Sari la conținut

Plimbari 2014


adyteodorescu
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 221
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

poy azi a fost f frumos... ne-am strans la sala... si din cate am inteles de la ei, s-au dus pe telega si s-au intors pe DN1 :)

 

Eu am fost cu inca 3 baieti pe Cheia, am mancat o ciorba, si ne-am intors pe Brasov... Ei nu au vrut... pana la siriu cam greu sa mergi cu baietii de pe aici... le e frica la drum mai lung :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poy azi a fost f frumos... ne-am strans la sala... si din cate am inteles de la ei, s-au dus pe telega si s-au intors pe DN1 :)

 

Eu am fost cu inca 3 baieti pe Cheia, am mancat o ciorba, si ne-am intors pe Brasov... Ei nu au vrut... pana la siriu cam greu sa mergi cu baietii de pe aici... le e frica la drum mai lung :)

am trecut si eu pe la sala dar m-am trezit singura capra printre sportive si am zis ca mai bine va las sa va distrati

Stai sa vezi cum e vremea.

nu e vorba de vreme ca daca vrei mergi si daca e mai frig ... important e sa vrei ... si eu unul ma duc oricum doar cine stie ce furtuna dreq sa fie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce distractie sa fie xanderash pe vremea care a fost ieri,asfaltul e inca rece,sunt multe portiuni pe Cheia unde soarele nu ajunge pe asfalt , mai trebuie sa asteptati pana sa va dati cu genunchii pe jos :)

a fost buna treaba ca a inceput sezonul ,ma bucur pt voi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce distractie sa fie xanderash pe vremea care a fost ieri,asfaltul e inca rece,sunt multe portiuni pe Cheia unde soarele nu ajunge pe asfalt , mai trebuie sa asteptati pana sa va dati cu genunchii pe jos :)

a fost buna treaba ca a inceput sezonul ,ma bucur pt voi!

dupa cum am zis nu am vitezana si nici placeri cu genunchi pusi pe jos ... pur si simplu ma bucur de plimbare :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg o alta treaba: daca vrei sa te plimbi pentru ce trebe sa faci valuri?

Vrei sa te duci si sa te dai, du-te nene! Nu cred ca nu ai 2-3 prieteni cu care sa mergi...

In fiecare primvara mai apar cate doua-trei personaje aici pe forum.

Cat despre Sala Sporturilor, acolo se strange lumea de o gramada de timp, doar ca lumea aia e alta in fiecare primavara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am moto de 2 luni aproape... nuprea am prieteni cu moto...

 

Cel cu care m-am dus, nu stiam ca isi luase... deci, nu aveam pe nimeni! Si am fost sa ma plimb, nu sa ma dau! Ca nu am experienta pentru asta! Am zis doar ca o plimbare de 20km... mi se pare aiurea sa fie planificata asa...

 

Oricum, baiteii s-au dus pana la urma pana la sinaia... Altceva, dar a fost mai mult DN1... dar mai bine, oricum!

 

Cine vrea o plimbare mai lunga, poate facem ceva sambata viitoare... Astept sugestii! Cineva zisese Siriu mai sus... Era sa ajung ieri pe acolo :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg o alta treaba: daca vrei sa te plimbi pentru ce trebe sa faci valuri?

 

Vrei sa te duci si sa te dai, du-te nene! Nu cred ca nu ai 2-3 prieteni cu care sa mergi...

 

In fiecare primvara mai apar cate doua-trei personaje aici pe forum.

 

Cat despre Sala Sporturilor, acolo se strange lumea de o gramada de timp, doar ca lumea aia e alta in fiecare primavara.

Care sunt valurile ca nu inteleg?

 

Ma duc , dar prietenii nu sunt disponibili tot timpul si poate unii sunt mai sociabili nu sunt crescuti in padure

 

Si te deranjeaza cei care apar noi aici pe forum ?

 

Cat despre Sala Sporturilor la ce foloseste ce ai scris tu acolo ? sau care e scopul pentru care ai scris ca nu am inteles ...

 

Eu nu inteleg o alta treaba: daca vrei sa te plimbi pentru ce trebe sa faci valuri?

 

Vrei sa te duci si sa te dai, du-te nene! Nu cred ca nu ai 2-3 prieteni cu care sa mergi...

 

In fiecare primvara mai apar cate doua-trei personaje aici pe forum.

 

Cat despre Sala Sporturilor, acolo se strange lumea de o gramada de timp, doar ca lumea aia e alta in fiecare primavara.

