Sari la conținut

Intâlnirea de Comuniste Âşi AtaÂşe '14, 25-27 Iulie, Cabana Cuca


Aleko
 Share

In ce data doriti sa aiba loc?  

61 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Am petrecut weekendul la Cuca, am dormit la cabana si paturile/priciuri sunt OK.
Cabana ne asteapta cu parterul rezervat, pasunea de langa asteapta corturile.
La cabana se vor gasi bere, cafea, paine ceva tigari de urgenta si se vor pregati portii de tocanita, mamaliga in ceea ce priveste ovinele ne ajuta sa le aflam partenerii de pe partea culturala.
Daca stiti ce alte produse de-ale gurii ar putea fi necesar la cabana voi cere cabanierului sa se aprovizioneze.
post-4291-0-42812500-1405275857_thumb.jpgpost-4291-0-17071400-1405276891_thumb.jpgpost-4291-0-59750800-1405276158_thumb.jpgpost-4291-0-85756400-1405276170_thumb.jpgpost-4291-0-55958900-1405276202_thumb.jpgpost-4291-0-03073400-1405276324_thumb.jpgpost-4291-0-57077100-1405276296_thumb.jpg
repet 20 lei/noapte de pat, 5 lei camparea cu cortul pentru toata perioada, preturile pentru produsele de mai sus le stabileste cabanierul adaosul comercial va fi mic.
Drumul pana la Voina este sinuos dar perfect asfaltat, drumul de la Voina la Cuca de 4km este cam asa 2/3 din timp:post-4291-0-85335100-1405276644_thumb.jpg
Ultima treime se prezinta cu mai multe pietre si ceva mai abrupta, pe alocuri udata de paraie, solo cu vreo clasica cromata este de preferat sa se urce pe lumina sau cu ceva mai multa grija. post-4291-0-05468900-1405276773_thumb.jpg
La M61 am reusit sa nu-mi ating toba stanga coada de peste care este expusa (o ating de fiecare data cand cobor o bordura)
La Voina se pierde semnalul, la Cuca nu mai este deloc.
Avem insapost-4291-0-40796200-1405276970_thumb.jpg

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 317
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ştiu io nişte ovine care-şi behăie prezenţa în ritmuri orientale pe CDuri, sticuri, telefoane mobile, prin barurile din Ploieşti... behăie castrat deci îs fragezi şi numa buni de perpelit pe proţap. Priponesc io vreo doi-trei de ataş şi-i aduc încoa.

 

Cu semnalu telefonic la Cuca s-ar putea să am un iepuraş în pălărie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pot sa vina si cei cu "necomuniste'? Desi pana la urma China e comunista ... Am o moto First Bike Formula.

As vrea sa vin si eu la intrunirea voastra, mai ales ca sunt aproape de ea (locuiesc in Campulung). Mai admir si eu motoarele voastre. Cazare la cort.

Pana la Voina am fost cu Formula si e OK. De acolo cat de aiurea e drumul?

Editat de viorel_dumitru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este intalnire de comuniste. Dap, se accepta Formula e comunista, veniti! Drumul este precum in poze, pe alocuri daca va e frica la ciocul de jos al carenei o mai tineti de ghidon impinsa.

Cine doreste sa stea la Voina, o singura persoana, sa imparta camera cu Ivan_pedala?

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate anul acesta spun ,,pas'' acestei intruniri.In acea saptamana sunt in tura de noapte termin sambata dimineata la 7.Acasa am de rezolvat ceva probleme si nu stiu daca pot reusi macar dupa amiaza sa vin cu transalpul,ijul e inca demontat.programul supraancarcat la uzina 60-70 ore pe saptamana nu-mi permite sa mai fac ceva.Totusi pentru cei care vin pe DN 72 si vor sa faca o pauza le stau la dispozitie vinery pana la ora18 cand plec la serviciu.Dupa e baiatul meu acasa o sa aiba el grija.Atat am de spus,in rest sa va distrati si sa faceti multe poze Asfalt uscat si sa aveti parte de un drum fara probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Cine doreste sa stea la Voina, o singura persoana, sa imparta camera cu Ivan_pedala?

 

S-a rezolvat, cu mine in camera va veni Nichita din Caracal (e posibil sa ajunga de vineri mai devreme, si va inchiria el, fiindca io lucrez si plec de-aici dupa ora 16.00 si este posibil sa ajung pe intuneric). Sper sa nu-l deranjeze zgomotul bicilindric, al evacuarilor! :crack:

Multumesc mult Aleko! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oare pot sa vin cu Muraveyul pe remorca? :blink:


» Post actualizat in 19 Jul 2014 10:24

Buna dimineata (pana in 2 e dimineata).

De langa cabana Voina, salutari. Am vb cu prietenii mei, americanii Nil si Radu, ii aduc si pe ei cu bemveurile atasiste la intrunire.


» Post actualizat in 19 Jul 2014 10:25

Nea Romica sa aiba o tuica pregatita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are dreptate Cristi, si mie i mi apare la fel desi nu am apucat sa votez. Ma rog, nu conteaza, daca o sa pot, vin cu drag!

