Sari la conținut

CONSTRUCTORI DE MOTOCICLETE ..CATI SUNT IN ROMANIA?


tudy55
 Share

Postări Recomandate

CINE STIE CU EXACTITATE CATI CONSTRUCTORI SUNT IN ROMANIA ,DACA SUNT DISPUSI SA SOCIALIZEZE SI DACA DA,HAIDETI SA ORGANIZAM O INTALNIRE,UNDE SA DISCUTAM DESPRE O POSIBILA COLABORARE IN VEDEREA REALIZARII UNUI DOCUMENTAR DESPRE CUM A INCEPUT FIECARE ,DESPRE VIATA FIECARUIA ,ATELIERE,SCULE ETC .AM POSIBILITATI DE FILMARE CU ECHIPAMENT PROFESIONAL,EDITARE,SUNET ETC.DACA NU FACEM NOI ASTA ,CREDETI MA CA NIMENI NU VA FACE ASTA,SAU MACAR CATE UN EPISOD PILOT DE 3-5 MINUTE,CARE VOR FI POSTATE PE MOTOCICLISM SI VEDEM CE INTERES ESTE . POSTEZ MAI JOS CATEVA EXEMPLE DE LA AMERICANI BINEINTELES.EU NU AS VREA SA FIU DEZAMAGIT DAR CUM SPUNEA SI CIORAN "MA DEDIC PLACERII DE A FI DEZAMAGIT", VA MULTUMESC

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=LEvq3uxk9CY

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 118
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

eu ma gandeam ca ar fi frumos sa facem un proiect de motocicleta autohtona, de serie. eventual reinvierea unui brand, in genul celor de la Pegas. Carpati si/sau Mobra ar putea avea aceeasi sansa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@tuddy

 

Sunt destul de putini constructori de motociclete in Romania. Nu cred ca sunt si altii pe care sa nu-i stii deja. Si ma refer la contructori care pot face o motocicleta de la zero. Sunt cei cativa care traiesc de pe urma constructiei de motociclete.

Cei care cocheteaza cu curentul poate sunt mai multi si sunt cei care au o bruma de scule si un garaj si isi fac strict pentru ei.

 

Daca spui ca ai acces la aparaturade filmare & co ii poti contacta cu un PM pe fiecare si va apucati de treaba.

 

Pentru inceput cred ca ar fi mai indicat o intalnire a tuturor celor care traiesc custom.



[...] E buna si ideea de a reinvia o marca autohtona doar ca e mai greu de realizat, parerea mea.

 

Imposibil de realizat as spune. Doar daca are cineva minim 100 de mil de Euro sa investeasca intr-o fabrica si sa produca motociclete facure in Romania. Stim cu totii ca este o utopie reinvierea asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa le reinvii ca sa ce? tehnologie de zeci de ani,fiabilitate spre 0...

 

Stiu ca acum cativa ani erau in discutie niste planuri de reinviere a marcii Mobra ,de catre o fabrica din Brasov...cu un design modern,un motor mai eficient in 4 timpi.Chiar cred ca ar fi avut succes o motoreta de genul,sa fie cat de cat fiabila,ieftina ,pentru tot poporul. cam cum e la indieni,au ei o marca proprie,e un fel de hibrid intre scuter si motocicleta,si o vezi la toate colturile.

 

Romanul tipic scuterist e omul care are scuter pentru ca nu are bani de altceva sau doar din motivul economiei (sa nu se inteleaga ca generalizez),si cred ca daca avea de unde,ar fi cumparat o motoreta autohtona daca era pretul bun.

 

Din pacate sunt doar vise.



Moamaaa..ce mi-am muscat-o.cautand informatii despre mobra de care am spus...am aflat ca a fost o farsa...hahahhhahaha...

 

 

Deci da,pana si IDEEA reinvierii unui brand romanesc de motociclete e o FARSA .hahahahaha

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CINE STIE CU EXACTITATE CATI CONSTRUCTORI SUNT IN ROMANIA ,DACA SUNT DISPUSI SA SOCIALIZEZE SI DACA DA,HAIDETI SA ORGANIZAM O INTALNIRE,UNDE SA DISCUTAM DESPRE O POSIBILA COLABORARE IN VEDEREA REALIZARII UNUI DOCUMENTAR DESPRE CUM A INCEPUT FIECARE ,DESPRE VIATA FIECARUIA ,ATELIERE,SCULE ETC .AM POSIBILITATI DE FILMARE CU ECHIPAMENT PROFESIONAL,EDITARE,SUNET ETC.DACA NU FACEM NOI ASTA ,CREDETI MA CA NIMENI NU VA FACE ASTA,SAU MACAR CATE UN EPISOD PILOT DE 3-5 MINUTE,CARE VOR FI POSTATE PE MOTOCICLISM SI VEDEM CE INTERES ESTE . POSTEZ MAI JOS CATEVA EXEMPLE DE LA AMERICANI BINEINTELES.EU NU AS VREA SA FIU DEZAMAGIT DAR CUM SPUNEA SI CIORAN "MA DEDIC PLACERII DE A FI DEZAMAGIT", VA MULTUMESC

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=LEvq3uxk9CY

 

 

 

Tot discutam despre chestia asta si cu bebe ( anarchy custom ) . ideea de a ne intilni si de a reprezenta o casta de mestesugari mi se pare foarte buna .

