Sari la conținut

Topic de Feedback - Comuniste


Postări Recomandate

Povestea e ca am fost plecat din tara pt masterat si intre timp am incercat sa-mi colectionez niste piese sa-mi fac Simsonul cat mai original. Asa ca am negociat si am cumparat. Feedback pozitiv va primi Mircea_Simson pentru schimburi fara bani absolut ok. Balanu-S si Andumva sunt alti doi oameni care se tin de cuvant. Niku_Chopper e alt baiat de treaba si f serios pt varsta lui. Jethro Tull pune anunturi de vanzare, insa nici el nu stie daca vrea sa vanda. De la un moment nici nu mai raspunde la mesaje. Un tanar din Sard, Axi sau Baluba are anunt de dezmembrare de Simson pe forum. Ma deplasez in judetul Alba sa constat ca Simsonu se da doar intreg si pretul negociat pe tel nu mai e actual dupa 2 ore. Indiferent de care ar fi el. Asta mai demult. Mai recent primesc mesaj in masa de la simson_marius (tot axi sau baluba), ca se vinde Simson original. Cer un pret si m-i se spune unul. Peste nici 24 de ore nu se mai vinde ca e dezmembrat pt vopsire. Klauss_Gas mi-a vandut la pret absolut de piata ca si functional un magnetou de Voshod cam macelarit cu partea de aprindere varza. Basty, celebrul cioplitor, mi-a vandut la pret de occident o aripa fata Simson, care avea o bucata taiata. Eu stiam asta si el zicea ca o sudeaza perfect la loc, insa nu a fost asa. Chiar si el a recunoscut ca a fusherit-o. E deplasata vreo 3mm intr-o parte. In afara de asta mi-a mai vandut un stop varza, despre care zicea ca e in impecabila stare, din componente, care nici macar nu se potriveau. Elementul rosu rupt si oricum practic nerestaurabil. Seile care dupa parerea lui trebuiau doar retapitate sunt dezastru. Cea de sofer necesita inca 70% din cadru si retapitare. Ala de pasager are nevoie in afara de tapiterie doar de arcurile subtiri. Am mai luat si cateva chestii de la el, ce au fost ok. Lebadake a fost in mare parte ok, insa cumparand freze de supape pt toate unghiurile, m-i se pare ciudat sa nu fi sosit in pachet chiar cel de 45 de grade. Inca mai sper sa se rezolve... Poate nu stia omul ca cel care m-i l-a vandut ca unul de 45, era defapt mai mult.
Pfai, ce comentarii urmeaza.... :rusinica:

P.S. Ar fi bine sa cumparati de la useri care au macar ceva feedback pozitiv. Altfel vai s-amar.

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 591
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Foarte bine.

O sa spun la inceput ca nu-mi place sa vorbesc de rau oamenii, incerc si dau toate sansele ca experientele in comun sa fie

 

fructuoase si constructive, insa se ajunge de destule ori ca rezultatele sa paguboase in timp, nervi si bani.

 

POZITIV

 

Catallin - omu' nu mai e comunist insa stiu ca mai are piese de dnepr pe care inca nu le-a vandut cred ca din comoditate,este corect, deschis, si raspunde intodeauna la telefon asta implicand o doza de altruism.

 

Rocknroll - un motociclist adevarat, ajuta intodeauna, m-a scos din mare rahat dandu-mi un rezervor de M72 cand aveam mare nevoie de el in conditii pe care le gasesc foarte avantajoase.

 

Mihai_prd - mi-a vandut niste semnale la un pret foarte rezonabil, tinand cont si de faptul ca le-am luat fara sa-mi mai bat capul cu louis si altele. Lucrurile au mers repede si curat.

