Sari la conținut

La plimbare


zigzag
 Share

Postări Recomandate

Intr-una din zilele viitoare ma bate gandul sa trag o tura scurta pe langa Buc.

 

harta_zps20f71750.png

 

E o plimbare de aproximativ 50km.

Nu sunt foarte experimentat in ale pedalatului si ritmul meu e destul de lent. Croaziera cu vreo 20 la ora si pauza dupa vreo 15 maxim 20km. Cum scrie si in titlu, e o invitatie la plimbare si nu una la alergat.

Ma gandesc sa aleg cea mai frumoasa zi intre joi si duminica saptamana asta. Sa vedem cum e prognoza dupa revelion si va anunt.

Daca mai vrea careva, dati-mi un semn.

Traseul nu e batut in cuie. Sunt deschis la orice propunere de traseu care sa aiba in jur de 50-60km.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 62
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Daca facem traseul propus de mine, ma gandeam sa ne vedem la benzinaria Partener din Voluntari situata chiar langa trecerea peste calea ferata.

post-3463-0-80753600-1388511049_thumb.png

Pana acolo fiecare vine cum doreste, cu bicla in masina sau calare. Eu am calculat din locul de intalnire. Intr-adevar, 50 de km sunt din Stefanesti. Daca plecam din Voluntari mai adaugam vreo 10-15km.

Iar legat de ziua plimbarii, asa cum am mai spus, m-am gandit ca poate doresc sa vina si cei care muncesc joi si vineri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut. eu astazi vreau sa ies la o plimbare cu bicla. nu stiu inca unde. la ora 12 o sa vreau sa fiu la locul de intalnire, nici ala nu se stie. :D (poate stabilim impreuna, daca vine cineva azi) 0728.621.712

daca e tentat cineva, sa ma sune pe la 11, si vedem cum facem.

 

vin si sambata daca nu plec din bucuresti! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As fi venit si eu azi dar ieri am avut niste treaba la Campina si, pentru ca aveam bicla in portbagaj, la intoarcere am oprit pe la Ploiesti si am tras o tura de vreo 60-70km cu un prieten. Azi nu mai pot chiuli de acasa, program cu copilu' si nefasta. Dar maine am invoire si voi putea merge din nou la plimbare.

Daca nu apar alte propuneri, ma gandeam sa va astept maine la ora 11 la Agip-ul din intersectia Fundeni cu Colentina. post-3463-0-20998800-1388733977_thumb.png Ma gandesc ca poate mai vrem un suc sau cafea si asta e mai aprovizionat decat Parteneru' din Voluntari.

Daca pana la 11,15 nu apare nimeni, am decolat pe traseul propus, Gradistea-Tunari. De la Agip spre Stefanesti-Gradistea-Tunari-Stefanesti si intoarcere tot la Agip sunt 68km.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Impreuna cu Ionut (vrajitoru')

Tura foarte frumoasa

In total, putin peste 80km

Am mai mers si pe langa asfalt

 

post-3463-0-29167300-1388903144_thumb.jpg post-3463-0-22460900-1388903164_thumb.jpg post-3463-0-52559700-1388903155_thumb.jpg post-3463-0-20284100-1388903171_thumb.jpg

 

----------------

 

Si cand o veni zapada la munte, eu mi-am pregatit asa ceva: post-3463-0-51667100-1388903265_thumb.jpg

Investitie sub 100 lei. 80 lei cauciucuri noi si vreo 17 lei suruburile ingropate de 4 + piulite.

Manufacturare foarte simpla. Se gaureste cramponul cu bormasina, burghiu de 4, si se baga suruburile. Am folosit un patent cu care am bagat suruburile prin cauciuc. N-am strans foarte tare piulitele.

Am in vedere drumuri cu zapada batatorita sau gheata. Unul din ele l-am facut anul trecut cu mobra si arata asa: post-3463-0-80150100-1388903794_thumb.jpg

Daca mai sunt entuziasti, eu sunt deschis sa facem gasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

 

sosea-ceva ft lejer,gen Mihailesti,Novaci,iesire pe Adunatii Copaceni si spre Bucuresti pe 1 Decembrie-o sa vin cu "troaca " de oras,deci nu e rost de "alergat".Sunt vreo 50-60 km maxim

Atentie Busu zice ca vine iarna de joi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...