Sari la conținut

Harley Street - 750 / 500 CC


Philip_HD
 Share

Postări Recomandate

intr-o noapte, un night rod special, o dyna si o honda magna, beti muti fiind se baga la un 3some. rezultatul e Hardly Davidson Street.

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=WoMtLTHNvMY

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=B-eE5_EM3YA

 

 

ps : Boltul arata super frumos pe langa...asta. Iron-ul ramane ZA BEST in segmentul de piata vizat, parerea mea.

Clar idee comerciala excesiva, din punctul meu de vedere.

 

Dintre toate modelele noi de la HD, eu zic ca 72 si 48 sunt exact jucariile care sunt baza inceputului de a te juca.

 

Iron e clar un NUME! Cel pe care l-a avut @ZoliArt m-a cucerit rau de tot cand m-am pus pe el - post-25613-0-74190200-1383771490_thumb.jpg

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba, va pune careva sula-n coaste sa v-o cumparati?

Nu iti place nu o cumperi, o vezi pe strada, intorci capul, auzi zumzaiala de vitezana, iti astupi urechile....si asa mai departe.

Ca e motor racit cu apa, cu aer cu ulei, cu pacura, cu ce dracu o fi, ai libera alegere sa-ti achizitionezi ce-ti place.Nu-ti place reclama la un produs, nu-l cumperi.S-a urcat careva pe vreun model de asta nou si l-a usturat curu de la antigel?

Eu nu vad care-i smenul pe aici, pentru cei indragostiti de modelele vechi sa si le ingrijeasca si sa le calareasca, pt ceilalti care vor sa combine 3 stiluri(naked, chopper si vitezana) in unu singur sa-si ia noul HD.

P.S.Am mai spus-o si ma repet, marca de motociclete HD e deosebita, dar cand vad psihopati posesori si care mai cred ca ei fac parte din istoria HD de cand si-au luat sportster ma umple dezgustul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lordule, Bullet face referire la alt Iron :peace:

De acord, dar mai conteaza ca e vechi ca e nou tot faine sunt :alcy: (modele astea).

 

@catas_him E un topic de opinii, si asta se si intampla, fiecare isi spune opinia si sper sa o faca fara sa se atace unii pe altii. N-are rost sa ne atacam unii pe altii ci doar sa ne spunem punctele de vedere, eu personal am mers cu sporster si imi plac. Cel mai mult mi-a placut ca sunt mai sportive, eu cu dragstarul meu de 1100 pe curbe (cu serpentine) ramaneam bine in urma, acela pe care il urmaream era de 1200cc dar sigur nu faceam fata nici la cel de 883cc.

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De acord, dar mai conteaza ca e vechi ca e nou tot faine sunt :alcy: (modele astea).

 

@catas_him E un topic de opinii, si asta se si intampla, fiecare isi spune opinia si sper sa o faca fara sa se atace unii pe altii. N-are rost sa ne atacam unii pe altii ci doar sa ne spunem punctele de vedere, eu personal am mers cu sporster si imi plac. Cel mai mult mi-a placut ca sunt mai sportive, eu cu dragstarul meu de 1100 pe curbe (cu serpentine) ramaneam bine in urma, acela pe care il urmaream era de 1200cc dar sigur nu faceam fata nici la cel de 883cc.

Vezi ca e unul pe aici la care opinia lui, e litera de lege, nu poate omu sa-si dea cu parerea, ca hop apare HD si imi pune a nspea oara filmulete de pe youtube, de cand era strabunica fata mare, cu istoria Harley.....

Ideia e ca orice firma care se respecta, vine cu ceva nou, deosebit, atractiv pt unii, mai putin placut pt altii, de la a avea o opinie si nu ma refer la propozitia mie-mi place, mie nu, si pana la a incepe aruncatul cu ca.ca.o pe topicul asta, nu mai e mult.Spre exemplu eu sunt adeptul racirii cu apa, pt unii un inconvenient, pt altii ceva placut.Avantaje si dezavantaje si de o parte si de alta (racire apa -aer)....

Un motor interesant, o linie frumoasa, design-ul armonios.....pentru oras imi pare a fi "parerea mea" o motocicleta foarte utila....

Toate bune.