 

kanvulf: e din judetul Vaslui, orasul Husi, pentru mine reprezinta o adevarata mina de aur, el m-a

sunat cand am dat la vanzare rezervorul de ij, am gasit la el ce nu speram: aripi de dnepr netaiate in stare cu adevarat impecabila, busoane de rezervor, ghidon de dnepr. le-am luat la schimb fara bani si fara nici o exagerare de pret, totul a mers ca pe roate. reprezinta cea mai buna experienta a mea de pe acest forum.

 

Legionarul - om serios fara basini in cap, sper ca-i merg carburatoarele.

 

NEGATIV

 

orestte - experienta a fost mai degraba neutra, cert este ca nu mai am chef sa fac nici o afacere cu el. am avut intodeauna impresia, de cate ori am vorbit la telefon, ca locul lui nu era acolo sa vorbeasca cu mine, era nevoit sa aibe de a face cu lucruri marunte. ma rog ... bateria de carburatoare a ajuns cu o mica intarziere aristrocata fiind de caliatate foarte buna. am incercat sa obtin si flansele de prindere si am avut un foarte slab feed-back (neraspuns la telefon si la PM-uri lucru pe care-l gasesc foarte enervant) si la final a ramas ca ma suna el, nu ma sunat nici pana azi.

 

Basty - ok, acolo am avut duse motocicletele, legatura a venit firesc: am cumparat ceva de la el si dupa aia din vorba in vorba am ajuns sa ducem motocicletele acolo pentru sablare, vopsire electrostatica, mici ajustari si foarte mici customizari. Imi este ceva mai greu sa spun aceste lucruri pentru ca se leaga o anumita legatura (amicitie) cu un om cu care vorbesti 20 de minute in fieacre zi 3 sau 4 luni. Omu' nu a avut din partea mea nici o presiune de timp, bani sau manegement al lucrarii. Dupa cum am spus am vorbit mult la telefon si m-am dus acolo de cateva ori. Nu cred ca mi se poate reprosa absolut nimic, am colaborat ireprosabil. rezultatul a fost ca fiecare lucru facut acolo a trebuit revizuit, refacut. Toata chestia a insemnat

multi bani, nu am calculat dar cred ca intre 20-25 milioane, poate mai mult. pentru fiecare lucru am avut scuze. intre sablare si vopsire a trecut timp astfel ca piesele au prins ceva rugina pe care a trebuit sa o depistam si sa o luam cu peria, vopseaua foarte subtire, cu pori (nu a dat-o el, dar el a fost responsabil ca asta), piesele au inceput sa rugineasca, piese care trebuiau sa fie impecabile au iesit cu vopsea scursa, piese date la vopsit nedesfacute cu rugina intre ele, piese sudate unde nu trebuie, sudate stramb, piese vandute ca bune si nu erau, ca fiind impecabile si nu erau. Au existat si lucruri bune pe care e corect sa le spun: nu as fi avut de unde altundeva sa cumpar multe piese de M72 mai ales ca au avut un pret rezonabil, iar rotile mele au iesit chiar ok, a facut unele mici treburi la care nu era obligat - din bunavointa. care

sint reprosurile mele: lipsa de seriozitate, a rasolit, a condus prost un proiect la care s-a angajat. adoratorilor mediocritatii le spun sa vina aici si sa le arat tot, bucata cu bucata. Ideea este ca nu va mai exista o colaborare, iar pe subiectul asta nu mai am chef sa discut.

 

Litllebasty - da exista si asa ceva. daca cumparati ceva cereti sa va arate si o poza din partea cealalta, s-ar putea sa fie o gaura acolo

Editat de mihai_prd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pot garanta pentru mihai_prd. a promis ca-mi trimite niste comenzi de IJ (aveam nevoie pt un prieten) si mi le-a trimis a doua zi, fara bani, fara sa platesc transport, exact asa cum discutasem. Si comenzile erau in buna stare, s-au potrivit perfect. Tot respectul pentru acest om.

