Sari la conținut

Intâlnirea de Comuniste Âşi AtaÂşe '14, 25-27 Iulie, Cabana Cuca


Aleko
 Share

In ce data doriti sa aiba loc?  

61 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Nu e nevoie de scuze. Fara a avea pretentii de internationala posterul este momeala pt mai multe forumuri pentru oricine conduce astfel de motociclete si isi face drum in Romania, motociclisti de cursa lunga cum a fost Sven anul trecut. Deocamdata sunt intentii de venire din Bulgaria si Ucraina care sper sa materializeze dar nu se stie din ce balta pica pestele pe cand la noi o zace si-n Campulung cu anii fara piese, ITP, RCA, chef, benzina, etc - si nu vreau sa starnesc polemici , evident banul e cel mai spinos motiv.

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 317
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

frumos afisul, imi place mult. L-am salvat si pe cel de anul trecut, poate vreodata le imprim si le pun in garaj

Am si eu afisul de anul trecut!Poate reusesc sa fac rost si pe cel de anul asta,da bine in camera cu echipamente moto. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Charlie va imprima un lot de postere (cu desenul la o rezolutie mai buna potrivita pentru un afis).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

In aceasta ordine de idei, as putea sa vin si eu cu Piaggio APE 50 a lu' batranul meu, dar mi-ar lua o saptamana si trei zile sa ajung de la Davidesti-AG. Asa ca tot pe "stirbul" meu o sa-l iau de capastru. Sa ne vedem cu bine.

Editat de andorros
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eeeeee,cred ca e o mica exagerare.Muravejul meu merge si cu 60 km/h.Usor poti obtine o medie de 40 km/h.De la Buc la Cuca,aproximativ 180-200 km.Deci cam 5 ore de incantare.Hai 6,cu bataie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aleko, treci prin Ploiesti cand te urnesti spre intalnire?

Da-mi te rog de stire sa ma urnesc si io cu voi ca mi-i urat singur. Pun lei deoparte pentru gaz si cazare, ma bag unde va bagati si voi.

Nu stiu ce scule sa aduc, in afara de alea de le car de obicei. Probabil chestii legate de instalatia electrica.

Fiind prima intalnire la care vreau sa apar, nu stiu cam ce sa am la mine: haine de schimb, ceva lei, haleala de acasa, mobra, ceva rezerva de gaz, trusa de vulcanizare, compresor, trusa cu leacuri (spirt, bandaje, antibiotice). Sper sa pot monta si statia radio pe atas. Ciomag pentru alungat manelistii gasesc pe acolo. E bine pana acuma?

 

Am citit topicu si ziceai pe aici de transalpina.

Te rog baga un ochi aici ca zice niste tampenii pe care nu vreau sa le citez aici sa nu ma injure lumea daca zic prostii.

Editat de skaarj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aleko, treci prin Ploiesti cand te urnesti spre intalnire?

Da-mi te rog de stire sa ma urnesc si io cu voi ca mi-i urat singur. Pun lei deoparte pentru gaz si cazare, ma bag unde va bagati si voi.

Nu stiu ce scule sa aduc, in afara de alea de le car de obicei. Probabil chestii legate de instalatia electrica.

Fiind prima intalnire la care vreau sa apar, nu stiu cam ce sa am la mine: haine de schimb, ceva lei, haleala de acasa, mobra, ceva rezerva de gaz, trusa de vulcanizare, compresor, trusa cu leacuri (spirt, bandaje, antibiotice). Sper sa pot monta si statia radio pe atas. Ciomag pentru alungat manelistii gasesc pe acolo. E bine pana acuma?

 

Am citit topicu si ziceai pe aici de transalpina.

Te rog baga un ochi aici ca zice niste tampenii pe care nu vreau sa le citez aici sa nu ma injure lumea daca zic prostii.

Carne tanara!

Sa nu cumva sa te prezinti fara echipament si trusa de reparatii completa!Aleku tine foatrte mult la asta!Menghina de 200 , forja, compresor, aripa de gasca, limba de pantof de piele si restul...

O sa fie concurs de desfacut motoare (ca sa vedem de ce merg, sau nu merg...) si nea Rockanroll nici nu o sa se uite la tine daca nu ai cel putin 40de kg de accesorii...garnituri , povesti de la 1821 cand a fost prima revolutie in Ploiesti, etc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Povesti am dar nu de-astea de Manelistan, mai degraba de prin moldova.

 

Echipamente... am si de-alea, trusa de interventii la dacie, cam borata de ulei spre disperarea lu Aleko care sigur o sa ma ia la bataie.

Menghina? Gasim pe centura, vine cu minifustita si limba incluse in dotare. Caciulita obligatorie.

Compresor, motogenerator electric 1kW, prelungitor cu vreo 5...6 prize, lustra de pus in tavan/atarnat de copac, cric, manivela, trusa de vulcanizare la rece pentru anvelope si camere. Chiar asa, e utila o astfel de trusa? Eu am folosit-o pana acum doar la auto, inca n-am avut probleme cu rotile la mobra.

Editat de skaarj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@skaarj neaparat sa aduci ladoiul ala plin de scule din care jumatate nu au nicio utilitate la Ural, poti sa aduci generatorul pentru cine stie ce eventualitate, dar vor fi lampi de gaz, focuri.
Sa ai minim de piese vitale: 2 bujii, bobina, fisa bujie, 1 pipa,camera,cabluri . garnituri etc.
Traseul tau e Ploiesti-Targoviste-Campulung-Cuca, e cel mai smecher traseu si vei avea cu cine sa te duci. Din drum il iei si pe Marian Zcm.

De luat din drum, in functie de traseul prin care intra in tara se pare ca unii dintre voi veti fi luati din drum de o gasca ucraineana nipristica, nu mi-e clar daca isi fac aparitia prin Bucovina sau prin Ardeal. Cand stim, facem o retea de asistenta si alaiul.
Si sa nu uitam, e intalnirea de comuniste si atase (si clasice), farmecul e dimineata sa ude roua de munte motocicleta mai baba.

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Noi cu 2 K-uri, de la inceput pana la sfarsit sa speram :)

Nu sunt inca sigur ca putem ajunge de vineri, dar as avea rugamintea sa pastrati linga dumneavoastra un loc de 4/4 ca sa putem socializa linistiti! (mai mult decat la Zabala,...beutura arz-o focu')

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt inca sigur ca putem ajunge de vineri, dar as avea rugamintea sa pastrati linga dumneavoastra un loc de 4/4 ca sa putem socializa linistiti! (mai mult decat la Zabala,...beutura arz-o focu')

 

Pentru voi pastram loc si in cort, oricand!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...