Am deschis acest topic pentru cei care organizeaza sau vor doar sa gaseasca colegi de plimbare. V-as ruga sa postati aici intentiile de plimbari ... in speranta ca se vor strage cat mai multi...

asta este primul post din topic si descrierea lui ... tu l-ai citit inainte sa postezi sau ai postat doar sa te bagi in seama?

Editat de xanderash
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e problema ca ai mai deschis un topic , pentru 2013 vezi ca am deschis eu unul aici ,poti sa mai gasesti doritori ,sunt super baieti !

sunt si ei mici Stefane si dornici de afectivitate :) ,trebuie sa avem mai multa intelegere pentru ei !

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Afectivitate ca afectivitate, dar uite ce canini...

Xanderash: ideea cu motociclismul nu este decat sa te plimbi, sa se invarta roata...atat. Pana una alta, Siriu, Cheia, etc...e martie baieti.

Pun pariu ca multi dintre voi nu stiu inca sa-si citeasca DOT-ul de pe gume, sau ce presiune le trebe in fct de temperatura de afara/incarcatura/ce drum ai de facut.

Vremea asta nu e de "dat", asa cum ati inteles voi. In general strada nu e de "dat". Placerea cu motocicleta este sa te plimbi cat mai mult in timp, ca doar asa capeti experienta...zic eu.



Cat despre Sala Sporturilor...a fost o vremeA in care acolo se strangeau toti cei care doreau sa-si etaleze motoarele...poate agatai vreo pustoaica ce se pregatea de BAC.

Tin minte ca la un moment dat un baiat mi-a povestit cu lux de amanunte cata aventura a fost pe un drum lung facut de el. Un adevarat temerar...fusese pana la Bucuresti.

Editat de StefanLeonte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Afectivitate ca afectivitate, dar uite ce canini...

 

Xanderash: ideea cu motociclismul nu este decat sa te plimbi, sa se invarta roata...atat. Pana una alta, Siriu, Cheia, etc...e martie baieti.

 

Pun pariu ca multi dintre voi nu stiu inca sa-si citeasca DOT-ul de pe gume, sau ce presiune le trebe in fct de temperatura de afara/incarcatura/ce drum ai de facut.

 

Vremea asta nu e de "dat", asa cum ati inteles voi. In general strada nu e de "dat". Placerea cu motocicleta este sa te plimbi cat mai mult in timp, ca doar asa capeti experienta...zic eu.

 

 

 

Cat despre Sala Sporturilor...a fost o vremeA in care acolo se strangeau toti cei care doreau sa-si etaleze motoarele...poate agatai vreo pustoaica ce se pregatea de BAC.

 

Tin minte ca la un moment dat un baiat mi-a povestit cu lux de amanunte cata aventura a fost pe un drum lung facut de el. Un adevarat temerar...fusese pana la Bucuresti.

Poate gresesc eu dar ai un aer de superioritate care pe mine ma deranjeaza ... cat despre pariu poate il pierzi poate il castigi ... in ce ma priveste eu zic ca il pierzi ...

cat despre agatat pustoaice nush daca ai vazut mai sus dar eu am un v-strom care nu e cea mai sexi motoreta si la ora 11 sambata dimineata nu era nici dracu crede-ma ...

cat despre ideea motociclismului , ce ai scris tu mai sus e definitia ta ... fiecare are propria definitie ...

mai sus zici ca e martie pentru cheia si siriu ... pe 13 februarie am fost pana aproape de oltenita ... si a fost ok ... in ianuarie in jur de 15 nu mai stiu exact am facut un drum pana la giurgiu ... asa ca definitia ta de motociclism este strict a ta si nu e cazul sa o prezinti ca pe un adevar universal ... ca idee am auzit pe unii cu ceva experienta in moto care faceau misto de asa zisii motociclisti de vara care scot moto 2 luni pe an ... dar dupa cum spuneam opinia fiecaruia ... daca eu ma simt bine mergand la sala sau mergand la siriu sau cheia in martie este perfect indiferent de parerea altora ...

asa si tu ... daca tu consideri ok sa mergi cu moto doar de la 15 20 de grade in sus e perfect , e alegerea ta ...

