Jump to content

Recommended Posts

Este al doilea sezon cu motocicleta asta(si singura), 12.000 km, qualifier2 fata/spate.

Primul a fost cel pe care l-am claxonat, al doilea este urmatoarea masina, uite-te atent pe filmare ca atunci cand m-am apropiat de el se vedea ca avea banda de mijloc intre roti

Asta s-a vazut cat se poate de clar, eu ma refeream ca mergi foarte repede, daca unu' din oamenii aia(ca practic amandoi erau pe mijlocu' drumului) facea dreapta in scurt in parcare(ceea ce era DESTUL de probabil), banuiesc ca iti dai seama ce s-ar fi intamplat...

Tii acceleratia cu toata mana?

Nu doarme , dar faptul ca tu mergi cam inconstient nu ii face pe ceilalti neaparat prosti...

Mai degraba puneai titlui: 2 prosti si 1 inconstient...

Prietene vezi-ti de treaba ta te rog frumos...daca te uiti postul meu este in sept cand inca era inca soare si frumos...in caz ca nu ai urmarit topicul de la inceput se pun filmari si din masina.

In caz ca nu ai mai iesit din grota ta de mult lumea inca circula pe 2 roti in bucuresti.....oameni intregi la cap care isi cunosc limitele si care nu se pot numi inconstienti!!!

Nu ma refeream nici la vremea de afara, nici la cat de uscat era asfaltul, nici la topic de la inceputurile sale. Ma refeream strict la filmuletul postat de tine.

Hai sa iti spun ce vad eu acolo: 1 motociclist merge cu viteza (80 la ora din cate spui tu) pe banda 1, devansand pe dreapta toti participantii la trafic care merg (aiurea, iti dau dreptate) pe banda 2. Pana aici toate bune. Dar motociclistul , constient ca el "are dreptate", nu incetineste nici macar o data cand trece pe langa un nauc cu masina pe banda 2, nici chiar atunci cand 2 nauci chiar se baga peste el pe banda. Nici macar o data nu ai incetinit. Nici inainte de a trece pe langa aia (pentru a vedea ce au de gand, daca se baga pe banda ta sau nu), nici atunci cand chiar s-au bagat pe banda peste tine (increzator in skillul tau te-ai rezumat doar la a face o eschiva - tot pe dreapta si nu ai incetinit). Intrebarea mea (si de-asta ti-am zis inconstient): te-ai gandit macar o data ca poate unul din naucii aia (care evident ca nu te-au vazut, ca altfel nu se bagau peste tine) poate trage pe dreapta? sau parcheaza? sau mai stiu eu ce ii trece prin cap si iti taie fata complet? Ia gandeste-te ce ai fi patit tu in situatia aia cu tot skillul? Eu consider ca ai avut noroc ca naucii au dorit doar sa schimbe banda, ca nu au facut-o virand violent, ci lent si ca si-au continuat deplasarea pe banda 1.

Nu am vrut sa te jignesc spunandu-ui "inconstient", dar just think about it...

Urmărind comentariile pe topicurile de genul ăsta, realizez cât de mulți dintre noi se bazează pe un principiu de maxim risc:

”Mie nu mi se întâmplă așa ceva, doar celorlalți/ghinioniștilor/fraierilor! Iar în caz de ceva, eu chiar voi avea suficient timp să reacționez, sunt mult prea atent”.

De fapt pe asta se bazează și selecția naturală: unora nu li se întâmplă toată viața chestii de genul de mai sus, altora da; din ăștia din urmă, unii au, într-adevăr, timp să reacționeze, unii nu - și atunci apar urările de tipul ”sănătate riderului”, ”puie conservarului” și, în cazurile tragice, RIP-uri.

Oricâte încercări de a schimba mentalitatea, e un demers totalmente futil.

Edited by blorin

Mai degraba puneai titlui: 2 prosti si 1 inconstient...

:funny:

Si uite asa am REVERGORAT topicul.

Voi inca nu v-ati bagat tastaturile la iernat?? CUM??? Inca le mai folositi pe vremea asta?? Sunteti INCONSTIENTI !!!!

Si uite asa am REVERGORAT topicul.

Voi inca nu v-ati bagat tastaturile la iernat?? CUM??? Inca le mai folositi pe vremea asta?? Sunteti INCONSTIENTI !!!!

Ti-ai luat-o de la baEti si au dreptate. Mergi cam tare. Ti-am zis sa nu mai incerci sa te tii dupa mine...

dex?

In curand o sa apara cuvantul si acolo daca-l mai folosesc vreo doi ca el. Ca "daca se foloseste" devine obligatoriu dupa parerea unor academicieni. Daca "boborul" vorbeste incorect pentru ca n-a dat pe la scoala tre' sa oficializam incultura si sa vorbim la fel. Ma zgarie pe creier "nicio".

Revenind la topic, flacaul a avut mare noroc pana acum daca nu si-a luat-o, mergand in stilul asta, dupa doar 12000 km. Ii doresc noroc in continuare caci are mare nevoie. Dupa cum riposteaza nu cred ca a inteles nimic din ce l-au sfatuit multi, asa ca ... fiecare pe barba lui.

dex?

In curand o sa apara cuvantul si acolo daca-l mai folosesc vreo doi ca el. Ca "daca se foloseste" devine obligatoriu dupa parerea unor academicieni. Daca "boborul" vorbeste incorect pentru ca n-a dat pe la scoala tre' sa oficializam incultura si sa vorbim la fel. Ma zgarie pe creier "nicio".

Revenind la topic, flacaul a avut mare noroc pana acum daca nu si-a luat-o, mergand in stilul asta, dupa doar 12000 km. Ii doresc noroc in continuare caci are mare nevoie. Dupa cum riposteaza nu cred ca a inteles nimic din ce l-au sfatuit multi, asa ca ... fiecare pe barba lui.

Despre ce vorbiti?

Eu despre

REVERGORAT

Habar nu am!

Habar nu am!

Asculta cu atentie in filmuletul de l-am postat....in caz ca nu-l stii te vei distra un pic

Trebuia sa puna clipul de la inceput si ne prindeam si noi de "noul" cuvant. Si, uite asa, am mai "compus" o pagina de topic ! Parca era si o anecdota/zicala populara, ca banc este prea "modern" spus. Cica, "un prost arunca o piatra in balta si trei destepti o cauta" ... si acum !

Era la misto, bre!

Prea culturally biased pentru mine, n-am prins gluma de data asta, sorry.

Nimic, nimic nu i-a intrat in cap, cred ca-i batut cu pvl@-n cap :))

PS: am o gramada filmulete de pe camera din masina, unde sunt mai multi idioti, acolo merg legal si nu au nici o scuza.. mi-e lene sa le pun, le pun degeaba, se vor gasi mereu oameni sa le gaseasca scuze.

Sarbatori fericite!

Edited by icsu

Ptr Slyther...

Smecherie mare, si ne plangem ca sunt conservari care-s "prosti". Man da oglinzile, oglinzile, cum le dai? La kil, la bucata ?

Mare smen de figurant, pfoa, ne-ai aratat ca tu esi omul" da, da, tu esti omul",

Bleah,

Edited by ktor