Editat de mihai_prd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Basty

- ce pot spune am luat de la el o pereche de amortizoare de simson, pretul nu era negociabil desi habar nu avea ce e in ele, le-am luat la pretul impus de el ... au ajuns la mine nik de zis dar nu aveau ulei deloc, aveau un amestec de apa cu ceva ce semana a ulei, le-am pus ulei si am constatat ca semeringurile nu-s chiar bune (mai mult pt asta luasem amortizoarele) ...

- Alta data il sun pt o furca de simson pt un prieten il sun o data nu raspunde, il sun a doua oara imi respinge si imi trimite mesaj "nu stiu cine esti dar esti un mare nesimtit" am ramas ...

desi a facut toate astea, am incercat sa pastrez o relatie buna intre mine si el ...

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NEGATIV

Litllebasty - da exista si asa ceva. daca cumparati ceva cereti sa va arate si o poza din partea cealalta, s-ar putea sa fie o gaura acolo

am cumparat o aripa de fata de M72 d ela el, insistand sa lase pe ea si numarul d einmatriculare. vechi, de braila, vai de el, dar il voiam ca obiect. am negociat acest amanunt, nu am uitat sau altceva.

 

 

 

am primit aripa, numarul - (cuvant urat)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bun topic...

 

e ciudat, da eu nu am avut neplaceri cu alti forumisti de la care am luat, cumparat, cu care am vb sau pe care i-am ajutat s-au m-au ajutat cu diverse(munca, sfaturi)...absolut niciuna

 

singura mea suparare e indreptata spre posta romana care a plimbat un colet vro doua luni si l-a returnat inapoi la destinatar(care a platit pt plimbarea pachetului :bigstar: ) si care la niste amarate de piesulete usoare a bagat taxa de transport cat coletul :blink:

 

pe aceasta cale le multumesc, si nu ii mai insir aici ca e lista mare...se stiu ei care... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut trupa de necajiti in ale comunistelor din care cu placere fac si eu parte. O placere cam scumpa, dar asta e. Nu vreau sa dau numele colegilor de breasla care pur si simplu dau tepe in materie de piese second. Eu am fost "gutuie" ca nu am cerut amanunte si nu am specificat conditiile in care cumpar piesele respective. Oricum sita seriozitatii cerne. Mai fratilor in ale comunistelor incercati va rog sa fim cel putin corecti unul fata de altul. Nu avem ce pierde, din contra cistigam respectul si prietenia unui om care nu se stie cind ne va trata ca atare. Mai bine refuzi un om decit sa-l "intepi". Sint de acord, toti avem nevoie de bani, depindem de ei, dar nu in modul asta. Raminem din ce in ce mai putini cei cu comuniste, asta nu inseamna ca vom disparea. Macar din orgoliu, din "feeling"-ul ptr. mecanica vor fi "comunisti" si "comuniste" pe sosea. Sint aici pe forum destui confrati care merita stima si respect. Nu este greu sa-i "citim" si sa procedam ca ei. Personal, incerc sa fiu corect fata de voi si fata de pasiunea asta zapacita a motociclismului. Sint deschis discutiilor si ajutorului intre noi. Oricind pot ajuta cu un sfat, mai bun s-au poate mai putin bun. Nu-mi este rusine sa spun "i-mi pare rau asta nu o stiu", intotdeauna este timp ptr. a invata (dar nu pe banii altuia). Asa ca ar fi bine sa mai "stringem" rindurile ptr ca exista loc de mai bine. Este o vorba : nu mor caii cind vor ciinii. Va salut pe toti la un loc (fara "citiri") si aveti grija de voi. Asfalt uscat numai sub roti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pozitiv : [/u]rocknroll nea victor nu m-a lasat la greu si daca acum merg pe dnepra o fac multumita lui care mi-a dat cutia muncita pt el si mi-a zis " las-o mai baiete pe a ta aici si pana o reparam tine-o pe a mea"

sau "am auzit ca ai probleme, de ce nu mi-ai dat un telefon ca se gasea cutare piesa prin garaj"

cand a venit vb de bani mi-a zis "lasa ma ca nu ma imbogatesc eu"

tot respectul pt acest motociclist adevarat. sper sa-i pot vre-o data returna tot binele pe care mi l-a facut.

