Sari la conținut

Stiti ceva despre Outletmoto.eu?


field glass
 Share

Postări Recomandate

Vizitator goe 75

Cam vechiutz topicul...

Dar daca zici ca esti interesat de ei ...

Am comandat eu de la Outletmoto.eu( inainte de show-ul corona ) o pereche de pantaloni Berik . Mi-au sosit in cca 2 sapt , dar din pacate erau prea mici pt mine . Tabelul de marimi pt Berik este o prostie totala care nu are legatura cu realitatea . Am cerut returnarea banilor si au facut-o extrem de repede ...dar am pierdut 15€ cat m-a costat shippingul catre mine + cca 60ron cat m-a costat sa-i trimit inapoi.

Sunt mai multe firme la care are tabel de marimi foarte prost . 

Dintre cele la care sigur este ok este Dainese , pt ca l-am verificat si corespunde cu cel de pe site-ul oficial.

De atunci nu am mai comandat de acolo pt ca mi se pare prea mult 15€ shipping , cand alte firme trimit gratis la comenzi de peste 60€

 

In momentul asta este o reducere de 21% din tot catalogul de pe Martimotos . Numa ce am facut o comanda de la ei 

 

Pe Motocard e reducere 10% , pe FcMoto 10% si pe Motoin este 15%.

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
On 02.04.2020 at 18:57, goe 75 said:

 

In momentul asta este o reducere de 21% din tot catalogul de pe Martimotos . Numa ce am facut o comanda de la ei 

 

Pe Motocard e reducere 10% , pe FcMoto 10% si pe Motoin este 15%.

 

Bafta!

 

Buna. 

In cat timp ti-a venit comanda de pe Martimotos?

Eu am facut plata pe 22.04 iar pe 27.04 coletul figureaza ca a iesit din Franta....pe posta romana nu apare awb ul ca intrat in sistem...inca.

Mi-au raspuns la mail si mi-au zis ca merge mai greu din cauza COVID...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Traditional Martimotos trimiteau doar prin posta normala (la zgarciti ca mine care nu vor sa pleteasca extra pentru curier) si aveau numere de tracking de Spania , ajungand in cca 3 saptamani . 

 

Din cauza situatiei covid in ultima vreme au trimis in disperare pe numere de urmarire de franta si le-au trimis la gramada , cu ce au apucat , fara sa mai taxeze extra pentru ca multe le-au pus la curier . 

In ultimele luni am facut multe comenzi si mi-au ajuns aproape toate . Unele au venit prin curier doar la 6 zile de la comanda ...dar am si o comanda facuta acum doua luni si care apare ca ar fi la posta romana de peste doua saptamani ...dar posta rromana doarme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate cand am facut comenzile nu era disponibil decat optiunea free delivery. Nu aveam posibilitatea sa platesc curier.

23 hours ago, goe 75 said:

dar posta rromana doarme.

 

se pare ca am aruncat cu piatra prea devreme...

posta romana s-a miscat chiar foarte bine

 

14.05.202008:43Sosit in Romania - BSI Bucuresti

14.05.202011:51Primit de la expeditor - BSI Bucuresti

14.05.202015:36In prelucrare - BSI Bucuresti

14.05.202016:07In transport - Plecat din BSI Bucuresti

14.05.202020:48In transport - Plecat din Oficiul Postal Bucuresti 73

15.05.202005:43In prelucrare - Iasi CPCR

15.05.202008:24Predat la factor - Iasi CPCR

 

a stat foarte mult (16 zile) intre Franta si Romania unde nu a fost niciun control pe AWB

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Eh , la mine s-a intamplat in trecut sa nu primesc niciun aviz si cand m-am dus acolo, in disperare de cauza, sa-mi zica "bine ca te-ai trezit sa vii ca mai aveam putin si-l trimiteam inapoi".

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...