Sari la conținut

King of The Hill 2014 Hard Enduro Tournament


guiutzu
 Share

Postări Recomandate

Hard Enduro Club Arad este pregatit sa fie gazda editiei cu numarul 2 a King Of The Hill 2014 Hard Enduro Tournament in 4-5-6 Aprilie 2013.

king_of_the_hill_2013_marek.vincik_birch

Anul acesta Prologul, cu sprijinul Primarieri si Consiliului Judetean Arad va fi amplasat chiar in cetrul orasului si transmis LIVE pe Youtube si TV cu sprijinul echipei de filmare Discovering Transylvania. O modalitate buna de a rasplati sponsorii, atat ai concursului King Of The Hill Hard Enduro Tournament cat si sponsorii pilotilior. Traseul Prologului va fi accesibil ambelor clase, mai mult HECA ii va rasplati pe cei mai rapizi piloti dupa cum urmeaza:

Knights (PRO); Locul 1 – 500 Euro; Locul 2 – 300 Euro; Locul 3 – 200 Euro.

Squires (HOBBY); Locul 1 – 300 Euro; Locul 2 – 200 Euro; Locul 3 – 100 Euro.

Premiile de anul acesta la finalul competitiei sunt:

Knights (PRO); Locul 1 – 1000 Euro; Locul 2 – 700 Euro; Locul 3 – 500 Euro.

Squires (HOBBY); Locurile 1, 2 si 3 vor fi rasplatite in produse.

king_of_the_hill_2013_marek.vincik_graha

Legat de taxa de participare, anul acesta ea va fi de 100 Euro daca este platita pana in 28 Februarie. Din 1 Martie, taxa va fi 120 Euro. Inscrierile online se vor inchide in data de 1 Aprile 2014.

Traseul de anul acesta pentru clasa PRO va include noi sectiuni, iar pentru HOBBY s-a hotarat ca traseul sa fie putin mai usor. De asemenea benzina va fi oferita de organizator pentru a evita problemele aparute in prima editie. Totusi, pilotii au responsabilitatea de a-si asigura benzina pentru Prolog, iar la startul fiecarei zile de off-road sa aiba plinul facut.

Aceastea fiind spuse, spor la inscrieri! Anul acesta doar 250 locuri vor fi disponibile, asa ca nu e de stat pe ganduri! Inscrierile Online pentru King Of The Hill 2014 Hard Enduro Tournament se fac la adresa: http://goo.gl/kj0fnR

Foto © Marek Vincik

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Nu, mai, dar trebuie sa concureze si impotriva ungurilor, si impotriva maghiarilor. Poate i-ar ajuta moldovenii daca site-ul ar avea optiunea si de limba moldoveneasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar asa, nu stiu de ce romani sunt codasi la participare in acest concurs, probabil ca este considerat un concurs prea greu pentru conationali.......

ce fraza cu mesaj subliminal.

Tipic balcanic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai va spun eu de ce,anul trecut am fost destul de multi si din cauza carentelor organizatorice toti,dar toti au zis ca nu mai calca la Arad la concurs.Este foarte simplu.Nu vreau sa intru in amanunte si sa imi aduc aminte de discutiile post concurs de pe facebook (probabil multi va duceti aminte de cum ne-a jignit sotia unuia dintre organizatori).Mai mult ca sigur asta este unul din motivele pentru care romanii lipsesc de la start.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aradul e la 190 km de Budapesta si 541 km de Bucuresti. De aia nu merg, 1100 km dus intors e cam mult... Stef lasa intrigile si organizeaza prietenestile alea... Apropo trasee de enduro pe Dealul Negru sunt? Mergem la discovery?

Editat de tedted
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca traiesti cu senzatia ca vreau sa bag intrigi. Discuta cu pilotii romani care au fost anul trecut si vezi de ce nu vin anul asta.

In rest dealul negru e de porc,de cand ne-am mutat in zona Voineasa ne-am spurcat la capre negre si flori de colt.

La descopery mai subtire anul asta,imediat ce se lasa ghiocelul ne apucam de cautat un traseu complet nou,ne mutam mai la vale in zona Brezoiului cu extindere spre Caineni cu traseul .

 

SOSO nu ma arde pentru postare neregulamentara,dar sunt si acum suparat pentru dedicatiile de la Arad.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Pai va spun eu de ce,anul trecut am fost destul de multi si din cauza carentelor organizatorice toti,dar toti au zis ca nu mai calca la Arad la concurs.Este foarte simplu.Nu vreau sa intru in amanunte si sa imi aduc aminte de discutiile post concurs de pe facebook (probabil multi va duceti aminte de cum ne-a jignit sotia unuia dintre organizatori).Mai mult ca sigur asta este unul din motivele pentru care romanii lipsesc de la start.

 

Ștefane. Am participat și eu la o ediție a Enduromaniacodepresivi și pot spune ca am fost incantat ca a-ți anulat cursa în plina desfășurare din cauza unei ploi, dar nu m-am pus sa va vorbesc de rău, părerea mea am PĂSTRAT-O pentru mine. Un sfat doar pot sa-ți spun, nu mai fiți invidioși ca crapă ficații în voi și este păcat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ce am primit eu avertisment pe topicul acesta??

 

Warning issued by ADMIN for Other in King of The Hill 2014 Hard Enduro Tournament.
Verbal warning only.

 

andrei belcic, on 18 Jan 2014 - 13:44, said:

snapback.png

 

Language: Romanian, German, Magyar, English, Hungarian

 

Unde apar limbile astea pe site?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ștefane. Am participat și eu la o ediție a Enduromaniacodepresivi și pot spune ca am fost incantat ca a-ți anulat cursa în plina desfășurare din cauza unei ploi, dar nu m-am pus sa va vorbesc de rău, părerea mea am PĂSTRAT-O pentru mine. Un sfat doar pot sa-ți spun, nu mai fiți invidioși ca crapă ficații în voi și este păcat.

IMI CER SCUZE PENTRU CELE AFIRMATE MAI SUS,DULFA ARE DREPTATE,FIECARE CU TREABA LUI,AM FOST FOARTE SUPARAT PE NISTE COMENTARII POST-CURSA MAI ALES,NU VREAU SA MA IMPLIC IN NICI O POLEMICA CU NIMENI.

 

PS cursa de la Olanesti banuiesc,am intrerupt-o din motive de securitate,erau o singura zona foarte expusa,imposibil de evitat sau de ocolit din cauza reliefului.Decat sa fi adus flori vreunui pilot la mormant mai bine sa ma injure aici.

 

BAFTA MAXIMA LA ORGANIZARE.

Editat de atillas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

Unde apar limbile astea pe site?

 

Scuze, nu e vorba de site-ul propriu zis, ci de datele de contact ale lui Mariu Gabriel Dulceanu http://heca.ro/contact/

Editat de andrei belcic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Frumos, bine organizat , periculoasa saritoarea aia de lemn cu doua despartituri (vezi accidentul neamtului) asteptam si rezumatele celorlalte doua zile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...