 

nu e problema ca ai mai deschis un topic , pentru 2013 vezi ca am deschis eu unul aici ,poti sa mai gasesti doritori ,sunt super baieti !

sunt si ei mici Stefane si dornici de afectivitate :) ,trebuie sa avem mai multa intelegere pentru ei !

sa inteleg ca tu ai deschis acel topic in 2013 dornic fiind de afectivitate ?

nu pot sa nu ma gandesc ca motoristi sunt 99% bajeti :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa ce am dobandit permisul in 2007 6 luni a durat mai ex starea de care vb ,cand am vazut ce se intampla in orasul nostru minunat am zis ca trebuie sa caut un "altfel" de grup si de oameni , multumesc Lui Dumnezeu am gasit pt calatoriile lungi ,am renuntat sa merg in oras din 2009-2010 ,nu are farmec pentru mine .

Stefan va da sfaturi foarte bune ,eu zic sa tineti cont de ele,chiar daca tu vorbesti la misto eu ti-am dat linkul unde poti sa gasesti niste super baieti cu care sa mergi pe Cheia,Siriu,Padurea bogatii si de la care poti sa inveti una alta, sa progresezi

va dau un sfat tuturor celor care sunteti la inceput de drum in motociclism ... daca vreti sa invetiti in voi ,aveti timp si 200E mergeti sa faceti cursurile de pe Tunari cu Razvan si Victor ,dupa aceea o sa priviti altfel motociclismul

va salut

Doamne ajuta

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate gresesc eu dar ai un aer de superioritate care pe mine ma deranjeaza ... cat despre pariu poate il pierzi poate il castigi ... in ce ma priveste eu zic ca il pierzi ...

cat despre agatat pustoaice nush daca ai vazut mai sus dar eu am un v-strom care nu e cea mai sexi motoreta si la ora 11 sambata dimineata nu era nici dracu crede-ma ...

cat despre ideea motociclismului , ce ai scris tu mai sus e definitia ta ... fiecare are propria definitie ...

mai sus zici ca e martie pentru cheia si siriu ... pe 13 februarie am fost pana aproape de oltenita ... si a fost ok ... in ianuarie in jur de 15 nu mai stiu exact am facut un drum pana la giurgiu ... asa ca definitia ta de motociclism este strict a ta si nu e cazul sa o prezinti ca pe un adevar universal ... ca idee am auzit pe unii cu ceva experienta in moto care faceau misto de asa zisii motociclisti de vara care scot moto 2 luni pe an ... dar dupa cum spuneam opinia fiecaruia ... daca eu ma simt bine mergand la sala sau mergand la siriu sau cheia in martie este perfect indiferent de parerea altora ...

asa si tu ... daca tu consideri ok sa mergi cu moto doar de la 15 20 de grade in sus e perfect , e alegerea ta ...

 

sa inteleg ca tu ai deschis acel topic in 2013 dornic fiind de afectivitate ?

nu pot sa nu ma gandesc ca motoristi sunt 99% bajeti :)

Deja ma cam bate treaba asta cu citari, chestii...complicat nene!

 

Omule, nu exista o definitie clara a motociclismului. Sunt oameni care merg si iarna si îşi schimbă gumele, sunt care merg doar in weekend, sunt care merg de 2 ori pe an.

 

Motociclist te face faptul ca iti face placere sa te dai pe motocicleta, ca te opresti cand vezi un motociclist chircit cu o cheie langa motoreta lui...motociclist te face o bruma de bun-simt.

 

 

 

Multa lume are o pb cu aerele in comunitatile moto, tocmai ca toate pb sunt spinoase. E un domeniu la care multi se pricep relativ repede...verbal.

 

Fiecare va pricepe motociclismul pe placul sau...Daca ma intrebi pe mine, sunt ok cu toti motociclistii, de la cei care stau in sa cu miile de km, la cei care se dau in forja printre masini. Diferenta se face cand ne deranjam reciproc (adica eu sunt motociclist, dar daca-mi trece vreunu fara tobe pe sub geam la 3 dimineata...i-as da cu ceva in cap)

 

Problema vine atunci cand vrem sa demonstram. Te felicit pentru turele tale iarna, e bine ca poti! Apropos de ele, iti dau un sfat: echipeaza-te dumnezeieste si adecvat daca vrei sa prinzi multe ierni pe mobra, altfel te vei multumi cu vara :))

 

Revin la demonstrat...aici e pb. Singurul caruia ai sa-i demonstrezi ceva esti tu. Din pct meu de vedere tre sa-ti demonstrezi ca te poti intoarce acasa de fiecare data cu zambetul pe buze si intreg.

 

in rest...fiecare pasare pe limba ei piere!

 

 

 

Ah si sa nu uit, V-stroama chiar e sexi :)

Editat de StefanLeonte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...