleante familiei si prietenilor.

 

Nu ca (n)-as fi moralist, dar combinatia tanar + vitezana si-a luat tributul.

 

Cum poti tu ca parinte sa il lasi pe fi-tu la 21 ani sa isi ia vitezana cand, cel mai probabil, experienta lui in trafic batea spre 0? Si probabil sa ii dai si bani pentru asta...

 

 

Ia vezi cum faci sa invarti roata motocicletei mai mult decat cea de la mouse..

 

 

 

 

Odihneasca-se in pace.

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ca sa revenim la cauciucuri, da, stiu ca suna obsedant, dar acesta e un caz clar de cretinism, de inconstienta pura. Da, cauciucul fatza e opinca, se vede in poza. Omul a frinat maxim (oricine ar fi facut la fel in situatia aia), roata fatza a derapat, a cazut, si a intrat cu capul in masina, nu a avut nici o sansa. Daca raminea pe 2 roti la impact, avea macar O sansa sa sara peste masina, si poate deznodamintul era altul. Deci, un Pirelli Supercorsa SC1, un BT R10, Metzeller Racetec K1 pus de nou pe roata fatza, iti mai da niste sanse sa scapi cu viatza cind stii ca o arzi tare pe drumuri publice. Este al nspelea caz cu urmari devastatoare cind moto derapeaza inainte de impact. Am un prieten care a intrat in roata spate a unui Cielo care I-a intors in fatza, roata de la masina efectiv strimbata, aripa indoita maxim, omul s-a basculat peste masina si s-a ales doar cu dureri, fara rupturi. In cazul lui, nu cauciucul i-a salvat viata, mai mult experienta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe strada aia nu trebuia sa se intample nici un accident, e o strada intre blocuri...

Tanarul motociclist posibil a iesit asa un pic de dezmortire, o mica goarna intre blocuri si aia a fost. Un 80-100 daca a prins.. suficient.

 

Bai, intelegeti odata ca mersul in oras "la ghici" pe stradute pline cu masini, caini, etc... e sinucidere curata.

 

Sa-i fie tarana usoara si poate amatorii de senzatii printre blocuri de 21 de ani si motocicleta pricep ceva din accidentul asta.



(ca ala n-avea permis n-are nici o relevanta, masina putea fi condusa si de cainele lui, de o maimutza dresata, nu conteaza. mortu tot mort e, el a bagat mana in gaz. la un 40 la ora nu murea, sa fie clar)

Editat de B.B.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Adi a fost vecinul meu am stat gard in gard cu el si pot sa va spun ca imi plinge inima alturi de parintii lui.

Trebuie sa fac niste precizari dupa ce am citit acest topic. Deci: Motorul era in regula, am reparat impreuna la el in luna August. Cauciucurile nu erau uzate iar casca o avea din Germania. Nude la rusi. Era costumat cum trebuie. Nu era vitezoman mai mare ca oricare dintre noi. Strada pe care a vut loc accidentul o cunosc foarte bine. Am trecut si eu pe ea de mii de ori. E o strada banala pe care nu poti merge repede. Peste tot sint oameni ciini si tot ce vrei mai ales la ora aia. Eu nu cred ca avea mai mult de 50 la ora.

R.I.P. Adi....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca intri cu capul intr-o masina la 40km/h , mai mult ca sigur ajungi la morga, nu are importanta marca castii de protectie, ideea e ca nu trebuie sa ajungi la asemenea impacturi.Mergi cu 70km/h, iese masina brusc si te surprinde, apesi masim frina, aluneca roata fatza, cazi, si te opresti in 1 tona de fier. Daca dai direct cu capul esti statistica. Nu e primul exemplu, a mai fost un ghinionist prin Bucuresti, str Iancu Nicolae, la fel a murit.Mai toti motoristii neexperimentati conduc cu ideea ca lor nu li se intimpla, ca doar fraierii o patesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa clarific cateva chestii sa se limpezeasca apele. Motociclistul in cauza era vitezoman fara nicio scuza. Strada pe care se afla avea limitare la 20 pt k era zona rezidentiala iar martorii au spus k avea viteza mare...ce-o fi insemnand viteza mare nu stie nimeni decat motociclistul. Dupa ce a vazut k e in incurcatura si ca ii taiase soferul auto calea a franat violent si a intrat in voblaj dupa care s-a lovit de masina, a sarit peste masina si a cazut drept in cap pe asfalt sau unii spun k direct cu capul in bordura. Pe cand a ajuns ambulanta mai avea puls dar foarte slab. Si apropo de casca...nu o mai avea in cap in momentul impactului cu solul deoarece nu si-a folosit acea inchizatoare de siguranta si i-a sarit din cap dupa impactul cu masina. Informatii de la martori + personal de pe ambulanta + politist ce ancheteaza cazul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa clarific cateva chestii sa se limpezeasca apele. Motociclistul in cauza era vitezoman fara nicio scuza. Strada pe care se afla avea limitare la 20 pt k era zona rezidentiala iar martorii au spus k avea viteza mare...ce-o fi insemnand viteza mare nu stie nimeni decat motociclistul. Dupa ce a vazut k e in incurcatura si ca ii taiase soferul auto calea a franat violent si a intrat in voblaj dupa care s-a lovit de masina, a sarit peste masina si a cazut drept in cap pe asfalt sau unii spun k direct cu capul in bordura. Pe cand a ajuns ambulanta mai avea puls dar foarte slab. Si apropo de casca...nu o mai avea in cap in momentul impactului cu solul deoarece nu si-a folosit acea inchizatoare de siguranta si i-a sarit din cap dupa impactul cu masina. Informatii de la martori + personal de pe ambulanta + politist ce ancheteaza cazul

martorii si daca vad un scuter cu toba mai ciudata zic ca avea cel putin 100km/h!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca....si cu parca.....criticile nu prea isi au rostul,asa a fost sa fie,putea sa i se intample oricaruia din noi!!

dumnezeu sa il odihneasca in pace,pacat de tineretea lui!

