Sari la conținut

Adi Torpan Adventure - romania vazuta de pe motocicleta


Postări Recomandate

Geniale poze, felicitari pentru tot!

Cat despre harababura de mai sus, dati-mi voie sa-l asemuiesc pe Andrei cu un politist care sta la panda dupa singurul copac, de-a lungul unui drum perfect drept care nu se intersecteaza cu nimic, si pe care avem linie continua, el oprind pe fiecare care trece linia continua pe motiv ca e ilegal, el fiind chiar "pictorul" care a trasat linia continua(probabil peste cea discontinua care a existat intotdeauna acolo). Bravo "frate"! De oameni din astia e nevoie! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 53
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Geniale poze, felicitari pentru tot!

Cat despre harababura de mai sus, dati-mi voie sa-l asemuiesc pe Andrei cu un politist care sta la panda dupa singurul copac, de-a lungul unui drum perfect drept care nu se intersecteaza cu nimic, si pe care avem linie continua, el oprind pe fiecare care trece linia continua pe motiv ca e ilegal, el fiind chiar "pictorul" care a trasat linia continua(probabil peste cea discontinua care a existat intotdeauna acolo). Bravo "frate"! De oameni din astia e nevoie! :crack:

 

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai simtit ceva probleme de racire ( nu intreb ref ultimele poze :) ) de la aripa inalta pe roata fatza?

Nu, deloc. Am si traversat M-tii Albaniei la peste 40 grade cu ea asa si n-au fost probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

faine pozele,frumos filmuletul.Multa bafta si excursii frumoase in continuare...Ca abia a inceput sa ninga! Pana in primavara o sa mai vedem filmulete frumoase.Dar vreau pe zapada mai mare ! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super filmele de la Scaunul Domnului, cel putin la ep. 1 si 3 am stat cu ochii lipiti de monitor. Inteleg ca ati urcat cam cu aceeasi viteza cu care au urcat biciclistii.... Sugestie: data viitoare, de ce nu faceti si voi ca biciclistul ala din ep. 1- luati-le in spate! :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salut.

 

La intalnirea organizata de Achimoto mi-ai zis ca ai un combo de anvelope care iti plac, care include Mitas E09Dakar pe spate, i nsa nu am retinut ce foloseai pe fata.
Te intreb pt ca am ramas placut surprins de E09 Dakar insa pt fata nu am o solutie inca si deja incep sa ma pregatesc pt turele din sezonul 2014.

 

Multumesc anticipat.

 

P.S.

 

Mai fa ceva ordine in mesaje ca nu poti primi pm-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

 

La intalnirea organizata de Achimoto mi-ai zis ca ai un combo de anvelope care iti plac, care include Mitas E09Dakar pe spate, i nsa nu am retinut ce foloseai pe fata.

Te intreb pt ca am ramas placut surprins de E09 Dakar insa pt fata nu am o solutie inca si deja incep sa ma pregatesc pt turele din sezonul 2014.

 

Multumesc anticipat.

 

P.S.

 

Mai fa ceva ordine in mesaje ca nu poti primi pm-uri

 

Salutare

 

Combinatia castigatoare era E09 spate & E07 fata !

Spatele este ok si mers pe macadam , si mers pe sosea uscata sau uda ( aici cu grija de riguare ) , iar fata este intr-un fel compromisul ideal intre crampoanele de pe marginea gumei care adera bine la off road , si aderenta ok pe sosea , toate astea in ideea unui mers voiniceste permis de un enduro touring !

 

 

Cat mai multi km fara evenimente nedorite in 2014 ! Sa ne revedem cu bine :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da , asa e. E09 spate si E07 fata. Folosesc combinatia asta de vreo 4 sezoane deja. E un bun compromis pentru suprafetele de rulare diferite inclusiv si pentru partea mai hard care-o fac din cand in cand.

In continuare un filmulet facut cu ocazia revelionului motorizat 2014. sa auzim de bine ;) Setati pe 720 HD

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Multam Rockerule, poate ne revedem in vara la o iesire pe undeva ;)

 

Si alt film din acest weekend mai extrem putin, mai pe romaneste aventure prin zapada, set 720 HD :

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles , am la vara de gand sa fac o tura mai lunga prin tara cu cat mai putin asfalt :) daca se poate doar pentru alimentare... am sa te contactez daca nu te deranjez prea tare sa discut niste trasee cu tine :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mno, o recomandare… daca se permite, fa filmele mai scurte si concentrate… 20ish minute e mult - merge pt participanti, pt cine n-a fost acolo, dar pt cine nu si doar da peste ca sa vada o idee / o inspiratie / ceva.. . dupa 3-4 minute deja da pe sarite si sansele sa sara peste partile interesante devin mari. zic si eu ca m-as uita / subscribe dar nu am cum sa ma uit la 20 minute…

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Prima traversare a calimanilor la peste 2000 m facuta in 16.05.2014. De data asta cameraman a fost un tovaras din trupa (Imre).

Sus am fost nevoiti sa ne refugiem in Statia Meteo din cauza unei furtuni de zapada insa a trecut in 2 ore si ne-am reluat tura.

 

(set 720 HD)

 

Filmele sunt facute mai lungi pentru a se vedea starea si gradul de dificultate a traseelor precum si peisajele prin care trece traseul, nu mi se pare mult deloc.

Te uiti pe sarite daca n-ai timp ;)

Sa auzim de bine !



Si o tura mai soft de saptamana trecuta cu traversarea pasului Rotunda (M-tii Rodnei si Suhard), Obcinele Bucovinei, Rarau.

 

 

Set 720 HD !

Editat de aditorpan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...