Sari la conținut

suzuki intruderVS vs Kawasaki VN 800 vs Yamaha Dragstar xvs 650


chopper_awo
 Share

Postări Recomandate

preferati sa despicat firu-n 14 in loc sa intelegeti ideea

daca e p'asa...chopper de serie nu mai e chopper

iar roata de VN800 A e mai subtire decat toate

si mie mi-ar placea un chopper dar tre sa merg si prin oras cu el...nu numai duminica la sosea si decat sa rup bilete la calatorii raatb...mai bine merg cu un cruiser care sa mi-l permit financiar

 

cu stima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

sunt fost posesor de Dragstar Classic 650 '02, si prost am fost ca am vandut-o. Motocicleta fiabila. Am schimbat consumabilele la timp si nu am avut niciodata o problema. Este foarte confortabila, manevrabila in ciuda greutatii mele (eu sunt un schilod de 65kg la 1.80m cu tot cu geaca si casca). Am fost cu ea la drumuri lungi si nu am avut probleme dar daca vrei sa mergi mai mult de 120km/h vei avea disconfort. Este un motor cu capacitate mica insa bine gandit pentru vitezele normale. Cardanul, cromul, instrumentatia, electrica sunt foarte aerisite, calitatea iti da impresia ca sunt facute sa dureze iar daca ai de umblat la ele sunt simple de inteles.

 

Este o motocicleta cu caracter, arata extraordinar, motorul toarce frumos daca ai grija de el, Este customizabil, gasesti aftermarket peste tot. Dragstarul este produs de serie, si foarte raspandit, ceea ce ma face sa cred ca e o platforma reusita pentru vremea ei. Inca se mai fabrica modelul Custom.

 

Singurul minus care il vad, este puterea, mi-as fi dorit sa aiba 50-60CP. Prezentul motor de 650cmc isi pierde elasticitatea la peste ~110km/h, cand devine rigid si gafaie, daca ar fi avut 6 viteze cred ca era perfect. Mi-as fi dorit sa aibe coburi solide in culoarea motocicletei si sa nu coste asa mult piesele originale. Da! Piesele originale sunt cam scumpe. Eu am bagat multi bani in mobra ca sa o mentin frumoasa, si nu a pierdut din valoare cand am dat-o.

 

In final, tu vei alege, eu ma bucur ca exista acest forum si am putut sa iti impartasesc senzatia mea despre aceasta mobra.

 

Nu am mai mers pe altceva, si sa nu iei de bun ce-am zis. Asta am avut, asta am laudat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa parerea mea

VN800A este cea mai mare si arata poate cel mai fain exceptand motorul, a Harley, calitatea finisajelor nu este cea mai buna, foarte usor de stapanit/manevrat/condus, etc., ciclistica excelenta, motorul nu stiu ...

VS800 este faina, foarte fiabila, nu are probleme chiar daca golesti tobe si alte chestii asemnatoare, dar cam mica pt. oameni peste 1.80 cel putin, imagine de chopper clar, iute si puternica, calitate

XVS650 arata fain asa desi rezervorul ala mi se pare mult prea jos, cadru fain, faina solutia estetica pt. partea cu cardanul, n-am testat, dar pare si asta mica, suna bine cele cu tobe modificate

 

daca e de chopperit/bobberit eu as alege o VT600 desi aia puteau face motorul mai mare, nu neaparat cilindreea ...

 

la vreo 3000 si ceva de euro cred ca se gaseste cu putin efort VT750 (asta cred ca le bate pe cele 3 favorite, dar e si mai scumpa ...), XVS1100, VT1100, VS1400, XL883

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...