 

P.S.Nu vreau sa intru in discutii referitor la comparatiile care le-ai facut....nu sunt bine venite aici, nu-si au locul.Am adus in discutie sportsterul tot datorita userului HD, care, sincer, trebuie sa-si schimbe medicatia sau.... medicul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

personal nu prea-mi place. o bag in aceeasi galeata cu v-rod-ul. ar trebui sa merg cu ea sa-i vad performantele care oricum m-ar lasa rece ca are alt fel de aspect decat ce caut eu la o motocicleta, mai ales la HD.

dar nu inseamna ca nu poate fi un motor bun, fiabil si util celor ce le pica cu tronc stilul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar de ce de 5-700? ce, strica sa ai motor mai puternic? eu am avut sportster de 1200 si era f bun si pentru oras si pt extra. oricum forta de la 1200 HD nu cred ca se compara cu 1400 japoneze.

iar ca marime, intre sportsterul vechi si softailul de acum sa stii ca diferentele ca manevrabilitate in oras sunt insesizabile, cu toate ca softailul e mai mare. eu merg la fel de bine si cu softail.

 

nu cred ca harley o sa scoata motor mai mic de 883. si e bine asa. designul de la sportster e clasic, daca vrei si mai retro ia si-l customizeaza. ai 48 care e misto de tot, mai e si sportster 72 un altfel de clasic....

ai de unde alege

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Singura problema cu aparitia acestor doua modele este ca se va naste un sentiment de canibalism intre 500+750 pe o parte si 883+1200 pe de alta parte. Iar modelul Sportster cu motorul de 883 si poate si 1200 vor avea de suferit. O sa vedem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi sunteti fani de brand?

Nu ati adus in discutie nimic referitor la motorizare, toti discuta despre cat de frumos stralucea nu stiu ce model in soarele diminetii.Aveti vreo indee de performantele motorului asta sau vorbiti ca nostalgicii comunismului cum ca tare era mai bine inainte?

 

Important:"The bikes that will be sold in the US, Canada and Mexico will be built in Kansas City. The bikes that will be going to Portugal, Spain, Italy and India will be manufactured in India."


David Allan Coe-

 

Those Harley's they cost so much money

A Honda is all he could buy

He covers it up on his car ort,

If anyone saw it he'd die.

He acts just as tough as his buddies

They drink Harley Davidson beer.

And he tells anyone that will listen,

He's buying a panhead next year.

And we all laugh and think it's so funny,

Especially when we hear him say,

"Right now I'm just learning to ride, man

Oh but I'll have a Harley someday. Yeah but I'll have a Harley someday

He don't take his bike to Daytona,
But he carries his helmet along.
And the Ironhorse Saloon shirt he's wearing,
Say's bike week 1981.
He's a bona fide wanna be tough guy.
With long hair and chains on his boots.
He works 9 to 5 Monday through Friday
In loafers and Ivy League suits.

And he's thinking of getting a tattoo,
And maybe an earring or two.
As much as we hate to admit it,
We all know what he's going through.
We say he's a true weekend warrior,
He's wearing his old Harley hat.
And the truth is it's hard to remember,
That we all started out just like that.

Editat de catas_him
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Mah, adevarul ca goana asta dupa ban I-o ametit si pe HD. Bine ca o plecat Willie!

Rahaturile astea facute in India o sa prinda foarte bine la cocalarii din intreaga lume. In schimb nu cred ca un biker serios o sa intoarca vre-odata capul dupa ele, sau sa arunce o a doua privire.

De o vreme le tot ieftinesc taind din crom si calitatea materialelor. Dar acuma au intercut masura!

Partea buna e ca o sa iasa mai tare in lumina adevaratele motoare HD... alea mai vechiute si mai scumpute... cele adevarate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 years later...

Intrebare, s-a dat cineva pe asta nou, Street Rod? Momentan nu a ajuns prin zona dar vad ca e foarte laudat prin afara (ma rog, nu chiar peste tot). Targetul e city commuter si in traficul de Bucuresti mi se cam preteaza o asemenea scula. Intamplarea face sa fiu in cautare de un HD si tocmai imi pica asta "in poala" care culmea, l-as lua si de nou cu garantie si toate alea.

 

Pare sa fie o alegere inteligenta dar parca acea pozitie intre sportiva si cruiser imi da cu virgula. Imi place cruiser, mai puturoasa, asta e clar. Daca are cineva o parere, puneti-o si aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

l-am vazut si la smaeb. cum spuneam si la inceput (intr-o forma asa mai de marlan) cred ca e pt un segment anume de oraseni...

el e mic/utz dar cu garda la sol inalta si lat daca te uiti de la rezervor. nu stiu cat de ok e sa mergi prin oras si la o frana brusca sa-ti pui oole pe rezervor (...)

dar Motor Co exploateaza si segmentul mai de jos, mai girlie cred. si se aliniaza incet incet la reglmentarile eco friendly globale

 

in rest aceeasi calitate HD, cablurile alea pe furca aruncate la fel de inestetic ca la oricare alt model din gama

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...