 

ne tot vaitam ca nu avem legi pt custom ,

 

atita vreme cit nu sunt cel putin o asociatie de 10 constructori care sa propuna niste legi parlamentului , sau sa faca expo-uri , nu o sa se deranjeze nimeni sa faca nimic pt noi !Nimeni nu o sa organzeze nici un expo ok daca nu o va face casta mestesugarilor constructori .

 

Ataliere care imi trec prin cap la prima strigare ar fi :

 

Anarchy Custom -cimpia turzii

Gypsies old school custom -oradea

Garajul lui octav - Bucuresti parca

Baroc custom -botosani

Daytona twins - Bucuresti

Harley davidson service - Marcel - Bucuresti

Fratii dinamita Bucuresti

Prin Salaj am vazut ca e miscare puternica , nu stiu daca e un atelier cu un nume anume.

Catalin Botosani

Choppers life sibiu

Fast garage -bucuresti parca

Andrei -Constanta

 

si sigur mai sunt .

 

eu estimez undeva in jur de 20 de oameni care activeaza in domeniu

am contactele de la cel putin 10 din ei. si le pot face rost de toate nr de tel de la toti cu citeva ore de sunat.

 

tudy cred ca cel mai bine ar fi sa discutam chestiile astea la tel sau fata in fata .

 

ideea , de a lucra in PARTENERIAT , si nu in concurenta exista dar trebuie pusa in practica .

 

Lucrul in parteneriat ne avantajeaza pe NOI constructorii , iar munca in concurenta il avantajeaza doar pe client ( poate nici pe el )

 

dupa ce formezi o casta , o adunatura de oameni cu interese comune poti discuta si despre filmari , expo , legi etc .

 

Cine construieste chestii si vrea sa stam de vorba despre aspect , va rog dati un PM ,

 

Ne auzim !

Basty

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot discutam despre chestia asta si cu bebe ( anarchy custom ) . ideea de a ne intilni si de a reprezenta o casta de mestesugari mi se pare foarte buna .

 

ne tot vaitam ca nu avem legi pt custom ,

 

atita vreme cit nu sunt cel putin o asociatie de 10 constructori care sa propuna niste legi parlamentului , sau sa faca expo-uri , nu o sa se deranjeze nimeni sa faca nimic pt noi !Nimeni nu o sa organzeze nici un expo ok daca nu o va face casta mestesugarilor constructori .

 

Ataliere care imi trec prin cap la prima strigare ar fi :

 

Anarchy Custom -cimpia turzii

Gypsies old school custom -oradea

Garajul lui octav - Bucuresti parca

Baroc custom -botosani

Daytona twins - Bucuresti

Harley davidson service - Marcel - Bucuresti

Fratii dinamita Bucuresti

Prin Salaj am vazut ca e miscare puternica , nu stiu daca e un atelier cu un nume anume.

Catalin Botosani

Choppers life sibiu

Fast garage -bucuresti parca

Andrei -Constanta

 

si sigur mai sunt .

 

eu estimez undeva in jur de 20 de oameni care activeaza in domeniu

am contactele de la cel putin 10 din ei. si le pot face rost de toate nr de tel de la toti cu citeva ore de sunat.

 

tudy cred ca cel mai bine ar fi sa discutam chestiile astea la tel sau fata in fata .

 

ideea , de a lucra in PARTENERIAT , si nu in concurenta exista dar trebuie pusa in practica .

 

Lucrul in parteneriat ne avantajeaza pe NOI constructorii , iar munca in concurenta il avantajeaza doar pe client ( poate nici pe el )

 

dupa ce formezi o casta , o adunatura de oameni cu interese comune poti discuta si despre filmari , expo , legi etc .

 

Cine construieste chestii si vrea sa stam de vorba despre aspect , va rog dati un PM ,

 

Ne auzim !

Basty

 

Tot discutam despre chestia asta si cu bebe ( anarchy custom ) . ideea de a ne intilni si de a reprezenta o casta de mestesugari mi se pare foarte buna .

