Sari la conținut

Suzuki Dr 800s 1992


Postări Recomandate

Puai nu prea am de unde sa incerc..., probabil mere si nu numai de la dr-uri, dar iti dai seama ca nu pot cere cu imprumut sa vad daca mere ca e (oarecum in ulei) trebe scurs uleiul...e ,,groasa" treaba ...uite o pozita

 

uite pozitza

 

uite pozitza

post-10598-1164558387_thumb.jpg

schita.doc

post-10598-1164558444_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa mine incearca la B&S .Aduc piese pana in 1990.

 

comanda la Suzuki Romania, Service, soseaua de centura Tunari, Bucuresti. Aduc ce vrei tu si monteaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da , la Dragonul Albastru (Victor ) e clinica de DR-uri . Iti poate repara si bobina .

bobina se poate face. Rebobinata la orice meserias. Nu e cine stie ce.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lui Herr Hessler ii poti trimite banii prin Western Union . Ii trimiti email cu ce vrei , ii trimiti banii si apoi primesti piesele . Este de incredere . Mie mi-a trimis piesele inainte de a primi banii .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideal ar fi sa ti-l poata lua cineva din germania, pentru ca altfel o sa dai comision la WU inca vreo 10 euro plus transportul inca vreo 30, plus vama 30% daca n-ai noroc, si uite asa iesi de 3 ori mai scump :peace:

 

Daca totusi e musai, apeleaza cu incredere, cum zicea si remu1. Am luat piese de la el de mai multe ori...

 

Inainte s-o comiti, asigura-te totusi ca aia e problema. Vezi ca s-a mai discutat problema pe forum, cel mai adesea crapa cealalta bobina, de pe alternator; aia e usor de refacut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideal ar fi sa ti-l poata lua cineva din germania, pentru ca altfel o sa dai comision la WU inca vreo 10 euro plus transportul inca vreo 30, plus vama 30% daca n-ai noroc, si uite asa iesi de 3 ori mai scump :peace:

 

Daca totusi e musai, apeleaza cu incredere, cum zicea si remu1. Am luat piese de la el de mai multe ori...

 

Inainte s-o comiti, asigura-te totusi ca aia e problema. Vezi ca s-a mai discutat problema pe forum, cel mai adesea crapa cealalta bobina, de pe alternator; aia e usor de refacut.

 

Am vrut sa comand eu ceva ieri de la Hessler... si costa transportul 84eur. Vroiam si eu ceva de 7e.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...