Sari la conținut

nu gasesc vopsea


Postări Recomandate

Rar se pupa codul de culoare de pe mobra cu ce gasesti in magazine, cel putin la ce m-am lovit eu pana acum ... cel mai simplu e sa te duci cu mobra sau o piesa la culoare si sa cauti in paletare culoarea ta.

Unde ai fost in braila sa cauti vopsea ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ultima oara cand am luat vopsea dupa cod din Braila am luat de undeva de pe Dorobanti aproape de coltul cu Albina, pe partea cu cartierul Obor, dar m-am uitat acum cu google maps si nu mai e acolo, in schimb am vazut un magazin auto fix pe colt cu Albina, destul de mare, ma gandesc sa nu se fi mutat ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu o singura data am avut de-a face cu tipul de la tug , si nu mai imi trebuie

 

 

este un magazin pe dorobanti , intre garii si strada galati ..nu mai stiu exact , pe partea stanga cum mergi inspre dig , care mi-a facut mereu culorile perfecte ! :)

ultima data cand am avut nevoie a fost acum vreo un an , un an si ceva ..nu stiu daca s-a desfiintat sau nu , dar m-as mira ..ca le mergea bine .

aveau ceva reclame cu policolor , daca imi aduc aminte corect .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce ciudat ! Am vrut sa ma uit a 2-a zi pe topicul asta , sa vad daca ai mai spus ceva , dar nu il mai gaseam . Nici la mesajele scrise de mine . Aiurea !

 

este vorba de al 2lea link , magazinul mai ingust . (cu pancarta in fata)

iti face si la spray , si separat pentru dat cu pistol si compresor .

iese bunicica cea la spray , dar recomand la pistol .

eu , din pacate nu mai am compresor si mi-am cam pierdut indemanarea , te-as fi ajutat cu cea mai mare placere , gratis !

 

Editat - daca nu e graba , prin vara planuiesc sa imi iau din nou scule de vopsit (oricum am nevoie la motoreta mea ) , si te pot ajuta si pe tine daca doresti ! :)

Editat de campers
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ms.am zis eu ca este al doilea link...,m-am uitat si pe siteul novol si sunt destul de profesionisti.

Oricum eu am luat vopsea de la ei apropiata de cea a mea.Pentru motociclete nu au aparat ci numai pentru masini...

Acum sa vad cit de apropiata e vopseaua.Pentru motociclete am inteles ca exista undeva la Galati unde iti face vopseaua dupa cod.

Dar asta e...deocamdata imi dau carena fata si apoi la vara sa fac si restul dupa culoarea de pe fata.

Baietii de acolo mi s-au parut de treaba deci recomand,dar repet nu au aparat sau soft ...nu am inteles exact ce..pentru motociclete..

Vopsitor am gasit acum sa vad cit de bun e...la vopseaua respectiva mi-au dat intaritor,diluant si lac..

Poate la vara cine stie apelez la tine pentru restul...

ms.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...