 

ne tot vaitam ca nu avem legi pt custom ,

 

atita vreme cit nu sunt cel putin o asociatie de 10 constructori care sa propuna niste legi parlamentului , sau sa faca expo-uri , nu o sa se deranjeze nimeni sa faca nimic pt noi !Nimeni nu o sa organzeze nici un expo ok daca nu o va face casta mestesugarilor constructori .

 

Ataliere care imi trec prin cap la prima strigare ar fi :

 

Anarchy Custom -cimpia turzii

Gypsies old school custom -oradea

Garajul lui octav - Bucuresti parca

Baroc custom -botosani

Daytona twins - Bucuresti

Harley davidson service - Marcel - Bucuresti

Fratii dinamita Bucuresti

Prin Salaj am vazut ca e miscare puternica , nu stiu daca e un atelier cu un nume anume.

Catalin Botosani

Choppers life sibiu

Fast garage -bucuresti parca

Andrei -Constanta

 

si sigur mai sunt .

 

eu estimez undeva in jur de 20 de oameni care activeaza in domeniu

am contactele de la cel putin 10 din ei. si le pot face rost de toate nr de tel de la toti cu citeva ore de sunat.

 

tudy cred ca cel mai bine ar fi sa discutam chestiile astea la tel sau fata in fata .

 

ideea , de a lucra in PARTENERIAT , si nu in concurenta exista dar trebuie pusa in practica .

 

Lucrul in parteneriat ne avantajeaza pe NOI constructorii , iar munca in concurenta il avantajeaza doar pe client ( poate nici pe el )

 

dupa ce formezi o casta , o adunatura de oameni cu interese comune poti discuta si despre filmari , expo , legi etc .

 

Cine construieste chestii si vrea sa stam de vorba despre aspect , va rog dati un PM ,

 

Ne auzim !

Basty

EU AM VRUT SA VAD DACA AM PENTRU CINE SA MA ZBAT.......,IN PRIMUL RAND ..MULTUMNESC PENTRU TOBE BASTY(arata criminal ) IAR IN AL 2 LEA RAND vroiam sa va aduc la cunostiinta ca eu voi fi cobaiul pt acest proiect,,voi face un trailer cu ce se intampla in viata mea si daca e ce cautati (dupa ce il vizionati ) eu propun un trailer pt fiecare builder din romania,apoi un build off intre 2 builderi autohtoni pt inceput unde castigatorul va fi votat la intruniri ,se poate folosi un proiector la intruniri pt a aduce la cunostiinta tuturor participantilor despre proiect,e un pas mic ,dar eu stiu ca asa vom ajunge unde ne dorim,....sunt destul de motivat si sunt e parere ca trebuie sa depasim granitele si sa gandim big ,altfel tot ce sa intamplat in trecut nu are cum sa influenteze viitorul.eu sincer sarbatoresc in momentul asta si sunt multumit ca nu am intampinat idei comuniste si idei preconcepute care sincer ma lasa rece mai tot timpul.mul;tumesc tuturor userilor care au accesat acest topic si s-au deranjat sa citeasca ce am avut de spus .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca l-ai putea numii si pe Robii,ai tot avut ocazia de a-i admira mobra :)

roby sta cu mine la o bere chiar acu :) si asteptam ..

el , nu stiu cit mai sta prin tara !

lista continua ...

 

Timisoara choppers TM

 

mai completati ...

 

cam asta se intimpla...

 

Tot discutam despre chestia asta si cu bebe ( anarchy custom ) . ideea de a ne intilni si de a reprezenta o casta de mestesugari mi se pare foarte buna .

 

ne tot vaitam ca nu avem legi pt custom ,

 

atita vreme cit nu sunt cel putin o asociatie de 10 constructori care sa propuna niste legi parlamentului , sau sa faca expo-uri , nu o sa se deranjeze nimeni sa faca nimic pt noi !Nimeni nu o sa organzeze nici un expo ok daca nu o va face casta mestesugarilor constructori .

 

Ataliere care imi trec prin cap la prima strigare ar fi :

 

Anarchy Custom -cimpia turzii

Gypsies old school custom -oradea

Garajul lui octav - Bucuresti parca

Baroc custom -botosani

Daytona twins - Bucuresti

Harley davidson service - Marcel - Bucuresti

Fratii dinamita Bucuresti

Prin Salaj am vazut ca e miscare puternica , nu stiu daca e un atelier cu un nume anume.

Catalin Botosani

Choppers life sibiu

Fast garage -bucuresti parca

Andrei -Constanta

 

si sigur mai sunt .

 

eu estimez undeva in jur de 20 de oameni care activeaza in domeniu

am contactele de la cel putin 10 din ei. si le pot face rost de toate nr de tel de la toti cu citeva ore de sunat.