 

 

Eu sunt indignat! O sa vin la intrunire insa, mai intai o sa fac o contestatie pe care o s o trimit prin posta comitetului organizator!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zona ne asteapta cu soare (desi a plouat destul de mult saptamana asta).

post-263-0-58244200-1405851742_thumb.jpg

Pentru cei care vin dinspre Brasov, se trece Dealul Mateiasului, se trece de Fabrica de ciment Holcim, se coboara spre Campulung si se ajunge la primul semafor, unde veti face dreapta (este o vulcanizare pe dreapta) si veti intra in comuna Leresti. De acolo, drumul continua spre cabana Voina inca 20 de km. Aceleasi indicatii si pentru cei care vin din directia Bucuresti (varianta pe Targoviste), se ajunge la sensul giratoriu de la Fabrica de ciment, stanga spre Campulung si mai departe scrie mai sus.

post-263-0-17039100-1405851916_thumb.jpgpost-263-0-85438000-1405851924_thumb.jpg

 

Pentru cei care vin dinspre Pitesti, se trece prin Campulung, se trece podul de peste Raul Doamnei (in stanga va fi fosta platforma ARO), se ajunge la semaforul de la iesirea spre Brasov si de acolo, stanga prin Leresti spre Voina.

post-263-0-87217300-1405851935_thumb.jpgpost-263-0-21639800-1405851945_thumb.jpgpost-263-0-03524800-1405851956_thumb.jpgpost-263-0-18470900-1405851973_thumb.jpg

Je cu vecinu' Nil.

post-263-0-84459800-1405852304_thumb.jpg

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri



Avand in vedere ca a fost un topic cu o lista insa s a pierdut la reorganizare, am sa va rog, daca sunteti amabili (ca draguti nu sunteti nici unul) sa completati voi lista alaturata


Necesar Cort


cort

sac

patura

haine groase

pantaloni

ciorapi

bricheta

medicamente

bautura

mancare

gratar

tigaie

sare

piper

tacamuri

cutite

topoare

scule

aparat foto

sapun

prosop

pasta

hartie

cana

folie

etc...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

- izopren

- lanterna

- baterii pentru lanterna / aparat foto

- costum de ploaie

- pungi pentru picioare in caz de ploaie

- bani

 

 

Daca ai un sac bun, nu ai nevoie de patura. Sper ca am fost amabil :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ce este cel mai important plinul de benzina facut la motocicleta .......anul asta nu mai fac nici-o concesie in legatura cu ora stabilita de plecare vineri dimineata , cine nu este la acea ora vine cum poate si cu cine poate { mama ce rau sunt } .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Patchurile clasice brodate sunt in numar de 50 multumita lui Owene, pretul lor de productie a fost 6lei/bucata, pret la care se si vand. Este gata si un lot de postere/afise.
Sa punem seaua pe cal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Putina invidie din partea mea ca nu pot spune present...sambata dimineata la 7.30 ajung acasa din tura de 12 h de noape(60h toata saptamana)o sa echipez vacuta si o sa-mi rod unghiile de necaz.Daca ma simt capabil dupa ce rezolv urgentele pe care le am acasa.poate dau o fuga...nu promit.Oricum inca o data:sa aveti parte de o distractie pe cinste si...la's ca mai sunt ocazii sa ne vedem!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deoarece motorul CZ-ului a suferit o perforare subita si iremediabila a pistonului din dreapta ( si nu am alt piston cota respectiva ca sa-l inlocuiesc in timp util ), pentru a fi prezent la intrunire sint nevoit sa apelez la serviciile caprei bavareze, o semicomunista si ea, de altfel!

Vad ca nici vremea nu imi este favorabila, ploua cu tunete si fulgere ( dar am leac, am un combinezon impermeabil ), iar vineri lucrez pina la ora 16.oo ( si nu pot scapa mai devreme )...asa ca azi am transferat bagajul deja pus in valiza comunistei si l-am incarcat in cutiile bavarezei, urmind ca vineri dupa program sa sar in saua comoda si ceva mai sprintara a "negresei" si sa zburd spre Cuca.

Sper sa ajung inainte de lasarea intunericului ca sa va cunosc pe cei deja sositi, intro lumina naturala si propice, pentru a nu retine imagini distorsionate si neclare.

Sa ne vedem cu bine, intregi si sanatosi! :cheers:

post-2215-0-70751200-1406134205_thumb.jpg

Editat de ivan pedala
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Avand in vedere ca a fost un topic cu o lista insa s a pierdut la reorganizare, am sa va rog, daca sunteti amabili (ca draguti nu sunteti nici unul) sa completati voi lista alaturata
Necesar Cort
cort
sac
patura
haine groase
pantaloni
ciorapi
bricheta
medicamente
bautura
mancare
gratar
tigaie
sare
piper
tacamuri
cutite
topoare
scule
aparat foto
sapun
prosop
pasta
hartie
cana
folie
etc...

O singura observatie: medicamentele trebuiau trecute DUPA bautura....Pai nu ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

La ce ora va fi sambata plecarea la parada ? Cei care vin atunci cam la ce ora ar fi bine sa fie prezenti la camping?

 

Ora 10 sa fie plecarea din tabara, replierea la Voina la 10.30 de unde incepe asfaltul si apoi plimbarea lejera strabatand Campulungul de la N la Sud pana la muzeu.

 

Vara asta-i mai capricioasa, http://www.accuweather.com/en/ro/campulung/271849/weekend-weather/271849 va ma da cate o ploaie, duminica la plecare se pare ca nu vom strange cortul ud.

 

Drum bun tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O mica sugestie daca se poate.Nu ar fi mai bine daca ati face parada mai tarziu putin.Avand in vedere ca nu toti ajung vineri la Cuca e posibil sa ajunga la cabana sambata in cursul diminetii si poate or vrea si oamenii sa-si traga sufletul putin , sa instaleze cortul etc. Plus ca mai spre pranz se animeaza orasul mai mult o sa admire mai multa lume motocicletele.

O sa am astazi un raspuns daca se poate vizita fosta plaforma aro pentru a putea vedea motocicleta IMS 53. Va tin la curent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...