 

Cate accidente moto s-au produs in octombrie nu s-au produs tot sezonul!!!asa ca fratilor lasati motoarele unde le e locul pe timp de iarna,soarele este foarte inselator,la fel si aderenta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa clarific cateva chestii sa se limpezeasca apele. Motociclistul in cauza era vitezoman fara nicio scuza. Strada pe care se afla avea limitare la 20 pt k era zona rezidentiala iar martorii au spus k avea viteza mare...ce-o fi insemnand viteza mare nu stie nimeni decat motociclistul. Dupa ce a vazut k e in incurcatura si ca ii taiase soferul auto calea a franat violent si a intrat in voblaj dupa care s-a lovit de masina, a sarit peste masina si a cazut drept in cap pe asfalt sau unii spun k direct cu capul in bordura. Pe cand a ajuns ambulanta mai avea puls dar foarte slab. Si apropo de casca...nu o mai avea in cap in momentul impactului cu solul deoarece nu si-a folosit acea inchizatoare de siguranta si i-a sarit din cap dupa impactul cu masina. Informatii de la martori + personal de pe ambulanta + politist ce ancheteaza cazul

SlipKnot pare s-o spuna bine, pacat ca il foloseste pe k in loc de ca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu mai desfacem firul in patru...baiatul e mort si cel cu masina a gresit..Dumnezeu sa-l Ierte si sa-l Odihneasca si sa ii dea acolo sus um motor pe care sa calareasca toata ziua...ma doare sufletul cand vad un baiat la 21 de ani cu viata in fata ca se stinge..sa il lasam sa se odiheasca si sa nu-l mai judecam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...ma doare sufletul cand vad un baiat la 21 de ani cu viata in fata ca se stinge..

Pe mine ma doare cand vad prostalani in trafic pe 4 si pe 2 roti. Zmei jm3k3ri, baieti "faini" de altfel, pana li se intampla.

Cum iti asterni, asa dormi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca....si cu parca.....criticile nu prea isi au rostul,asa a fost sa fie,putea sa i se intample oricaruia din noi!!

 

Nu, mie n-are cum sa mi se intample in modul asta, eu macar imi leg casca.

 

E o strada banala pe care nu poti merge repede. Peste tot sint oameni ciini si tot ce vrei mai ales la ora aia. Eu nu cred ca avea mai mult de 50 la ora.

R.I.P. Adi....

 

Esti motociclist? Nu stiu daca esti, dar se pare ca nu.

Cand ai 21 de ani si ai motocicleta sport, cand scoti motoreta pe o zi racoroasa o scoti ca sa "simti" un pic ca o ai, te duci undeva intr-un loc ferit si o accelerezi un pic, in treapta 1-2, sa simti un pic cluplul si calutii. E normal, toti facem sau am facut asa.

Lasa-ma cu 50 la ora...

 

N-a zis nimeni ca a mers, eu sincer nici nu cred ca a mers undeva.. s-a dus incetisor pana la capatul strazii.. s-a uitat sa nu vina nimeni, apoi a dat un pic de goarna de incalzire pana in capatu celalalt, dar din pacate a iesit maimutza cu masina in acelasi timp, probabil si maimutza pandind acelasi lucru, sa nu fie nimeni in zona cat muta el masina...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cauza taxei de inmatriculare f mari , probabil a pus numerele altei masini identice , pe a lui ..

 

probabil a vrut sa o mute , si l-a omorat pe colegul nostru :(

aia era..taxa e de vina. a pus numerele altei masini pt ca e un cocalar obosit. N aveti bani sa le inmatriculati..mergeti in plm cu tramvaiul. Asta e legea, tre sa o respecti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Update video 4.Nov.2013 cu mai multe detalii: http://novatv.ro/2013/11/video-tragedia-din-vitro-a-indoliat-orasul-mesajul-motociclistilor-medieseni/#.UnfNvvlmgus



 

Şoferul vinovat de producerea accidentului va fi cercetat în stare de libertate. El a fost prezentat în cursul zilei de duminică Parchetului Mediaş cu propunere de arestare preventivă pentru o perioadă de 29 de zile, însă Parchetul Mediaş a decis cercetarea lui în stare de libertate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Update video 4.Nov.2013 cu mai multe detalii: http://novatv.ro/2013/11/video-tragedia-din-vitro-a-indoliat-orasul-mesajul-motociclistilor-medieseni/#.UnfNvvlmgus

 

 

Şoferul vinovat de producerea accidentului va fi cercetat în stare de libertate. El a fost prezentat în cursul zilei de duminică Parchetului Mediaş cu propunere de arestare preventivă pentru o perioadă de 29 de zile, însă Parchetul Mediaş a decis cercetarea lui în stare de libertate.

Traiasca rromania mare! Te omoara si umbla liber dupa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...