Sari la conținut

cb500 vs gs500 vs er5


Darco
 Share

Postări Recomandate

depinde ce vrei sa faci cu motorul. pentru oras, cb 500 este foarte comoda. bracheaza mult, ciclistica e minunata, pleaca repede de pe loc. afara esti destul de expus vantului, iar cauciucul ingust de pe spate s-ar putea sa nu-ti dea cea mai mare siguranta. nu te bucura la motociclete de 800 de euro, proaspat aduse de afara, mai ales din italia pt ca de regula italienii trag pe ele cat pot si le dau cam terminate (eu asa am patit si mai sunt si altii). de preferat cauta una cu distributia schimbata recent si ai grija la partea electrica(releul de incarcare - boala veche la honde vechi). cablul de ambreiaj e o alta problema de-a lor dar e relativ ieftin de schimbat. la 58 de cai ai o motocicleta agila dar nu sportiva. personal nu-mi place varianta carenata dar la drum lung e alta poveste. ai grija ce parbriz iti iei, s-ar putea sa te trezesti ca iti directioneaza tot curentul in casca. eu am renuntat la el, oricum pana la 100 nu ma deranjeaza vantul atat de tare... e o motocicleta buna, fiabila, gasesti piese relativ usor si din dezmembrari, chiar de la noi din tara. saua mi s-a parut incomoda la drum lung, intentionez sa o modific (undeva la vreo 300 lei) - dar eu am 1.85 si vreo 110 kg... oricum la clasa ei, toate sunt inguste si relativ inguste. nu te arunca la moto mai mari, la bugetul tau sunt sanse mici sa gasesti ceva bine intretinut si oricat de bine ar suna anunturile, trebuie sa iei in calcul si o rezerva de 2-300 pentru cheltuieli neprevazute. un crash-bar isi merita toti banii :D

Editat de viscol84
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 54
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

da, sunt cam 80% catre cb500.

fratilor care aveti unul bun de vanzare? dau cat mai putin :) , glumesc

acuma lasand gluma deoparte, ma pun in situatia in care merg sa vad unul, ce trebuie sa am in vedere, ce sa verific, cum sa fac? ca sa pot depista toate problemele care le are motocicleta.

p.s. ce culoare credeti ca prinde cel mai bine pe cb500? eu am vazut unul intr-un anunt, mi se pare ca aia e culoarea ei.

 

Am eu unul la vanzare. /index.php?/topic/703602-vand-honda-cb-500-1250-euro/

Servisarea si toate operatiile le-am facut la Mechatronics in Cluj.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la al tau ma refeream ca l-am vazut :)

bine ca ia postat , tinem legatura.

mersi frumos viscol , le-ai zis bine, cam asa e, te zgarcesti sa dai cat mai putin si bagi pe urma de iti luai 2 motorete de banii aia (asa am patit cu un caddy)



varianta carenata nici mie nu imi place, inafara pozitiei ceea ce imi place la naked e ca sunt fara carene

Editat de Darco
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...