 

tudy cred ca cel mai bine ar fi sa discutam chestiile astea la tel sau fata in fata .

 

ideea , de a lucra in PARTENERIAT , si nu in concurenta exista dar trebuie pusa in practica .

 

Lucrul in parteneriat ne avantajeaza pe NOI constructorii , iar munca in concurenta il avantajeaza doar pe client ( poate nici pe el )

 

dupa ce formezi o casta , o adunatura de oameni cu interese comune poti discuta si despre filmari , expo , legi etc .

 

Cine construieste chestii si vrea sa stam de vorba despre aspect , va rog dati un PM ,

 

Ne auzim !

Basty

Bono custom Cluj.

Editat de basty
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O intrunire la vara a tuturor sustinatorilor acestei idei. Am zis!

corect.

 

roby sta cu mine la o bere chiar acu :) si asteptam ..

el , nu stiu cit mai sta prin tara !

lista continua ...

 

Timisoara choppers TM

 

mai completati ...

 

cam asta se intimpla...

 

Bono custom Cluj.

e criminala furca .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Subscriu. Adica ma bag.

Sa stabilim o data si un loc pentru o discutie cu toti cei interesat, cat mai repede zic eu.

Si probabil mijlocul Romaniei adica pe langa Brasov sau Sibiu e cel mai accesibil pt majoritate.

Editat de BLAGA_OCTAVIAN_84
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu lucrez la un proiect de televiziune pe tema asta, mai larg insa. voi reveni cu detalii. daca aveti nevoie de ajutor cu popularizarea si altele de gen, va puteti baza pe mine. spor in toate :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu lucrez la un proiect de televiziune pe tema asta, mai larg insa. voi reveni cu detalii. daca aveti nevoie de ajutor cu popularizarea si altele de gen, va puteti baza pe mine. spor in toate :)

 

 

incepe sa prinda contur toata treaba asta .imi place si ideea lui octav cu locul de intalnire.as vrea ca si restul constructorilor sa fie pe aceeasi lungime de unda

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dark Motors - Bucuresti (mai nou in domeniu). Ultimul proiect...

 

Dark Motors - Bucuresti (mai nou in domeniu). Ultimul proiect...

arata bine de tot . .incet incet se aduna lume si ajungem unde trebuie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Subscriu. Adica ma bag.

Sa stabilim o data si un loc pentru o discutie cu toti cei interesat, cat mai repede zic eu.

Si probabil mijlocul Romaniei adica pe langa Brasov sau Sibiu e cel mai accesibil pt majoritate.

 

super octav .

 

imi e numai sa nu se intimple ca si cu cursa moto / sau alte chestii sup[er discutate pe forumul asta , din care nu a iesit nimic de la prea multe idei.

 

mie unul mi se pare pierdere de vreme sa ne apucam sa ne filmam INTRE NOI .

 

pt cine e interesat sa ne vedem si sa discutam despre custom , legi in domeniu , un expo in domeniu organizat in parteneriat , si o betivaneala in final lasati-mi nr de tel .

 

PIna acum ar fi Octav , Csaky ? Anarchy ?

lasati-mi va rog un PM cu tel-urile voastre . si vb mai pe seara .

 

Basty

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SA STABILIM O DATA ,IN IANUARIE AR FI OK 15-20 IANUARIE? SA BATEM FIERUL CAT E CALD .EU SUNT DISPONIBIL SI DE REVELION,NU E NICI O PROBLEMA.

in ianuarie ?? de ce nu . eu o sa fiu plecat 1 sapt . dar facem cumva.

eu am luat legatura cu csaky din salaj , Bebe anarchy pina acum . octav se arata deasemenea interesat . o sa vb si cu el .

 

vorbim la tel mai multe . pe forum nu are rost sa discutam o data ce este o reuniune in interesul nostru personal ca si constructori . fara alte personaje cu pareri de bine de rau.

 

s-a anuntat intentia , orice om / cetatean / satanist interesat de custom , care a facut cel putin o motocicleta e biune venit.

 

daca e ianuarie trebuie sa inchiriam o cabanuta undeva fain ., un mic , o sarma . si altfel ne intelegem. :))

 

tudy tu pe cine ai contactat din prietenii din moldova ? sunt sigur ca sunt cel putin 5 garaje ( fara site sau contacte virtuale ) Dar ele exista !

 

nr meu este 0735778581 .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, vad ca se inghesuie lumea :))

eu am mai vb cu john (constructor si pielar ) din craiova, si se baga si el.

asa ca ,bagati numere pe pm sa facem ceva frumos pt noi, si nu numai. Sa vada romania ca avem si noi custom!

sa ne unim fortele pt a crea ceva frumos.

eu zic ca va fii ceva memorabil pt customul romanesc.

numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...