Sari la conținut

Proiect streetfighter R6


Razvan_deva
 Share

Postări Recomandate

Salut motociclisti!! Am inceput si eu un proietreetfct sighter acum 1 an..
Am cumparat o motocicleta r6 an2001 lovita in 2006 , si am inceput sa lucrez la ea . .si sa imi duc toate piesele in casa la et 4:)))

post-81699-0-60486000-1390138260_thumb.jpg

 

post-81699-0-82666000-1390139364_thumb.jpg

 

post-81699-0-51939800-1390139469_thumb.jpgpost-81699-0-19541900-1390139493_thumb.jpg

post-81699-0-02967600-1390139676_thumb.jpg

 

Mai am de lucru la el , si mai am nevoie de piese . .

Nu am idei cu sa ii fac botu(deocamdata)

Nu stiu ce ulei sa ii bag . .

Am nevoie de pinioane pentru stunt. .

Astept ceva parerei. .

Editat de Razvan_deva
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ms pt idee dar as vrea sa ii pun semighidoane , si cat mai simplu

nu ai gusturi rele. Imi place si combinatia de culori, merge la un streetfigher. Dar, cum o dai jos de la 4? :)

 

Poate iti mai vine vreo idee de la astea 2, mie unul, imi plac.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ai gusturi rele. Imi place si combinatia de culori, merge la un streetfigher. Dar, cum o dai jos de la 4? :)

 

Poate iti mai vine vreo idee de la astea 2, mie unul, imi plac.

:agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, sunt placut surprins de proiectul tau. Am si eu un moto asemanator, un R6 tot 2001, streetfighter, aceeasi combinatie de culori ... putin diferit. :P

Spor la treaba, daca ai nevoie de ajutor sa il cobori de la 4, PM :D

 

post-73185-0-04806800-1390150155_thumb.jpg

post-73185-0-68132100-1390150527_thumb.jpg

post-73185-0-41891100-1390150528_thumb.jpg

post-73185-0-83496400-1390150529_thumb.jpg

Editat de Vultur.Ionut
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ai nevoie de ajutor sa il cobori de la 4, PM :D

Ramane valabila si varianta sa il arunci pe geam si sa speri ca va ateriza pe roti! :tempted:

Editat de DaSchmutz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, sunt placut surprins de proiectul tau. Am si eu un moto asemanator, un R6 tot 2001, streetfighter, aceeasi combinatie de culori ... putin diferit. :P

Spor la treaba, daca ai nevoie de ajutor sa il cobori de la 4, PM :D

Sal . . imi place si proiectu tau... am vrut si eu asa cu ghidon dar mam razgandit pentru ca ies prea scump....

as avea cateva intrebari

cat ai dat pe inaltatoare ghidon si ghidon ? ... ms . .si bft in continuare !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca te intereseaza o masca streetfighter,am una de vanzare,eu am un 900 RR facut fighter,dar mi-am facut eu singur o masca si pe care o am acum o vand,nu e cea mai reusita dar i.am bagat doua lupe pe post de far,sper sa nu am probleme cu po-po...nu e finalizata nici a mea...bafta cu proiectul tau...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

imi place masca cea portocalie o ai de vanzare? pret/

 

daca te intereseaza o masca streetfighter,am una de vanzare,eu am un 900 RR facut fighter,dar mi-am facut eu singur o masca si pe care o am acum o vand,nu e cea mai reusita dar i.am bagat doua lupe pe post de far,sper sa nu am probleme cu po-po...nu e finalizata nici a mea...bafta cu proiectul tau...

sal. . ms de oferta . .dar e cam mare pt a meu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

intre noi fie vorba, daca iei un far de la slg, in afara faptului ca este cat se poate de urat, nici nu iti lumineaza noaptea cum trebuie... in rest are tot ce ii trebuie si in plus de astea, daca traiesti putin, te tine toata viata...

Editat de stRADu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie imi place maxim masca lui. . o sa o cumpar . . vreau sa fac stunt cu moto meu . .nu o sa parcurg distante lungi noaptea si chiar dak o sa fie cazul reduc viteza pe unde trebuie . . .a e . . . poate nu e "Transformers" dar arata bine . .



intre noi fie vorba, daca iei un far de la slg, in afara faptului ca este cat se poate de urat, nici nu iti lumineaza noaptea cum trebuie... in rest are tot ce ii trebuie si in plus de astea, daca traiesti putin, te tine toata viata...

poate ai dreptate dar nu stau sa calculez. . dar aici e vb de altceva

Editat de Razvan_deva
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Dupa 1 an a ajuns insf. pe asfalt:D:X . . http://postimg.org/image/yd8zhhgw9/

 

problema:dupa am terminat de montat toate piesele in scara am pus si carenele care vin sub el ( burta ) cand virez roata de fata loveste in ele. am ridicat telescoapele tot loveau. . am lasat mai jos . . dar la fel. . aveti vreo idee cv ? maine pe zi o sa mai verific. .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...