MULTUMESC :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Pertinent topic. Unul din cele mai bune deschis in ultima vreme.

2. Multumesc pentru aprecierile pozitive-am incercat sa fiu corect in tot ce am facut.

3. O las dracu de customizare la motocicleta si ii ofer userul satana pe mobra si altora curs gratuit de reÂşcolarizare in domeniul gramaticii. Romane, nu alta. Draga satana care invoci graba cand scrii agramat, tasteaza mai incet si eventual cu gramartica de clasa a V-a in fata. Cartea obligatoriu s-o ții deschisă.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

esti najpa la chestile astea ... serios .... daca ai vedea ce tastatura am ai mai zice si sa scrii seara la 11 dupa o zii de munca nu cred ca itzi mai arde de - , . ? ! 9 ) [ ] { } = sau altele ...faza i ca cam totzi intzeleg tu nu .... hmmmm ...nasoala faza mai lupule

ori cum ios baiat de treaba si respect :) :bigstar: nutzi port pica stai calm ... bafta mai nenea lupu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Categori POZITIV pt 4bike, un om foarte serios si foarte foarte de treaba

 

legat de povestea moto_comuniste, axi si baluba nu pot zice nimik ... nu i-am cunoscut atat de bine incat sa comentez ceva legat de plecarea lor de pe forum ... totusi imi pare rau ca pleaca ...

 

Numa bine si asfalt uscat pt toata lumea :bigstar: :) :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

suntem un pic offtopic

pozitiv: valicaddy, drobu, axacuscame, baiazid, aleko, dark_rider, demostene, mr_orl, mihai_prd : am avut (si inca am) multe de invatat de la voi. MULTUMESC

 

sa-ii lasam in plata domnului pe pustii astia care invata gramatica pe forum si messenger :bigstar:

Editat de mihai_prd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pozitiv:mikulaish,stoeanp,mama lu' adi,(cu astia am avut eu de a face)si mai sunt foarte multzi pe forumul asta pe care te potzi baza oricand :bigstar:

 

negativ:e prea lunga lista si nu ar avea sens sa insir

 

nu ma abtin sa nu zic ceva pentru satana:profita de oferta lui Lup alb pt k vei ajunge sa iti complecteze colegii carnetul de cec(cunosc o persoana) :)

Editat de Niku Chopper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Satana pe Mobra cu parere de rau un mare "-" i-am trimis colet cu piesele cerute dintre care una era urgent fara pretentii de texe s-au plata. Trimis si mesaje de atentionare colet trimis ridica de la posta insa pachetul a fost returnat bineinteles am mai platit inca o data valoarea de expeditie. Traiesc din bani munciti nu pot sa-mi bat joc de ei. Este drept nu pot fi toti precum Mikulaish parolist, corect si f. bun meserias dornic sa ajute inclusiv cu sfaturi si idei bune. Din cauza satanei s-ar putea sa sufere putin si ceilalti deoarece ma voi uita pe acest topic inainte de a trimite ceva, sa ma conving daca este cu "-" s-au "+"

Salutari si numai bine.!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trimis si mesaje de atentionare colet trimis ridica de la posta insa pachetul a fost returnat bineinteles am mai platit inca o data valoarea de expeditie.

 

personal nu il stiu pe satana, nu ii iau apararea, da vezi ca cu treaba asta m-am fript si eu, din cauza postei, cand radoo_mondialu(super tip :) ) mi-a trimis un ax, si, dupa ce a fost plimbat aproape o luna jumate i-a fost returnat...am ales sa facem faza,pana la urma, printr-o cunostinta(cicloburu), si greu m-am lasat alta data pe mana postei romane, care, pana la urma mi-a adus acasa coletele :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...