Sari la conținut

Suzuki SV650


GrozaS
 Share

Postări Recomandate

Salut! O sa-ti fac niste poze cu cele 4 prinderi. Nu stiu daca voi reusi ca 2 dintre ele sun destul de ascunse, dar oricum voi incerca.

nu inteleg cum ai prins in partea de jos, sub sa, in ce ai facut gaura?

» Post actualizat in 15 Jul 2014 15:26

Acum am vazut, in partea de jos ai un cadru metalic, eu nu-l am... :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu este prins de cadrul acela metalic. Trebuie sa ai 2 suruburi care tin plasticul acela de peste roata. Acele suruburi intra in cadru si sunt suficient de puternice ca sa prinzi suportul. Iar in spate eu am doua chesti filetate care intra in capatul cadrului. Ai si tu ceva asemanator?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut! Am vzut ca vorbiti de sv si ma bag si eu in discutie.sunt proaspat posesor al unui sv 650 s din 2001 si am niste nelamuriri.in primul rand de pe la 140 km/h in sus incepe sa trepideze de te ia frica.mai mult de 160 nu i-am dat pentru ca nu ma simteam in siguranta.a doua problema e ca aud tot felul de zgomote ciudate.stiu ca sv-ul este un motor mai zgomotos de felul lui dar necunoscand pe nimeni care sa aiba nu pot sa compar.daca puteti sa ma lamuriti cu ceva as fi recunoscator.multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

nici mie nu-mi place suportul acela de numar mare...din pacate daca vrei sa-l inlocuiesti cu ceva mai mic cred ca trebuie sa-l tai (cred) ...eu asa l-am luat, taiat si zic ca se vede mai bine

Si al meu a fost taiat, nu arata rau deloc in schimb nu imi plac oglinzile tale, le prefer pe alea stock

» Post actualizat in 27 Aug 2014 09:25

Salut! Am vzut ca vorbiti de sv si ma bag si eu in discutie.sunt proaspat posesor al unui sv 650 s din 2001 si am niste nelamuriri.in primul rand de pe la 140 km/h in sus incepe sa trepideze de te ia frica.mai mult de 160 nu i-am dat pentru ca nu ma simteam in siguranta.a doua problema e ca aud tot felul de zgomote ciudate.stiu ca sv-ul este un motor mai zgomotos de felul lui dar necunoscand pe nimeni care sa aiba nu pot sa compar.daca puteti sa ma lamuriti cu ceva as fi recunoscator.multumesc!

E ciudat, vezi sa nu ai ceva probleme la furca sau cauciucul fata. Zgomote ciudate la motor? Ce vrei sa zici cu asta? Ce fel de zgomote? Si al meu face ca masina de cusut dar e un zgomot rotund, sunete de tonalitate joasa ca sa zic asa, nimic metalic. Cat despre top speed, 220 m-am simtit destul de safe. bine cat de safe poti fi la 220;)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si al meu a fost taiat, nu arata rau deloc in schimb nu imi plac oglinzile tale, le prefer pe alea stock

 

Eu nu am avut de ales, am luat mobra cu niste oglinzi "carbon".. Le-am gasit pe astea la pret bun si am zis ca le iau ca sigur sunt mai bune ca si chinezariile alea. Si parca imi plac mai bine ca si acelea originale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Eu nu am avut de ales, am luat mobra cu niste oglinzi "carbon".. Le-am gasit pe astea la pret bun si am zis ca le iau ca sigur sunt mai bune ca si chinezariile alea. Si parca imi plac mai bine ca si acelea originale.

stii cum e? e al tau si trebuie sa iti placa:-)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toba e belea. Bagaje ai suficiente acolo ca sa ajungi in Japonia, n-o sa ai probleme cand o sa te muti :crack:

 

Ai aranjat mobra cum trebuie, sa te bucuri de ea multi km fara emotii/incidente! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai aranjat mobra cum trebuie, sa te bucuri de ea multi km fara emotii/incidente! :)

+1.

 

Suportul ala de bagaje chiar e facut finut si la cate ai agatat de el sigur e si util! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toba e belea. Bagaje ai suficiente acolo ca sa ajungi in Japonia, n-o sa ai probleme cand o sa te muti

 

Ai aranjat mobra cum trebuie, sa te bucuri de ea multi km fara emotii/incidente!

 

:funny: Multumesc mult! Facem tot posibilul sa avem grija unul de celalalt.

 

+1.

 

Suportul ala de bagaje chiar e facut finut si la cate ai agatat de el sigur e si util!

 

Am facut toate lucrarile cu ajutorul tatalui meu, a avut foarte multe idei legate de rezistenta, siguranta, functionalitate etc. Fara el sigur nu ar fi iesit asa eu neavand inca experienta necesara pentru a mesteri singur la asa ceva dar am invatat foarte multe. Nu am avut nici un fel de probleme cu bagajele, au rezistat si s-au comportat foarte bine la drum lung.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...