Sari la conținut

Plimbari 2014


adyteodorescu
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 221
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Daca te uiti in a 6-a poza o sa vezi ca e putin zgariata carena, pe argintiu! mi-a fugit putin spatele intr-o curba cand am accelerat (prea tare cred) si atunci s-a intamplat... Aveam si 3,2 in cauciucuri :))

 

Si nu, nu a fost in vibrator, de asfalt am atins, ca am crezut ca sunt jos in momentu ala...

Editat de micleadragoscostin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamne fereste,ai grija si tu,stiu ca aveai 3.2 in cauciucuri.Vb cu gasca ,faceti pregatirile pt voi si motociclete si veniti,abia scapati de strada(ce ma bucur),nu va mai trebuie strada daca prindeti drag de circuit.

neata

fa o poza mai de aproape a pegului si carenei ,nu are logica ce-mi spui



e peste puterile mele sa inteleg fenomenul produs + ca este o distanta mare de asfalt locul unde este julitura (=> un unghi de inclinare mare,FOARTE MARE ,cei din motogp sigur sunt invidiosi !!!! ) + ca julitura este dreapta/paralela cu solul,daca era de pe circuit sigur nu avea forma aceea ,aveai alte puncte unde atingeai inainte sa dai cu aia,julitura aceea mai mult ca sigur este din alta excursie ...

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti spun eu ca nu e! I-am aratat si lui gabi... si ti-am zis si tie atunci, dar nu m-ai bagat in seama! aveam si pedala de frana indoita! am indreptat-o ieri! Si mi-am julit si cizma, ca am pus picioru jos si mi l-a aruncat in spate... daca ma crezi sau nu, e treaba ta, eu nu am de ce sa te mint!

 

Eu ma bucur ca nu am picat, si a fost doar atat, ca atunci cand s-a intamplat, am auzit ca a atins ceva, dar chiar nu ma asteptam sa dau cu carena de jos si sa nu cad...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar, nici mie nu mi-a venit sa cred dar cizma era tocita in partea de sus a varfului, f ciudat.

Cred ca ai atins cu frana si carena de vibrator care este putin ridicat (specific ciruitelor de kart).

Nu ai cazut deoarece ai stat in sa, daca erai iesit....cred ca erau altfel calculele.

Sper ca ai invatat ceva din asta: grija la presiune si la pozitie !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai mult ca sigur cum ti-am zis ai atins ceva ridicat(pe skatkart ,vibratorul este mai ridicat) ,de asfalt sigur nu aveai cum sa atingi pt ca nu cred ca se mai ridica motocicleta si trebuia sa ai peg`ul lovit maxim pt ca el nu ramanea neatins ,atingea mai mult ca sigur prima data (nu carena)

Atunci sa te duci la biserica sa te rogi si sa aprinzi o lumanare,ai scapat bine bine ,BINE !

ai grija data viitoare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu sigur ca nu a fost vibratorul! Stiu ca ala e mai ridicat, dar eram in mijlocul pistei cand s-a intamplat asta! Nici mie nu mi-a venit sa cred ca am atins cu carena si am indoit frana, pana nu am ajuns langa voi si am vazut! Am crezut ca am atins cu scarita doar (ca s-a auzit un sunet ca am atins cu ceva).

 

Si am atins cu varful, dupa cum ai vazut pe cizma, ca nu stiu cum am pus picioru jos, dar mi l-a aruncat in spate cand am atins.... daca picam, sigur il rupeam! Si cmd, ce e "peg'ul' :)) Da, sunt inceptor, si e prima data cand aud cuvantu asta :D Se refera la capacul de la motor?

 

Oricum, daca mai ne intalnim, o sa vezi motoru mai bine, cu acea zgarietura.... poate iti dai seama...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

k



strange gasca daca vreti sa veniti si va asteptam cu drag in weekendul cand o sa mergem

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu,nu mergem ,o sa mergem in iulie la tg secuiesc tot asa 2 zile sambata si duminica

*** e peste puterile mele sa inteleg fenomenul ,nu-mi explic cum e posibil asa ceva dar cine stie... a fost un cumul de factori ... tind sa cred ca POZITIVI !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ai timp si bani mergi la cursurile de pe tunari,o sa te ajute extraordinar de mult mai ales ca esti incepator si o pleci bine din prima cu lectia invatata ,rupe cartile de specialitate ,filmuletele de pe net in 2a ca sa pleci din prima calumea



cand prinzi pe cineva care se pricepe nu rata ocazia sa pui 1000 de intrebari



o regula de aur cand te bagi pe circuit chiar cu cauciucuri de strada este sa faci presiunea si sa o adaptezi la conditiile meteo,caldura asfaltului,temperatura din aer

sper sa nu-ti mai iasa asta din cap ca Doamne fereste...daca tu aveai 3.2 in ele aveai pe strada 3 mai mult ca sigur ceea ce e enorm



post-33534-0-47078000-1402655093_thumb.jpgpost-33534-0-34272600-1402655098_thumb.jpgpost-33534-0-20167700-1402655103_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Frumos traseu, ai ce vedea, sper ca nu te superi daca iti mai sugerez cite ceva:

- pune linga cascada Bigar, tot linga Oravita, Morile de apa de la Eftimie Murgu

- Simeria-Alba Iulia (cu cetatea renovata)-Zlatna-Abrud-Albac-Scarisoara-Stei(in afara de Pestera Ursilor mai sint si Cetatile Ponorului pe acelasi traseu)

- intre Stei si Baile Felix drumul este distrus si in lucru, va fi un chin, iti propun de la Cetatile Ponorului sa iesi catre Huedin, prin Belis-Calatele(cascada Valul Miresei)

sa te bucuri de drum!

Concediu călare, circuit prin țară

 

10347474_10203784846959287_4198598933729

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Hello again ! Intentionez sa organizez o plimbare de sfarsit de sezon la sfarsitul lunii septembrie - inceputul lunii octombrie. Pentru aceasta as avea nevoie de o lista cu participanti (se face aici pe forum) si cateva idei de traseu (la fel, se pun pe forum). Data plimbarii va fi anuntata din timp atat aici cat si pe alte retele de socializare, in functie si de vreme. Va astept cu propuneri !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cind vrei sa organizezi ceva trebuie sa incepi cu date concrete ca data, durata, traseu, obiectieve, locuri de cazare daca este cazul, amanunte care sa atraga si convinga eventuali participanti, cum crezi ca vine lumea altfel? de aceea se numeste organizare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O plimbare "scurta" week-endu asta, cu plecare din ploiesti la ora 17 (dupa serviciu), intoarcere duminica.

 

Traseu: Ploiesti->Ramnicu Valcea->Tg. Jiu->Cascada Bigar->Valiug->Slatina-Timis->Hateg->Petrosani->Brezoi->Ramnicu Valcea->Ploiesti

 

Traseul poate suferii mici modificari la cerere.


Astept insotitori :)

 

P.S.: o sa vin cu pasager.


» Post actualizat in 09 Sep 2014 11:03

Traseul s-a modoficat putin, include acum si Moldova veche, si are in total 1160km.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...