Sari la conținut

Cel mai uscat asfalt in UK...unde?


citony2004
 Share

Postări Recomandate

 

Hai las-o-n papusoi... e ca si cum ai spune cel mai uscat asfalt din Olanda e in St. Maarten (caraibe)... chiar m-am enervat cu vremea asta din NW UK!!!

Calm baiete ... poate iese soarele si o sa avem parte de vreme frumoasa la Llangollen.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 60
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Hai las-o-n papusoi... e ca si cum ai spune cel mai uscat asfalt din Olanda e in St. Maarten (caraibe)... chiar m-am enervat cu vremea asta din NW UK!!!

Nu e chiar asa...discutia noastra de acum 2-3 ani era despre teritorii UK de pe continent (Europa), de unde sa mai si poti veni prin atar din cand in cand, nu de pe alte locuri de pe planeta de unde mai vii la 5 ani...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 11 months later...

Ha, si ce bine-mi pare :)) .

Am rupt niste plimbari, saracu' Triumph...sper sa mai duca... :D

 

Tie iti pare bine, eu m-am aclimatizat, ma simt bine la 17 grade....acum curg apele, nici nu suport echipamentul pe mine. Partea buna e ca e vreme de plaja (si atat).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu merg blana. Din fericire, n-am suferit niciodata de cald, nu transpir si pot sa merg lejer cand e cald si foarte cald. Nu mai zic ca aderenta e intr-un mare fel :D.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e chiar asa...discutia noastra de acum 2-3 ani era despre teritorii UK de pe continent (Europa), de unde sa mai si poti veni prin atar din cand in cand, nu de pe alte locuri de pe planeta de unde mai vii la 5 ani...

 

Hai ca si din St. Maarten se vine ...nu trebuie sa stai 5 ani .De fapt ,daca esti tinar nici nu prea ai ce face acolo multa vreme , oricum trebuie sa pleci pe undeva ....parerea mea .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu merg blana. Din fericire, n-am suferit niciodata de cald, nu transpir si pot sa merg lejer cand e cald si foarte cald. Nu mai zic ca aderenta e intr-un mare fel :D.

Nici eu nu sunt genul care transpira, dar cand sta geaca de piele pe corp si mai ales cu protectia spate de plastic (knox) pe sub ea....e vai....adica pana la 22 max 23 de grade sunt bine, dupa, mai nasol...

Si mai e ceva, tu esti mai nou pe aici, dureaza cativa ani sa te aclimatizezi, no joke. Nu inseamna ca o sa transpiri mai mult ci doar ca o sa ti se para cald la 17 grade.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La stilul meu de mers nu cred c-o sa-mi fie cald vreodata :))) . Norocu' meu ca m-am aciuat pe aici cu unu' care merge ca mine, cred ca ne oprim doar cand bem bere, atlfel suntem in continua miscare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noh, cand drumurile arata asa, poti sa te dai tu si cu 200mph, caldura care o degaja e oribila...

 

https://www.liverpoolecho.co.uk/news/liverpool-news/road-melted-temperatures-hit-29c-13208320

 

P.S. Articolul e de anul trecut, anul asta e mai rau, cum te duci spre Peak District , prin satuce, sunt drumuri topite exact asa.


» Post actualizat in 09 Jul 2018 11:49

Satuce...wow, am vrut sa scriu satucuri si acum nu mai pot edita.

Editat de Vizitator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...