Sari la conținut

Grupul detinatorilor de derbi ?


Postări Recomandate

Eu, unu detin un derbi senda 125 sm in 4 timpi , racire pe aer, 9,3 kw etc etc.. :))

 

Vreau sa vad si eu cati mai detin acest model de motocicleta :>

 

 

a... era sa uit, uitati aici o poza cu "IUBITA" MEA :))post-80716-0-39717200-1387058006_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu un senda xtreme 50 sm drd din 2011 ...dar nu fuge neam. are viata in ea de fuge de sub tine,dar nu se tureaza la maxim...

i-am dat jos limitatorul de pe teava de esapament,dar degeaba. mai mult de 60-70 nu vrea...CDI-ul are limitator de turatie?Motocicleta ate 2500 de km si asa mult mi-a placut at cand am cumparat-o ....acum regret cei 350 de euro dati pe ea....

Editat de Costin-Dorian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Am și eu un derbi senda 50 sm.

O am de vreo 2 ani și a fost prima mea motoretă după un scuter de 125.Sunt foarte mulțmit de ea,o să pun și o poză dar acum nu am...

De 2 ani? .... si nu te-ai plictisit de ea ? :)) adica , na! daca ea merge ca unsa nu ai de ce sa te plictisesti :)

am si eu un senda xtreme 50 sm drd din 2011 ...dar nu fuge neam. are viata in ea de fuge de sub tine,dar nu se tureaza la maxim...

i-am dat jos limitatorul de pe teava de esapament,dar degeaba. mai mult de 60-70 nu vrea...CDI-ul are limitator de turatie?Motocicleta ate 2500 de km si asa mult mi-a placut at cand am cumparat-o ....acum regret cei 350 de euro dati pe ea....

Doar 350 de euro ? :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e bine,ca te costa o gramada de bani sa o inscrii acum. 450 de lei numai sa-i faci carte ...taxa primarie taxa numar,numar impozit asigurare ...cam 7-800lei si la gsxr-ul meu m-am tiganit cand sa-i schimb kit-ul de lant ..".las ca mai bn iau tartareata,ca o inscriu imediat la primarie",cica...

 

Arata f bine ce e drept...practic noua,cu exceptia unei cazaruti pe stanga( jumate din maneta ambreiaj rupta si crapat plasticul de pe spate unde scrie xtrem,dsr fara buc lipsa) Nu am ink poze,ca nu m-am gandit sa-i fac ...vroia un amic sa mi-o cumpere ...cica imi da 1000 de lei pe ea,dar nu-mi convine sa pierd atatia bani doar pt o sapt :)))...mai bn o inscriu si o pastrez

 

Cu cat se vinde una,aprox?

Editat de Costin-Dorian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e bine,ca te costa o gramada de bani sa o inscrii acum. 450 de lei numai sa-i faci carte ...taxa primarie taxa numar,numar impozit asigurare ...cam 7-800lei si la gsxr-ul meu m-am tiganit xand sa-i schimb kit-ul de lant ...las ca mai bn iau tartareata,ca o inscriu imediat la primarie...

 

Arata f binw ce e drept. Nu am ink poze,ca nu m-am gandit sa-i fac ...vroia un amic sa mi-o cumpere ...cica imi da 1000 de lei pe ea :)

1000 de lei doar ? :)) Nu i-ai spus sa isi cumpere caramele el de ei? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O s-o pun la vanzare,poate imi scot banii. De asta vroiam sa intreb,cam cu cat fuge una cu kit de lant stock,pt ca vreau sa o pun la punct inainte. Mie mi se pare ca 60 km/h nu e suficient. Daco o accelerez brusc la max in mers,parca ii taie alimentarea,daca accelerez progresiv e ok ,are viata tartareata :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A mea e de 125 in 4 t si se duce cam 125km/h . a ta ar trebui sa se duca cam 70-90. avand in vedere ca e 50 in 2t .

Ai incercat sa ii cureti carburatorul .? sa ii dai drumu la gunoaie , paote are apa in el .... tre sa aibe un surub in poponeata jos la carburator sa ii poti da drumu la mizerii...



Mai poate fi si de la bujie



Si ziceai tu cv de lant parca... Nu cred ca te va ajuta cu nimic doar lantul , iti trebuie sa schimbi pinioanele, sa pui unu mai mic pe spate....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kit de lant,cum doar lant? :)...ma gandeam la un pinion -2 pe fata. I-am curatat carburatorul,iar inainte sa-i dau jos lilitatirul de gaze de pe evacuare,mai mult de 40 nu prindea. Ac,pana ajunge la 50 are viata,cand ajunge acolo,da in bot si abia urca pana la 60(incercat pe o distanta de cca 150-200m)

 

Bujia e buna,da scanteie albasta

 

Nu se tureaza mai mult de 75-80% ...ii taie alimentarea cu benzina

 

...am vazut pe net cdi fara restrictie de turatie,dar nu as vrea sa mai dau banii si pe ala. Nu se poate scoate altfel restrictia aia?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) nu are legatura cu faptul ca nu se tureaza full. E "rpm restricted"

 

....sau poate sunt eu obijnuit la +170 cp :))) ....

Sau... da.. na la 50 cm cat vrei sa se duca ?

Vrei viteza ? suiete pe gsxr:)) Vrei putin camp ? Suiete pe derbi :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oricum ai luato foarte ieftin ;)



ca majoritatea se invart pe la 1000-1100 euro, bineinteles ca arata foarte bine :D Trebuie sa imi schimb si eu semeringurile de ulei de la furca .... ca, cam curg . in rest nu prea mai are nimic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...